Veel populieren zijn oud maar niet meer vertrouwd 1 6 Servicebus enige oplossing voor Griffioen 'Er ligt geen Nollebosplan' Daarvoor moet het contract met Connexxion over de servicebus opengebroken worden. De ge meente betaalt die bus helemaal zelf en kan én wil dat later dit jaar dus ook doen. Eerst moet uit onderzoek blijken hoe de servicebus moet gaan rijden en op welke tijden die dan door de Griffioen kan komen. Dit onder zoek wordt in de loop van het jaar gedaan, gelijktijdig met de evalua tie van de servicebus. Die wordt nu ingezet om met name het noorden van Middelburg - dat ook al versto ken raakte van de ov-bus van Con nexxion - bereikbaar te houden. De bus rijdt tweemaal per uur op vaste tijden vanaf het NS-station door de binnenstad naar het noorden (Veerse Poort en Klarenbeek) en dan terug naar het station. Als de servicebus vanaf Klarenbeek ook door de Griffioen gaat rijden, heeft dat gevolgen voor de totale route en rijtijden. Connexxion en de provincie Zee land - die de contracten voor het Connexxion en de provincie schrapten de buslijn door de Griffioen in Middelburg in 2015 openbaar busvervoer afsluit - be sloten in 2015 de bus vanaf Dom burg naar het station in Middelburg niet meer door maar rond de wijk Griffioen te laten rijden. De buslijn werd volgens hun berekeningen onvoldoende gebruikt door wijkbe woners. In een halfjaar tijd stapten ï.ooo mensen in op de halte Laan der Verenigde Naties en 500 men sen op de halte Europalaan. Toch protesteerden wijkbewo ners tegen het verlies van de bus verbinding in de wijk. Vooral oude ren ervaren het als een verlies dat de bus nu niet meer door de wijk komt. Ze boden 120 handtekenin gen aan bij de gemeente. LPM, PvdA en SP dienden een motie in om de servicebus als alternatief in te zetten. De gemeenteraad wilde echter dat het college van B en W eerst nog eens zou praten met Con nexxion en de provincie. Dat overleg heeft op 10 januari plaatsgevonden, maar busbedrijf en provinciebestuur zijn niet van ge dachten veranderd. Connexxion blijft de route door de Griffioen omschrijven als 'een magere lijn', meldt het college aan de gemeente raad. De CSW in de Griffioen is vol gens het busbedrijf'geen potenti ële klant', omdat de scholieren op de fiets komen. Daarom hebben B en W besloten toch de servicebus in te zetten. Die neemt natuurlijk reizigers van alle leeftijden mee, maar moet met name langs plekken rijden waar veel ouderen wonen, zoals Eben Haezer, Hof 't Seijs en Olmenhof. Ze staan er al lang, de populieren langs de Waldammeweg op het Middelburgse industrieterrein Ar- nestein, en vormen een vertrouwde aanblik. Toch is de term 'oud maar vertrouwd' niet meer van toepas sing. De oude bomen zijn niet meer te vertrouwen: bij harde wind of storm waaien er zelfs dikkere takken af. Dat is gevaarlijk voor het verkeer op de weg en voor de bedrijven in de buurt. Zoals chemiebedrijf Eastman Chemical. En dus gaat het gemeen tebestuur 41 populieren aan de Wal dammeweg vervangen. Op diverse locaties in de stad wor den bovendien nog eens dertien bo men vervangen om dezelfde reden: ze zijn veertig jaar of ouder en vor men een risico voor omwonenden en verkeer. Bomenkap is in Middel burg een heikel punt en elk besluit om bomen weg te halen roept boze reacties op. Daarom is besloten voor elk besluit overleg te voeren met de stichting Tüin van Zeeland. Dat is nu ook gebeurd. En die heeft ingestemd met de vervanging van de populie ren, meldt het college: 'Met ons zien zij de noodzaak om in te grijpen'. Na deze ingrepen is het niet ge daan met het verwij deren van popu lieren, waarschuwt het college. 'De komende twee jaar zullen wij op nieuw met de stichting Tuin van Zeeland en de betreffende wijk teams overleggen voeren over hoe we verder om zullen gaan met de groep populieren (totaal zo'n 250 bo men) die aandacht behoeven uit het oogpunt van veiligheid. Deze bomen bevinden zich in belangrijke mate in Dauwendaele en in Zuid, maar komen ook elders in de stad voor'. VLISSINGEN Hoewel B en W van Vlissingen zich verre willen houden van de verkiezingscam pagnes voor de gemeenteraads verkiezingen, verweren ze zich wel tegen een volgens hen ver keerde voorstelling van zaken. De poster die kunstenaar Leon Riekwell (ook kandidaat-raads lid voor de POV) namens actie groep Nollebos-Westduinpark maakte, 'is feitelijk onjuist', be nadrukte wethouder John de Jonge gisteren. Riekwell ontwierp een poster met twee hoteltorens en een aantal huisjes in de buurt van het bestaande saunagebouw. De tekst erbij verklaart dat dit 'ca deautje' van de projectontwikke laar door het zittende college en de huidige coalitie zou worden aangenomen. De Jonge: „Maar er ligt geen plan op tafel. Het plan dat er lag is - op voorspraak van het college - vorig jaar door de raad afgewezen." De gemeenteraad is nog ner gens mee akkoord gegaan, maar heeft het gebied waar eventueel wordt gebouwd beperkt en sluit uit dat er gebouwen van meer dan drie bouwlagen in het Nolle- bos komen. Ook LPV en SP ver zetten zich tegen 'verkeerde beeldvorming' op sociale media. De SP is tegen huisjes, maar wil het overleg niet frustreren. De LPV beweert dat huidige opposi tiepartijen ondernemers in het bos in het verleden beloften de den. Die beloftes maken schuld, maar aantal en hoogte van re creatiewoningen blijven be perkt. IN DE REGIO Lezing over natuurkunde Cabaret in De Verwachting Markt met brocante MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 15 februari 2018 WA Ouderen kunnen weer met de bus Oudere bewoners van de Mid delburgse wijk Griffioen kunnen over enige tijd toch weer met de bus reizen. De gewone bus van Connexxion krijgen ze niet terug, maar de gemeente gaat wel de servicebus door de Griffi oen laten rijden. Maurits Sep Middelburg Langs de Waldammeweg in Middelburg moeten 41 populieren wor den gekapt omdat er bij storm zelfs dikke takken afbreken. Ze zijn gevaarlijk voor de omgeving, stelt de gemeente, foto lex de meester Maurits Sep Middelburg MIDDELBURG Het Natuurkundig Gezelschap heeft voor morgen een le zing georganiseerd in ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland in Middel burg. Dr. M. Kam perman, Universiteit Wageningen, spreekt over bio-in- spired engineering. Kosten bedragen 5 euro. Gratis voor leden en studenten. Aanvang 19.30 uur. RITTHEM Cabaretière Anne Neuteboom (foto) staat morgen in De Verwachting in Ritt- hem. Neuteboom studeerde in 2013 af aan de Konings theateracademie en won in 2014 de jury prijs van het Griffi oen/Zuidplein ca baretfestival. In 2015 sleepte ze de jury- en pu blieksprijs van ca baretfestival Came- retten binnen. Twee jaar geleden ging haar eerste pro gramma in pre mière: 'Weg'. De voorstelling begint om 20.15 uur. WESTKAPELLE Brasserie De Boomgaard in Westkapelle houdt zaterdag een bro- cantemarkt. In meer dan 25 marktkramen wor den oude strips en vintage- en brocan- teartikelen ver kocht. Belangstellenden zijn van 09.30 tot 17.00 uur welkom in Brasserie De Boomgaard, Korte Prelaatweg 4 in Westkapelle. DUO VIOOL/PIANO 1 f] HULST De Nederlandse violiste Floor Braam en de Brazili aanse pianist Luis Rabelio ontvingen recent de prestigieuze Fomento Cultural prijs van de Braziliaanse overheid voor hun vertolkingen van het temperamentvolle repertoire van de Braziliaanse componist Radames Gnattali. Het duo maakte daarna een succesvolle tournee door Brazilië met concerten in Rio de Janeiro en Belo Horizonte en een pre sentatie bij Podium Witteman. Zondag verzorgen zij in het Speelhuus van Ter Reede in Vlissingen een recital in de reeks viool/piano duo's. Op het programma staan de be kende vijfde sonate van Beethoven (Frühling), het Scherzo in c van Brahms en enkele korte werken van Gnattali. Aan vang 11.30 uur. AAGTEKERKE Gymzaal, Agatha- straat, 09.15-10.15 uur: Bewegen voor 55+; BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur: Inloopochtend met koffie of thee en mogelijkheid boeken te lenen; KOUDEKERKE De Couburg, 09.30- 11.15 uur: Volksdan sen; MELISKERKE Dorpshuis Ons huis, 09.30-11.30 uur: Koersbai; MIDDELBURG 't Zwin 1,10.00- 12.30 uur: Gratis in loopspreekuur Bud- getcoach Zeeland; Kruitmolen, 14.00- 16.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; Cinema Middelburg, 15.30 uur: Vertoning 'A Ciambra'; Boek handel de Drukkery, 19.00 uur: Arthur Umbgrove in ge sprek met Anthonie van Buusse; De Spot, vanaf 19.30 uur: Middelburgln- Dialoog met Jan Terlouw; OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, Magnolia laan 33,13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km; OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Peutergym; VEERE Kerkstraat 6,10.00- 12.00 uur: Wekelijks evenement 'Koffie Korenmaat'; Schotse Huizen, Kaai 25, 20.00 uur: Al ma-avond met muzikale opluiste ring door Margare- tha Clement; VLISSINGEN Mercuriusweg 19, 10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Wijk centrum De Burge rij, 10.30-11.30 uur: Sport- en spelacti viteit voor 70+; Sint Jacobskerk, 19.30 uur: Vespers met gebed, zang en le zing; CCXL Thea ter, 20.15 uur: Caba retshow Stefano Keizers; WESTKAPELLE Museumcafé Pol derhuis, 13.30 uur: Donderdag doedag met Digicafé.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34