C9 Geen rust voor motorbendes SGP wil 'tiny houses' voor dak- en thuislozen Boete25.000euro voor saneerder Thermphos Zl/oe/'eO/ Bal 2 Je zou verwachten dat als een inval wordt gedaan in het clubhuis van motorclub No Surrender in Clinge, een dorp van ruim tweeduizend inwoners, iedereen in rep en roer is. Niets in minder waar. INVAL MOTORCLUB Commentaar Justitie voert al een jaar of tien een taaie strijd tegen motorbendes. Pas vorig jaar lukte het een club te ver bieden. Dat waren de Bandidos. Nu gaat de aandacht naar andere verdachte bendes zoals No Surrender. De po litie deed gisteren invallen in Clinge en Hulst. Een voorman van No Surrender werd opgepakt. Hij wordt verdacht van het leiden van een criminele organisatie. Er is geen twijfel over het kwaadaardige karakter van dit soort verenigingen. Uit onderzoek blijkt dat de overgrote meerderheid van de leden een strafblad heeft. Het pro bleem is het verzamelen van voldoende bewijslast tegen een club als geheel. In Hulst en Clinge merken bewoners weinig of niets van de aanwezigheid van No Surrender. Het lijkt misschien een beetje schaapachtig, maar burgemees ter Jan-Frans Mulder kan niet anders dan afwachten. Hij kan het clubhuis pas sluiten als er een aanleiding voor is. Met de actie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen maakt justitie nog eens duidelijk dat de motorbendes geen rust krijgen. Dat is goed. Wie in Nederland bij een motorclub wil en de clubkleuren wil dragen, mag niets in de weg worden ge legd. Want zo iemand gebruikt de vrijheid van meningsui ting en van vergaderen. Er zijn genoeg goede clubs. Maar de verenigingen die draaien op wetteloosheid moeten kei hard worden aangepakt. Verenigingen die draaien op wetteloosheid moeten keihard worden aangepakt VLISSINGEN De Vlissingse SGP- fractie wil dak- en thuislozen on derbrengen in 'tiny houses', kleine zelfbouwwoningen voor één tot vier personen. Door dak- en thuis lozen een dak boven het hoofd te geven, helpen gemeente en zorg instellingen hen én het aanzien van de stad. Als vaak verslaafde dak- en thuislozen de beschikking hebben over een huis is te voorkomen dat ze alcohol- en/of drugsgebruikend in de stad zijn te zien, verwacht Lilian Janse. Het SGP-raadslid denkt dat er een 'win-win-winsi- tuatie' is te behalen. Door dak- en thuislozen onder te brengen in energiezuinige, duurzame én ver plaatsbare woninkjes (aan de man gebracht met de slogan 'minder huis, meer leven') zijn ze niet lan ger dakloos. Bovendien hoeven ze niet meer in de stad rond te han gen en zijn ze makkelijker te vin den voor hulpverleningsinstan ties. fanse vraagt B en W in overleg te treden met zorginstanties voor realisatie van de kleine huisjes. L ALMANAK Sint Janstraat 22 4331KC Middelburg +31 (0)6 12 716 667 Davi van vier jaar had een feestje op school. Aan het eind van de middag mochten alle kinderen een kadootje uitzoe ken. Er kon gekozen worden uit kleurstiften, een kleurboek en een bal. Davi koos de kleurstif ten. Bij thuiskomst, liet hij vol trots zijn kleurstiften zien aan zijn oudere broer Michael van tien. Toen Michael hoorde dat je ook een bal kon kiezen, vroeg hij aan Davi waarom hij geen bal had gekozen? Want Davi wil later ook op voetbal net als Michael. Waarop Davi antwoordde: „Ik word toch keeper." Armoedebeleid niet versoepeld Nieuwe videoclip van Dési Ducrot AAGTEKERKE Scholieren knotten wilgen VLISSINGEN 75 jaar herdenking Slag om de Schelde Het lijkt woensdagochtend een dag als alle andere in Clinge. Op straat is het rustig. Er wordt voor- uitgeblikt op de voetbalderby van komend weekend tegen Steen. De ramen worden gewassen, een stoep hier en daar geveegd. Veel bewoners slapen hun roes van car naval nog uit. Mensen lopen naar de bakker voor hun dagelijks brood. Het is geen dag als alle andere. Rico R. (41), hoog in de rangen van motorclub No Surrender, is woensdagochtend in alle vroegte opgepakt in zijn huis aan de Be- ringstraat in woonwijk Groote Kreek in Hulst. De politie is ook binnengevallen in zijn recycling bedrijf op de hoek van de Hoge- weg en Aziëweg op het Hulster in dustrieterrein. De derde inval was hier in Clinge, in het clubhuis aan de 's-Gravenstraat. Midden in het dorp. Het is geen geheim dat No Sur render in Clinge één van de wei nige clubhuizen van het land heeft. De club noemt het oNS-café. Afgelopen weekend werd er tij dens de optocht carnaval gevierd. In het weekend kan het er zwart zien van de motoren. De clubleden gedragen zich, al kwamen decem ber vorig jaar opzienbarende beel den over een ontgroening naar buiten. De beelden, waarop nieuwe leden met zelfgemaakte knuppels werden geslagen, kwa men uit een documentaire van Powned en waren op een terrein in Clinge opgenomen. Sensatie Omwonenden op leeftijd staan woensdagochtend wat te keuvelen bij het pand. Dat de politie een in- Bij een inspectie op 12 juli 2017 wer den diverse gebreken vastgesteld in de administratie van het bedrijf. Het ging vooral om risico-inventa risaties. VCB kreeg tot 15 september de tijd om dat te herstellen, op straffe van een dwangsom van 25.000 euro. Bij een herhaalde in spectie, op 13 november, waren de meeste gegevens voorhanden. Maar 361 componenten van oude Therm- phos-installaties die niet meer in gebruik zijn, bleken niet te zijn op genomen in een actuele risicoclas sificatie. Ondanks de verzekering van VCB dat dit in juni 2018 in orde is en de installaties voor die tijd niet worden gebruikt, legt het dagelijks provinciebestuur nu toch de boete op. Het niet innen van de dwang som zou er anders toe kunnen lei den dat de toezichthouder niet se rieus wordt genomen en dat het overtreden van regels financieel voordeel oplevert. donderdag 15 februari 2018 Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN B en W van Vlissingen hebben geen plannen voor een soberder ar moedebeleid, maar zien geen ruimte om 'aan te sluiten bij de hogere nor men' die Veere en Mid delburg hanteren. De So ciale Cliëntenraad Wal cheren adviseerde de huidige regelingen intact te houden, maar had graag gezien dat Vlissin gen de normen optrok. Mede door het aantal mensen dat een beroep op de regeling doet, is dat niet haalbaar. MIDDELBURG De uit Middelburg afkom stige singer-songwriter Dési Ducrot heeft giste ren een nieuwe videoclip uitgebracht bij haar sin gle Yello fingers. De clip is te zien op YouTube. Dési Ducrot woont in Amsterdam en bracht in januari haar eerste plaat uit: In too deep. Ze maakt popmuziek met invloeden uit country en Ameri- cana. Ducrot bereikte dit jaar al de kwartfinale van De Grote Prijs van Ne derland. Samen met de Veerse burgemeester Rob van der Zwaag knotten 25 leerlingen van de Jhr. W. Versluijsschool morgen wilgen aan de Schams- weg. Met het knotten van de wilgen, dat deze week 'snoeitechnisch' beter uit komt, loopt de jeugd van Aagtekerke vooruit op de landelijke Boomfeestdag op 14 maart. Die dag wor den onder meer bomen geplant in de Tienden in Zoutelande. De herdenking van de bevrijding van Vlissin gen tijdens de Slag om de Schelde wordt dit jaar op 27 oktober her dacht. Bij de viering van 75 jaar bevrijding in 2019 worden naast de herdenkingen op Uncle Beach en bij het Koop- vaardijmonument meer dere activiteiten gehou den. Mannen van Bob Maes Clinge Het recyclingbedrijf van R. aan de Hogeweg in Hulst. Van Citters Beheer (VCB), het bedrijf dat verantwoordelijk is voor de schoonmaak van het terrein van de voormalige fos- forfabriek Thermphos bij Nieuw- dorp, moet een boete van 25.000 euro betalen aan de pro vincie. Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30