Schaatsen y Blof geeft extra concert in Ahoy Nog geen concreet plan strandcamping CAS Borsele geeft kabeltaks terug aan bewoners 2 WILLEM VAN DAM gisteren valentijns&ag Column Gaaap. Schaatsen. Het ganse land loopt de polonaise omdat we weer een paar medailles hebben gewonnen. Er- ben Wennemars roeptoetert dat het allemaal reuzespannend en reuze knap is. Maar phoeh, geen saaiere sport om naar te kijken dan dat geschaats. De Engelse voetballer Gary Lin- neker zei ooit: 'Voetbal is een een voudig spel: 22 mannen lopen ge durende 90 minuten achter een bal en op het einde winnen de Duitsers'. Zo is het met dat schaat sen ook. Hijs een Nederlander in zo'n door wetenschappers ont wikkeld windtunnelpakje, bind hem een paar klapschaatsen onder en hoera: weer een medaille. Nog voordat het startschot is gelost, staat al vast wie er als eerste fi nisht. Een enkele keer mag een Ja panner, een Amerikaan of des noods een Rus winnen. Dat is uit beleefdheid én om de schijn op te houden - dan kan Erben Wenne mars blijven tetteren dat het er in de schaatserij zo boeiend aan toe gaat. Ik ben nog uit de tijd van Ard en Keessie. Stoere kerels die de scheu ren in het ijs schaatsten. Ze droe gen door hun moeders gebreide slobbertruien en zo'n mutsje waarmee Reinier Paping de Elfste dentocht van '63 won. We zaten de hele dag voor de zwart-wit-tv, hielden de tijden en standen nauwgezet bij. We veegden een traantje van ontroering weg als Keessie bij het beklimmen van het erepodium de bontmuts van zijn overleden moedertje opzette. We zongen 'heya, heya' en veerden juichend op als Ard en/of Keessie de 10.000 meter in vijftien minu ten wisten af te leggen - een slak- kengangetje in vergelijking met de tijden van nu, maar leuker en spannender was het wel. Toen werd er alleen geschaatst als het stevig had gevroren, nu kun je vrijwel elk weekeinde Erben Wen nemars enthousiast horen schette ren over weer een onbeduidend schaatstoernooitje ergens op een kunstijsbaan. Vandaag te Pyeongchang de 10 kilometer. Gaaap. Ze droegen door hun moeders gebreide slobbertruien DESTELLING Vandaag: Ruud Lubbers was de belangrijk ste na-oorlogse politicus van Nederland Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters £01* Mou- N57 tijdje dicht door zand Samantha krijgt paardrijtraining Belastingaanslag komt er weer aan MAAR bEZE MEVROUW WOONT NIET MEER OP HET OPSESEVEN AbRES Een nieuw plafond in één dag! VLISSINGEN Blof treedt aan het eind van het jaar niet één, maar twee keer op in Ahoy. Dat maakte het managementbureau van de band gisteren bekend. De kaartverkoop voor de show op 15 december ging zo snel, dat be sloten is om een extra show toe te voegen. De Zeeuwse groep is ook op 14 december te zien in Rotter dam. „Wat te gek om te zien dat onze terugkeer naar Rotterdam Ahoy zo goed ontvangen wordt", reageert zanger Pascal Jakobsen. „We had den nooit durven dromen dat we na een paar dagen al een tweede show kunnen aankondigen." Volgende maand treedt Blof op in een uitverkochte Ziggo Dome. Door het recente succes met num mer ï-hit Zoutelande werd besloten om aan het eind van het jaar een show te plannen in Ahoy, vanwege een grote vraag naar kaarten. De kaartverkoop voor de extra show in Ahoy is direct begonnen. Voor het optreden op 15 december zijn nog enkele kaarten beschik baar. A voor 75 tot maximaal 100 personen op het strand zetten. Daarvoor moet CAS een ontheffing groepskampe- ren en een omgevingsvergunning aanvragen. Hoewel het Noordzee strand Natura 2000-gebied is, vindt het gemeentebestuur een vergun ning in het kader van de Natuurwet niet nodig. Van der Hoek: „Vorig jaar hebben we bij wijze van proef een nachtje op het strand geslapen. Dat is goed bevallen. Tijdens een overleg met de gemeente hebben we dat als idee geopperd. Onze creatieve mensen spelen met dit plan. Het zit in de ideeënbus. Meer niet." Er komt eind juni geen strandcam ping bij Concert at Sea. Ook voor volgend jaar ligt hiervoor nog geen concreet plan. Dat zegt veiligheids man Bruno van der Hoek, namens de directie van CAS. De organisatie werd gisteren overrompeld met vragen over de mogelijkheid tijdens het festival te overnachten op het strand. Het gemeentebestuur van Schou- wen-Duiveland maakte dinsdag be kend dat het daaraan mee wil wer ken. CAS mag vijftig luxe tenten Evides en gas- en stroomnetbe heerder Enduris. Zij berekenen die heffing door aan hun klanten. Ten onrechte, vond Borsele altijd, en daarom betaalt zij het geld wat bin nenkomt aan die heffing, terug aan haar inwoners en bedrijven. Het gaat om 16,75 euro per adres. Ook de 24,20 euro aan extra heffing die En duris rekent, wil Borsele terugbeta len aan haar inwoners. Wat dat be treft wacht de gemeente echter op de uitspraak van de Hoge Raad, die een zaak tussen de gemeente Hulst en Enduris in behandeling heeft. „We kunnen dat geld niet alvast te ruggeven", zegt Schenk. „Want als Hulst die zaak verliest, zijn we dat geld kwijt. Die 16,75 euro kunnen we teruggeven, al is het maar een beperkt bedrag." Volgens wethouder Ad Schenk is Borsele de eerste gemeente die daadwerkelijk overgaat tot het te rugbetalen van kabeltaks. De taks houdt in dat eigenaren moeten be talen voor hun kabels en leidingen die in de gemeentegrond liggen. Voornaamste gedupeerden zijn donderdag 15 februari 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Goed dat ieder een nu donor is 903 reacties VROUWENPOLDER De N57 tussen is giste ren in de richting van Middelburg enige tijd af gesloten geweest tussen De Banjaard en Veerse- dam vanwege stuifzand op de weg. Dat meldt VID. 'Zeeland, zand en wind gaan niet altijd samen', grapt de Ver- keers Informatie Dienst (VID) op Twitter. Verkeer werd aangeraden de pa rallelweg te nemen. De weg was rond 14.15 uur weer vrij. VLISSINGEN Een grote wens van Sa mantha Eising (27) uit Vlissingen gaat in vervul ling, dankzij het Vrienden fonds van de Vriendenlo terij. Ze mag een zes daagse paardrijtraining volgen bij Academy Bar- tels in Hooge Mierde. Sa mantha lijdt aan taaislijm- ziekte en brengt daarom veel tijd door in het zie kenhuis. Ze heeft veel steun aan haar paard Wizz. De Nederlandse Cystic Fibrosis Stichting, die zich sterk maakt voor mensen met taaislijm- ziekte, deed de aanvraag. VLISSINGEN Inwoners van de ge meenten Borsele, Hulst, Goes, Kapelle, Reimers- waal, Sluis, Terneuzen en Tholen ontvangen eind deze maand de gecombi neerde belastingaanslag van Sabewa. Die geldt voor zowel de gemeente lijke als de waterschaps belastingen. Eind maart verstuurt Sabewa de wa terschapsaanslagen voor de rest van Zeeland. Daar innen de gemeen ten zelf de lokale belas tingen. r s1 Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Blof. FOTO SET VEXY Ton van den Nouweland Scharendijke Inwoners en bedrijven van Bor sele krijgen eind deze maand 16,75 euro terug van de ge meente. Die betaalt een deel van de kabeltaks (precariobe- lasting) terug. Het bedrag wordt gekort op de rioolheffing die wa terbedrijf Evides via Sabewa re kent. Michiel Bouwman Heinkenszand FONDS-j ^5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2