Eindelijk weer thuis Onenigheid tussen Cultuurwerf en Vlissingen over reddingsplan Vaste gast is heel belangrijk voor Zeeland ZEELAND4 Cultuurwerf Vlissingen stopt per 1 juli met de organisatie van concerten in De Piek. Cultuurwerf is teleurgesteld dat het college van B en W van Vlissingen 'niet serieus ingaat' op het reddingsplan voor het poppodium. Mathieu van der Poel is in bloedvorm en aast op een record in de Vesting cross van Hulstzeeland 12 Café-eigenaren geschrokken van afbraakplicht rookhok De gemeente Vlissingen wil het ge bouw van De Piek niet verkopen aan de nieuwe stichting Podium kunsten Vlissingen en is niet bereid achterstallig onderhoud mede te fi nancieren, betoogt het bestuur van Cultuurwerf Het Vlissingse college vindt een 'financiële inbreng van ruim 400.000 euro voor huisves ting van poppodiumactiviteiten' teveel gevraagd. Meer dan vier ton is niet alleen een te grote aanslag op de kas van de artikel 12-gemeente, maar is ook 'in strijd met de regels omtrent staatssteun en de uit gangspunten voor het nieuwe ge meentelijke accommodatiebeleid'. Directeur Onno Bakker vindt dat het college het reddingsplan van Cultuurwerf 'belachelijk' maakt. Volgens hem vraagt de cultuur stichting geen vier ton, maar slechts een investering van zo'n 130.000 euro. Een ton van dat be drag is bedoeld als 'bijdrage voor achterstallig onderhoud'. „We ste ken dan zelf ook nog een ton in noodzakelijk onderhoud, terwijl de gemeente dat natuurlijk al lang eer der had moeten doen." De onenigheid over de hoogte van de gemeentelijke bijdrage zit hem in het verschil tussen de boek waarde en de taxatiewaarde van de panden aan de Hellebaardierstraat. Wethouder Sem Stroosnijder be nadrukt dat de panden veel meer waard zijn dan de stichting Podi umkunsten er voor wil betalen. En kele gegadigden meldden zich eer der bij de gemeente als kandidaat kopers. Volgens Stroosnijder is met die geïnteresseerden te praten over het voortzetten van het gebruik van De Piek voor popconcerten. „Je kan bij voorbeeld afspreken wekelijks een concert in het gebouw te houden, terwijl de eigenaar het poppodium de overige zes dagen voor andere doeleinden kan gebruiken." Na het zonder meer afwijzen van het reddingsplan zien wij niets meer in overleg Cultuurwerfdirecteur Bakker be strijdt niet dat 'een commerciële partij' een hogere prijs voor De Piek en aanverwante ruimten zou wil len betalen. Maar hij meent dat een non-profitorganisatie het poppo dium in handen moet hebben. „Een particuliere eigenaar wil geld verdienen aan een optreden. Het zal best mogelijk zijn een commer cieel interessant coverband op te la ten treden. Maar als culturele in stelling willen wij ook een podium bieden aan nieuwe muziekstro mingen en oefenende, beginnende bandjes." Wethouder Stroosnijder ziet 'aanknopingspunten om over de toekomst van popactiviteiten in Vlissingen' te spreken met Cul tuurwerf. Maar het bestuur van de cultuurstichting ziet daar voorals nog geen been in. „Wij vinden dat wij een goed reddingsplan hebben opgesteld. Als de gemeente niet in de haalbaarheid geloofd, had ze een ontbindende voorwaarde kunnen opnemen: het poppodium terugko pen voor hetzelfde bedrag als wij er nu voor betalen bijvoorbeeld. Nu het plan zonder meer is afgewezen, zien wij niets in verdere gesprek ken." It donderdag 15 februari 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Dennis Pollemans bekijkt opgelucht zijn twee Schotse Hooglan ders die acht dagen geleden ontsnapten van zijn boerderij Polle hof in Kwadendamme. Na ruim een week konden de jonge dieren eindelijk worden verdoofd en teruggebracht. Nog versufd van de verdoving, moeten ze eerst bijkomen in hun stal. «ZEELAND4 FOTO MARCELLE DAVIDSE Maar Ronny Verberkmoes zag het wel aankomen «ZEELAND5 Stop op concerten in De Piek René Hoonhorst Vlissingen -Onno Bakker, directeur Cultuurwerf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29