Real laat naar de zege Froome gaat in Ruta del Sol vragen over dopingzaak niet meer uit de weg Oliseh ontslagen bij Fortuna, slaat meteen terug op Twitter 25 Voor iemand die zich in het oog van een wielerorkaan begeeft, beweegt Chris Froome zich opvallend ontspannen in de Ruta del Sol. „Ik weet dat ik niets fout heb gedaan." en kwieke zeventi ger zwaait in de ochtendzon met haar beige schou dertas in het rond. Chris Froome kan niet om haar heen wanneer hij uit de glimmende Sky-bus is gestapt. Hij toont zich de vriendelijkheid zelve en zet een krabbel op de tas van de stralende vrouw, Sally Jack- son, een Britse die al jaren over wintert in Andalusië. Of mevrouw Jackson de man die haar tas heeft gesigneerd nog een sportheld vindt? „I hope he's not a bad boy. Maar het zou kunnen dat hij een silly boy is geweest." On dertussen gaat Froome geduldig het rijtje handtekeningenjagers af, om daarna op de toegestroomde cameraploegen en verslaggevers af te stappen. Kalm reageert hij, al geeft hij telkens aan niet gedetail leerd in te kunnen gaan op de vra gen. Veel renners zien hem hier in de Ruta del Sol liever niet rijden. Zij vinden dat hij niet aan wedstrij den moet deelnemen in afwach ting van het onderzoek naar zijn urinestaal met een te hoge dosis salbutamol in de Vuelta. Aan die meningen van concuïlegas heeft Froome geen boodschap. „Het lost niet zoveel op als ik thuis ga zitten. Dan komt er ook niet sneller dui delijkheid. Ik weet dat ik niets fout heb gedaan. Dat is mijn vertrek- Het deed mij ook erg goed dat veel renners me op kwamen zoeken om hun steun te betuigen punt. Nu heb ik de mogelijkheid om dat aan te tonen en dat is wat ik wil doen. Volgens de regels mag ik hier rijden en ik zie niet in waarom ik anders behandeld zou moeten worden dan anderen." Hij zucht. „Dit had allereerst een vertrouwelijke zaak moeten blij ven en nooit openbaar gemaakt mogen worden. Ik vraag van nie mand het voordeel van de twijfel, het enige dat ik wil is een eerlijk proces." En omdat van een voorlo pige schorsing geen sprake is, stapt hij hier op, wijzend op zijn onge wijzigde doelen. „Die zijn heel ambitieus. Het plan is naar de Giro en de Tour te gaan om daar het hoogst haalbare te presteren." Dinsdag hield de viervoudig Tourwinnaar zich nog koest, een dag later gaat hij geen vragen of blikken meer uit de weg. Vlak voor aanvang van de eerste rit van de etappekoers in Andalusië fietst hij zich in Mijas warm met het ge zicht naar de fans gericht. Even la ter schiet het peloton in gang op de Calle Torrox met de aandachts magneet op de eerste rij. Weg is hij, maar digitaal blijft hij te vol gen. Op de website van Velon - een samenwerking tussen ploegen om de betrokkenheid van fans te ver beteren met live-data - is te zien dat Froome in de eerste twintig minuutjes meteen aan de bak moet met een gemiddelde van 388 watts. In het verleden waren Froome en Sky er niet erg happig op om een inkijkje te geven. Zo bleef hij weg van het immens po pulaire trainingsplatform Strava. Toeval of niet: twee weken nadat zijn salbutamol-plas naar buiten kwam, maakte Froome een Strava- account aan. Zo kon de wereld zien hoe hij zich in januari het leplazarus trainde, met als uitschieter zijn monsterlijke trainingsrit op 28 ja nuari van ruim 270 kilometer, in clusief vele hoogtemeters, met een gemiddelde van 45 kilometer per uur. Volgens zijn baas Dave Brails- ford moet daar verder niets achter worden gezocht. „Nee, dit is hoe Chris altijd heeft getraind. Alleen zien de mensen het nu pas." Na ruim 197 kilometer steekt in het centrum van Granada Sacha Modolo zijn handen te vroeg in de lucht, waardoor Thomas Boudat de sprint wint. Noch de balende Italiaan, noch de fortuinlijke Fransman worden omsingeld. Dat gebeurt wel met Froome, de num mer 57 van de dag. Opnieuw neemt hij de tijd. Voor iemand die zich in het oog van een wielerorkaan begeeft, beweegt hij zich opvallend ontspannen. „Ik heb genoten van mijn eerste wed- strijdkilometers van het jaar", zegt hij na 5 uur en 21 minuten koersen. „Het is goed om terug te zijn. Het deed mij ook erg goed dat veel ren ners van andere ploegen me op kwamen zoeken om hun steun te betuigen. Dat ontroerde mij wel een beetje." Voor hij op zijn fiets stapt om naar het nabijgelegen hotel te rij den, deelt Froome nog een aantal handtekeningen uit. Zo eindigt zijn racedag zoals die begon. Al leen Sally Jackson is nergens te be kennen. CHAMPIONS LEAGUE Een saai tactisch duel maakten de miljoenenploegen er niet van. Het was zelfs om duizelig van te wor den, zo snel vloog de bal van de ene naar de andere kant. Adrien Rabiot, product van de jeugdopleiding van PSG, zette na ruim een half uur de bezoekers op voorsprong. Hij rondde een perfecte aanval van de drie grootheden af: Mbappé, vaak ongrijpbaar voor de Madrilenen, gaf voor, Cavani stapte als zo vaak goed over, Neymar tikte de bal even naar achteren en Rabiot verschalkte doelman Navas. Doelman Areola, óók uit de eigen jeugd, was een enorme sta-in-de- weg voor Real. Pas vanaf elf meter wist Ronaldo hem te verschalken, toen Di Celso dom zijn hand in de nek van Kroos had gelegd. Daarna waren de rivalen in de tweede helft iets voorzichtiger, zonder afwach tend te zijn. Zidane bracht Bale en daarna ook nog Asensio en Lucas. Ronaldo maakte zijn elfde Euro pese treffer (2-1), Marcelo zorgde voor een sterke uitgangspositie. Uitslagen/programma Fortuna zegt meerdere pogingen te hebben ondernomen om Oli seh tot ander gedrag te bewegen. Dat bleef zonder resultaat en leidde tot een onwerkbare situa tie. Het feit dat Fortuna de laatste vier wedstrijden verloor, zou geen rol hebben gespeeld in het besluit. Hoofd jeugdopleiding Claudio Braga neemt de taken van Oliseh tijdelijk over. De Nigeriaan haalde enkele uren nadat hij op straat was gezet via Twitter en de Duitse voetbal website RevierSport hard uit naar Fortuna. Vrij vertaald beschuldigt hij de Turkse eigenaren van de club van illegale praktijken, waar aan Oliseh 'weigerde deel te ne men'. „Ik wil niet naar de gevan genis. Er zijn twijfelachtige men sen aan het werk. Ik ben bij mijn advocaat en de politie geweest", aldus Oliseh. De Fortuna-directie doet de aantijgingen af als onzin. Verder wil niemand bij de club, inclusief captain Perr Schuurs, reageren. „We laten het bij het statement dat naar buiten is gebracht. Dat geldt voor medewerkers, staf en spelers", zegt een woordvoerder. donderdag 15 februari 2018 GO 'Het lost niet zoveel op als ik thuis ga zitten' Pim Bijl Granada Chris Froome staat geduldig en betrekkelijk ontspannen de media te woord, voor het vertrek van de eerste etappe in de Ruta del Sol. fotocorvos -Chris Froome Ifêj Real Madrid j§] Paris Saint-Germain MADRID Paris Saint-Germain voelt zich na een investering van bijna een half miljard euro afgelo pen zomer geroepen om de Euro pese kroon van Real over te ne men. De Fransen toonden zich gis teren in Madrid gelijkwaardig, maar twee treffers vlak voor tijd maken de missie in Parijs toch ineens erg lastig (3-1). ACHTSTE FINALES, HEENWEDSTRIJDEN Gisteren FC Porto - Liverpool 0-5 25. Mané 0-129. Salah 0-2, 53. Mané 0-3, 69. Firmino 0-4, 85. Mané 0-5 Real Madrid - PSG 3-1 33. Rabiot 0-145. Ronaldo (pen.) 1 -1 83. Ronaldo 2-186. Marcelo 3-1 Dinsdag 20 februari 20.45 uur Chelsea - Barcelona Bayern M. - Besiktas Woensdag 21 februari 20.45 uur Sevilla - Manchester U. Sjachtar Don. - AS Roma SITTARD Fortuna Sittard heeft trainer Sunday Oliseh op non- actief gesteld, omdat hij al lan gere tijd meerdere mensen bin nen de club zou hebben ge schoffeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25