li baldErman.nl Pe goedkoopste met vertrekgaranties! boldErman.nl Bemelmans eerste slachtoffer op weg naar nummer 1-plek 24 Buijs trainer FC Groningen Groenewegen wint in Algarve UITSLAGEN In een volgepakt Ahoy heeft Roger Federer moeiteloos de eerste horde genomen op weg naar -opnieuw-de nummer 1-positieop de wereldranglijst. Een kwartfinale tegen een Nederlander - Haase of Griekspoor-gloort. Hij heeft nog geen bal geslagen, Ro ger Federer is het centre court nog niet opgelopen en het publiek staat al op de banken, 's Middags hadden de kinderen vrij spel in Ahoy - kids- day - maar als de Grand Slam-re- cordhouder even voor half acht op komt, zijn ook volwassen mannen weer voor even kleine jongetjes. Staand op de klapstoeltjes zwaaien ze met hun telefoon. Alles voor een Federer-foto. En een kinderhand is snel gevuld. Ook als je eigenlijk meerderjarig bent. Het publiek geniet met volle teugen, al hoeft Federer nooit het beste van zichzelf te laten zien in zijn eerste partij in Rotterdam sinds hij in 2013 in de kwartfinale werd uitgeschakeld. Hij toont zijn klasse sporadisch. Als hij een volley genadeloos raakt, met een passeerslag zijn Belgische tegenstander Ruben Bemelmans compleet kansloos laat of met zijn rug naar het net een bal - haast ach teloos - bovenhands terugslaat. Uiteindelijk heeft Federer maar 47 minuten nodig om Bemelmans terug te sturen naar Maasmechelen (6-1, 6-2). In de eerste set kwam de Belg welgeteld tot tien punten, in de tweede set zijn het er zes meer. Het eerste matchpoint van Federer is meteen raak. De Zwitser toont weinig mede dogen, want hij is niet zomaar naar Rotterdam gekomen. Hij wil als 36- jarige opnieuw de nummer 1 op de wereldranglijst worden. De oudste Het kan tegen Kohlschreiber ook een ongelukkige dertiende keer worden ooit. En zo is Bemelmans misschien wel degene die de minste lol beleeft aan de terugkeer van Federer in Rotterdam. „Al had ik op Valen tijnsdag toch een paar romantische momenten met hem", zegt Federer achteraflachend. Memorabel Met zijn komst heeft Federer ervoor gezorgd dat Ahoy voor de komende dagen nagenoeg uitverkocht is. En als de voortekenen niet bedriegen, gaat zijn jacht op de nummer ï-po- sitie gepaard met een memorabel Nederlands tennisfeest. Nu al is zeker dat vrijdag een Ne derlander in de kwartfinale staat. Een grieperige Robin Haase ver sloeg gisteren Thiemo de Bakker (6-2, 6-2). Mocht Haase vandaag winnen van zijn jonge landgenoot Tallon Griekspoor, die verrassend Stan Wawrinka uit het toernooi sloeg, dan gloort een wedstrijd te gen Federer. Die moet vandaag dan wel 'even' afrekenen met de Duitser Philipp Kohlschreiber. Federer kent de sta- titieken. Hj won al twaalf keer. „Maar het kan ook een ongelukkige dertiende keer worden. Ik wil die kans op de nummer i-positie niet jinxen." 599,- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! {jSU 5 www.bolderman.nl 12 dagen Lutago, Zuid-Tirol 12 dagen Rondreis Roemenië 12 dagen Rondreis Polen 15 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust donderdag 15 februari 2018 VOETBAL Danny Buijs is vanaf komend seizoen trainer van FC Groningen. Hij volgt Ernest Faber op. Hennie Spijkerman wordt de assistent van Buijs, die nu nog coach is van tweede-divisieclub Kozak ken Boys. John Stegeman vertrekt in de zomer na vier seizoe nen als hoofdtrainer van Heracles. WIELRENNEN Dylan Groe newegen heeft de eerste etappe van de Ronde van de Algarve gewonnen. De rit van Albufeira naar Lagos over 192,6 kilometer eindigde in een massa sprint, waarin de Fransman Arnaud Démare werd afge troefd door de Neder landse sprinter. De Franse coureur Hugo Hofstetter werd daarachter derde. Groenewegen won eerder al de openingsetappe van de Ronde van Dubai. Wielrennen Ronde van Andalusië, 1ste etappe: 1. Boudat (Fra) 197,6 km in 5.21.39,2. Modolo (Ita), 3. Venturini (Fra), 8. Hof land (Ned), 18. Poels (Ned) allen z.t. Ronde van Oman, 2de etappe: 1. Haas (Aus) 167,5 km in 4.22.15, 2. Van Avermaet (Bel), 3. Loetsenko (Kaz), 6. Terpstra (Ned) allen z.t. Tennis ABN AMRO World Tennis, 1ste ronde: Federer (Zwi/1) - Bemelmans (Bel) 6-1 6-2, Haase (Ned) - De Bak ker (Ned) 6-2 6-2, Dimitrov (Bul/2) - Sugita (Jap) 6-4 7-6 (5), Roeblev (Rus) - Pouille (Fra/7) 7-5 6-4, Dzum- hur (Bos) - Copil (Roe) 6-4 6-4, Her- bert (Fra) - Gasquet (Fra) 3-1 opgave. 2de ronde: Goffin (Bel/4) - Lopez (SPa) 6-1 6-3, Berdych (Tsj/6) - Troicki (Ser) 6-1 6-2. Federer niet voor niets in Rotterdam Daan Hakkenberg Rotterdam Met een in getogen vreugdege- baar viert Roger Federer zijn zege op Ruben Bemel mans. FOTO ANP - Roger Federer v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: 1 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 28 april 12,26 mei 9,23 juni 7 juli etc Vertrekdata: 23 april 7mei/4,18juni/2, lójulietc. Vertrekdata: 16, 30 april 14, 28 mei 711,25 juni 9 juli etc. Vertrekdata: 23 april 77, 21 mei 4,18 juni 27 aug 10 sept etc. 12 dagen Rondreis Griekenland 12 dagen Mooiste fjorden en kusten van Noorwegen Vertrekdata: 19 mei 2,16, 30juni14 28juli/II aug etc. Vertrekdata: 9, 23 april 7, 21 mei 4,18 juni 2 juli etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24