18 ANGELA KIJKT TV Op sommige dagen lijkt het alsof ik er niet toe doe Het is slikken voor Spuiten en SlikkenNa jaren van inzakkende kijkcijfers is de vroegere tv-hit nu een tv-flop. Is het tijdperk van het ooit zo spraakmakende programma over seks en drugs ten einde? RobdeNijs schrapt concert Quote van de dag Waarschuwing: alle notoire Mart Smeets-haters kunnen deze column overslaan en lekker iets voor zichzelf gaan doen. Dit wordt er namelijk weer zo één, zo'n ophemelend niemand-kan-wat-hij-kan- stukje. Ik ben zo blij dat De Wereld Draait Door Mart, samen met Erik Dijkstra, laat opdraven om het olympisch schaatsen te bespreken. Dan kan hij toch op zijn eigen, ongeëvenaarde manier com mentaar geven bij de gouden race van bijvoor beeld Kjeld Nuis. Want Mart tilt zo'n toch al fenomenale rit met gemak nog een paar verdiepingen hoger. Hij praat zoals er door de Nederlanders wordt geschaatst: superieur, met trefzekere slagen. Al tijd in perfecte cadans met de beelden, om pre cies zijn laatste zin af te ronden als het ijzer over de finish glijdt. En dat allemaal uit de losse pols. Maar het is ook die stem. Door de intonatie zit je zelfs met je ogen dicht al op het puntje van je stoel. Het is een combinatie van vakmanschap en begeestering en dat alles met die bekende dwingende ondertoon: luister goed mensen, want wat ik vertel is ongelofelijk belangrijk. Zo zit hij er ook bij aan tafel. Ik snap best dat bij sommige kijkers de vlag uitging op de dag dat de NOS hem definitief met pensioen stuurde. Maar ik mis hem nog steeds bij zo'n groot sportevenement, vooral aan het einde van de dag, zo simpel is het. Voor de duidelijkheid: de NOS doet het prima, op sommige fronten zelfs uitstekend. Het schaatsen wordt door regisseur Astrid Wis man bloedstollend in beeld gebracht. Je zat als kijker naast Ireen Wüst te prevelen, bidden en hopen. Het commentaar, de gesprekjes naast de ijsbaan - niets op aan te merken. En Henry en Erben krijgen gelukkig steeds meer kleur op de wangen. Als er zoals dinsdag een plukje enthousiaste familie van in dit geval Patrick Roest in de Koreaanse studio zit, is het er zelfs gezellig. Dan vergeef je Henry dat hij iets te vaak 'papa en mama Roest' zei. En waar de NOS onbetwist heer en meester in is, is het terugbrengen van een heroïsche schaatsmiddag tot een filmpje van twee minuten met precies het goede liedje eronder. Trots en emotie bar sten als kijker dan zo ongeveer uit je poriën. Maar wat Mart kan, nee, dat kan niemand. Dat weet hij ook en bewijst hij met onverholen gre tigheid bij DWDD. Alleen al voor hem hoop ik vurig op meer schaatsmedailles. Gordon verwijdert foto's 'ex' donderdag 15 februari 2018 Monique Westenberg doet in het blad Grazia een boekje open over haar relatie met de altijd razend drukke zanger André Hazes MUZIEK Het jubileum concert dat Rob de Nijs gister avond zou ge ven in het Oude Luxor Theater in Rotterdam is afgezegd omdat zijn vrouw plot seling werd op genomen in het ziekenhuis. Het concert is nu op 10 april. Nathan de Vries. FOTO BNNVARA Filemon Wesselink. FOTO ANP KIPPA SHOW Gordon heeft alle foto's van zijn vermeende ex-vriend B. van Instagram ver wijderd. Moge lijk hangt hem een claim boven het hoofd over foto's van zijn nieuwe 'schat'. Die man ontkent een liefdesre latie. Spuiten en Slikken Kijker haakt af bij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18