REIS VAN DE WEEK Politie vindt bewijs corruptie Netanyahu €50,- 8 KORTING Effeweg.nl oF bel 08810 30 800 J Bewoners van verpleeg- en verzorgingshuizen missen soms intimiteit en seksueel contact, blijkt uit onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP). Instellingen spannen zich in om tegemoet te komen aan hun wensen. Netanyahu zou peperdure cadeaus van miljardairs en zakenlieden, uit Israël en uit het buitenland, hebben geaccepteerd. Hij zou daarbij zelf hebben aangegeven welke cadeaus ter waarde van tienduizenden euro's hij het liefst zou ontvangen. Zo kreeg hij onder meer sigaren en champagne van de in Israël geboren Hollywood-producent en dagblad uitgever Arnon Milchan. Verder zou hij op onrechtmatige wijze hebben geprobeerd de pers te beïn vloeden. Netanyahu is sinds begin vorig jaar meerdere keren ondervraagd. De Israëlische premier noemt de aan tijgingen een 'heksenjacht' en ont kent iets onrechtmatigs te hebben gedaan. De politie kan alleen een aanbe veling doen, het besluit om een aanklacht in te dienen ligt bij de procureur-generaal. Politiefunctio narissen zijn van plan hun aanbe velingen uiterlijk vandaag bij de of ficier van justitie in te dienen, aldus de krant Times of Israël. Israëliërs zullen met het rapport officieel te weten komen of de po litie na jarenlang onderzoek genoeg bewijs heeft gevonden om een aan klacht tegen de premier in te die nen. Netanyahu heeft openlijk de integriteit van de politiecommissa ris en andere hooggeplaatste offi cieren die de onderzoeken afhande len ter discussie gesteld. Voor het eerst in zeven jaar sliep Anneke Schee- res (73) weer een paar nachtjes naast haar man Michel Lachmann (82). Ze deed geen oog dicht, omdat hij zo benauwd was en ze de hele tijd op zijn ademha ling lette. Toch vond ze het fijn om hem weer te voelen en te ruiken. „Ik mis zijn warmte en liefkozingen. Al is het maar een streling over mijn wang of rug." Anneke woont thuis, Michel in ver pleeghuis Oudshoorn in Alphen aan den Rijn, vanwege twee tia's en een in fectie in de hersenen. „We missen el kaar verschrikkelijk. Ik heb al achttien jaar niet meer de bruisende en vitale man die ik ooit had." Sinds Michel in Oudshoorn woont, leven ze gescheiden van bed. Tot het verpleeghuis vorig jaar het 'duobed' in- We houden eikaars hand vast. Dat is heel mooi en pijnlijk tegelijk troduceerde, zodat bewoners een nachtje naast hun thuiswonende part ner kunnen slapen. Anneke en Michel hebben er drie keer gebruik van gemaakt. „Seks lukt niet meer. We kunnen wel eikaars hand vasthouden. Dat is heel mooi en tegelijk pijnlijk en confronterend, omdat het zo'n verschil is met vroeger. Hij is heel stil geworden. Ik zie wel aan zijn glim lach en ogen dat hij het fijn vindt als ik naast hem slaap." De belangstelling voor de twee duo bedden is wisselend, zegt manager Ma- rianne Wijtman van Oudshoorn. „We hebben veel belangstelling vanuit het hospice, van mensen die in de terminale fase nog graag naast hun partner willen liggen. Ik zie het duobed los van seksua liteit. Het gaat vaak om een hand vast houden, het gevoel, de aanraking." Toon van Gils (73) vindt het een 'prachtige uitvinding'. Hij kon daardoor bij zijn vrouw Annie (82) slapen, ter ge legenheid van hun 50-jarig huwelijk. AANBIEDING! woensdag 14 februari 2018 effeweg.nl Fouten voorbehouden. ExcL. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 14-02-2018 t/m 21-02-2018. Niet geldig i.c.m. andere acties. De Israëlische politie heeft be wijs gevonden waarmee premier Benjamin Netanyahu (67) moge lijk kan worden aangeklaagd voor corruptie en omkoping. Dat melden Israëlische media. Simone van Zwienen Rotterdam/Jeruzalem liefkozingen' Tonny van der Mee Alphen aan den Rijn -Anneke Scheeres 'Ik mis zijn warmte en Een reis door het land van de Vikingen, de fjorden en ongerepte natuur. Geniet van de prachtige uitzichten van het adembenemende bergland schap, de ruige hoogvlakte en gletsjers en laat u verrassen door het kraakheldere water van de imposante Fjorden tijdens een cruise. Stap aan boord van één van de steilste spoorlijnen ter wereld: de Flamsbana. We eindigen de reis in de gemoedelijke hoofdstad Oslo. Alle facetten van het veelzijdige Noorwegen komen aan bod tijdens deze reis. Vlieg snel en comfortabel naar Noorwegen, stap ter plaatse in onze Effeweg.nl touringcar, lekker veilig en vertrouwd met onze Nederlandse chauffeurs. INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt en diner Dalsnibba uitzichtpunt Vlucht vanaf Amsterdam - Oslo v.v. met Norwegian 20 kg ruimbagage en 10 kg handbagage Luchthavenbelastingen Brandstof- en veiligheidtoeslagen Effeweg.nl reisleider/touringcar ter plaatse VERTREKDATA EN PRI3ZEN 28 mei€769,- 4juniC819. €769,- 11 juni€839- €789,- 18juniOibS: €809. 25juniMBSff,- €809,- 27 augustus ,€8197- €769,- 3 september€8197- €769,- 10 september £7991- €749,- Bl] TE BOEKEN OPTIES Geiranger fjord en fjordcruise€45,- Treinreis Geilo - Myrdal - Flam€80,- Stadstour Oslo met gids (exclusief entreegelden)€15,- Geldig t/m 21-02-18 Kortingscode EWREIS07

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8