NYNKEDE JONG FANTASTISCH VOORDEEL! 8 dagen Middellandse Zee €50 of bel ons 088 - 70 70 600 iStlP All Inclusive 6 Schulz stapt op als SPD-leider nu v.a.V ko^nT Column We hebben de afgelopen dagen veel van Datsja- gate kunnen leren. 'Eer lijk duurt het langst', bijvoorbeeld 'Don 't mess with een Shell-topman is er ook eentje. Maar het was - voor degenen die er nog niet zo bekend mee zijn - ook een mooi lesje coalitieloyaliteit. Onze mi nistervan Binnenlandse Zaken Ollongren trekt al weken ten strijde tegen nepnieuws, maar wrong zich nu in allerlei bochten om Zijlstra maar niet af te hoeven vallen. Partijleider Pechtold, normaal ook vol op het orgel tegen onrecht en leugens, maakte een ta melijk discriminerend grapje over Russen, die volgens hem zelf ook heel vaak liegen. Alles om maar niet openlijk te hoeven twijfelen aan Zijlstra zijn positie. Voor alle jonge politici die compromisloos willen he- melbestormen, kijk even naar D66. Alles schreeuwde om die roeptoeter uit Oosterwolde terecht te wijzen. De achterban verwachtte het ook. Maar die verbale oorvijgen moch ten ze alleen intern uitdelen. Voor de bühne moeten ze de kabinets- lijn volgen. De oppositie haalde daarom ook hard uit naar Pechtold en de zijnen. Waar waren zijn principes? Godzijdank hield Halbe de eer aan zichzelf, want hoe lan ger dit duurde, hoe genanter het werd. zat D66 ook niet op te wach ten. Over tien jaar lezen we waarschijnlijk in Pechtold zijn memoires - Snikken en Grimlachjes; mijn jaren in de politiek - hoe hij deze af faire heeft ervaren. Hoe hij met deuren heeft geslagen, V WD-woord- voerders heeft uitgekafferd, stie keme stresssigaretjes heeft ge rookt. Hoe Ollongren in de fractie kamer briesend een kadetje met kaas tegen de muur kwakte. het een kwestie van de gelederen gesloten houden. Je zou er als be vlogen Nederlander met principes behoorlijk mismoedig van wor den. De coalitiespagaat versterkt het vertrouwen in de politiek nou niet bepaald. En wie lacht? GroenLinks, die toch lang op koers lagen om zit ting te nemen in dit kabinet. Maar het werd de oppositie, en daardoor kon Bram van Ojik maandagavond bij Nieuwsuuree n stevig anti- Halbe-verhaal houden. Dat had Pechtold waarschijnlijk ook wel gewild. Maar dat lezen we over tien jaar wel in zijn memoires. Die verbale oorvijgen mogen ze alleen intern uitdelen SPD-leider Martin Schulz stopt met onmiddellijke in gang als partijvoorzitter. Dat heeft hij gisteravond in Ber lijn bekendgemaakt. Schulz wilde eigenlijk pas plaatsmaken voor zijn opvolg ster Andrea Nahles wanneer de leden zich hadden uitge sproken over de deelname van de Duitse sociaaldemo craten aan de nieuwe coalitie regering van bondskanselier Angela Merkel. Schulz zou dan het partijleiderschap neerleggen om minister van Buitenlandse Zaken te kun nen worden. Maar onder grote druk verklaarde hij later af te zien van de post, die tot dusver door zijn populaire partijgenoot Sigmar Gabriel werd bezet. Het SPD-bestuur nomineerde Nahles unaniem voor het voorzitterschap. Zij is nu nog fractieleider in de Bondsdag. De verkiezing is tijdens de partijdag op 22 april in Wiesbaden. Tot die tijd neemt de burgemeester van Hamburg Olaf Scholz de hon neurs waar. Ik wil momenteel even wat rust Vliegtuigcrash door haperende meters Het neerstorten van het passagiersvliegtuig zondag bij Moskou is mogelijk veroor zaakt doordat instrumenten onjuiste snelheden aangaven. De piloten kregen foute gege vens binnen als gevolg van een ijslaag op de sensoren. Bij het ongeval kwamen alle 71 inzittenden om het leven. De instrumenten werkten niet goed doordat de verwarming van de meetapparatuur uit stond, meldt het persbureau TASS. extra VP'M Vliegreis vanaf Amsterdam Eindhoven Alle maaltijden en drankjes Vele faciliteiten aan boord Prachtige route met o.a. Napels, Civitavecchia (Rome) Livorno Kijk voor méér cruises op onze website (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) reizen nl woensdag 14 februari 2018 GO @Nynke Memoires Dat is de coalitiespagaat. Maar een kabinetscrisis, daar Maar dat is voor later. Nu was DUITSLAND Jihadstrijder Victor D., die al weken werd vermist, laat via een bericht op Facebook vanuit Syrië van zich horen. RUSLAND CRAZY CRUISE DEAL!' April Mei Juni Juli Augustus September Oktober November v.a. 794 v.a. 774 v.a. 774 v.a. 844 v.a. 914 v.a. 844 v.a. 744 v.a. 699 Toeslag buitenhut €100 VERTREK AMSTERDAM stipreizen.nl/crpsob Villefranche-syr- Sè VERTREK EINDHOVEN stipreizen.nl/crpseb Livor Civitavecchia Barcelona Een topreis voor slechts €699! U Sovereign hoeft verscheidenheid een topprijs! Een volledig verzorgde 8-daagse 4* cruise op de Middellandse Zee, met vertrek van april t/m november. Normaal gesproken kost deze cruise al gauw €1098: nu bij ons v.a. vaart een volle week naar vrijwel alle highlights van de Middellandse Zee, zoals Napels, Rome en Monaco. U vaart met het heerlijke cruiseschip MS Sovereign Aan boord van het MS u zich geen moment te vervelen! Neem bijvoorbeeld een duik in het zwembad of ontspan in het fitness- en wellnessgedeelte. Verras uw smaakpupillen in één van de restaurants met een aan gerechten en geniet 's avonds van een spectaculaire show in het theater. Boek deze reis snel, want dit wilt u echt niet missen. AO.AA Ol.AA AO.AA 17.AA O TA.AA lO.AAt V W Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, kortingen variëren per reis en zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Zie de website voor alle voorwaarden en kortingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6