De Snotkokers winnen Jongeren Axel zetten benefiet op voor Indiase kinderen 6 Jury heeft handen vol aan carnavalsoptocht zv Vooral de zes Kloosterse wagens trekken in eigen huis alles uit de kast om zich, vaak na maanden lange voorbereiding, zo goed moge lijk te presenteren. Want winnen in je eigen leutdorp en daarbij de con currentie de loef afsteken, dat bete kent als bouwclub een jaar flink wat aanzien. De vijf juryleden die zich over de praalwagens buigen, hebben het niet gemakkelijk. Jurylid Jos de Block bekijkt samen met Marco Drubbel de optocht vanaf het hoog ste punt bij de molen aan Groenen dijk. De Block: „Hier zie je de wa gens aankomen en om de bocht ook weer verder trekken. Dit is dus een prima punt om te jureren." De Block beoordeelt al meer dan tien jaar de Kloosterse stoet. „Vooraf nemen we de deelnemers door en ook de volgorde in de op tocht. We beoordelen onder meer het idee achter het bouwwerk, de We beoordelen onder meer de interactie met het publiek afwerking, de actie van de loop groep, de muziek, de interactie met het publiek en de bewegende on derdelen." Na afloop leggen de juryleden hun rapporten bij elkaar. De pun tenwaardering van één tot en met tien, ook met halfjes, moet uitein delijk de doorslag geven voor de eindbeoordeling. Worden De Prut sers de winnaar, met thema Hawaï, of De Sukkeljèrs, die de post op de mat bezorgen? Misschien De Boe lies, die carnaval met de Arabieren vieren, of de Zuipcilinders met Schots en Sgayf? Of toch de Knos- seljèrs, met fndiana Jones in de rim boe, of wellicht de Snotkokers die naast bouwen ook eigen bier brou wen? Snotkokers Spannend is het zeker in zaal De Linde als prins Ginus van de Kloorianen het verlossende woord geeft. De Snotkokers blijken de meeste punten te hebben gekregen. De Boelies worden tweede. Bij de buitenwagens winnen De Mutsen, en bij de verschillende ca tegorieën loopgroepen vallen Draai eens mee, Light, camera, action en High tea party in de prijzen. Sinds 2014 organiseren Kimberley van den Luijtgaarden en Angelique Berger een benefietavond voor de Vastenactie. Vrijdag 23 maart bren gen ze in de kerk van Zuiddorpe een divers aanbod. „Een programma hebben we nog niet", vertelt Kimberley. „We rei ken op de avond zelf wel een boekje uit met wat er die avond allemaal is, maar in de praktijk hebben we ge leerd dat er vaak nog last minute mensen bij komen." Mensen linken het evenement vaak aan de kerk, maar dat wil de organisatie niet per se naar voren laten komen op de avond. „Het gaat ons meer om het goede doel", ver telt Kimberley. Opleidingen Dit jaar gaat het geld van de bene fiet in Zuiddorpe naar de Stichting Medisch Werk Mumbai, die zich bezighoudt met kansloze kinderen in de Indiase stad en er medische opleidingen en opvang verzorgt. Samen met de jongeren van de werkgroep zetten Kimberley en Angelique de bijeenkomst op po ten. De jongeren zorgen voor de fly- ers en proberen artiesten voor een optreden te porren en de twee vol wassen begeleiders gaan winkels en bedrijven langs om prijzen voor de loterij te sponsoren. De loterij is een grote trekker voor de avond, heeft Kimberley er varen. Vorig jaar waren bijna alle lo ten uitverkocht. IN DE REGIO Viering van Aswoensdag Polderblues Cursus over geloven MIJN DORP, MIJN STAD AARDENBURG VOGELWAARDE woensdag 14 februari 2018 Het is het hoogtepunt van het leutfeest in Kloorianenland - ofwel Kloosterzande. Dertien grote praalwagens en tientallen loopgroepen trekken dinsdag voorbij aan het massaal opgeko men publiek. De jury heeft de handen eraan vol. Edy de Witte Kloosterzande -Jos de Block, jurylid De ideale plek voor jurylid Jos de Block: de molenberg aan Groenendijk, fotocamileschelstraete Met een loterij, zang, gitaarmu ziek, ballet en wat zich allemaal nog meldt wil de Jongerengroep Axel van de Elisabeth Parochie op een benefietavond geld bij eenbrengen voor het goede doel. Guido van der Heijden Axel Vrijdag 23 maart, H. Maria Hemel vaart kerk Zuiddorpe, inloop vanaf 18.30, aanvang 19.00 uur. De toegang is gratis maar een bijdrage is meer dan welkom. TERNEUZEN Carnaval is (bijna) afgelopen, de veer tig dagen vastentijd begint vandaag met de viering van As woensdag. In negen Zeeuws- Vlaamse rooms-ka- tholieke kerken ge beurt dit: in Aarden burg (met een jon gerenkoor), Bres- kens (ook met een koor), Clinge, Hulst, Kloosterzande, Koewacht, Oost burg, Philippine en Vogelwaarde (Boschkapelle). De vieringen beginnen allemaal om 19.00 uur. WESTDORPE Het is Amerikaanse blues wat zaterdag avond de klok slaat in café 't Oude Raedhuis in West- dorpe. Long Tall Danny, een gedre ven bluesartiest uit Brugge, komt met zijn band spelen op uitnodiging van stichting Polder blues. Hij brengt een ode aan de old school blues, met muziek van onder anderen Muddy Waters, Howlin' Wolf en BB King. Aanvang 21.00 uur, entree 7,50 euro. TERNEUZEN Wie op een ont spannen manier meer wil leren van het christelijk ge loof, is vanaf mor gen welkom bij het Leger des Heils aan de Dijkstraat 90 in de Terneuzense binnenstad. De eer ste Alpha-cursus begint dan om 9.00 uur, met om 11.30 uur een gezamen lijke lunch. MONUMENT peg TERNEUZEN De dodenherdenking bij het oorlogsmonu ment aan de Middensluis in Terneuzen wordt 4 mei dit jaar een bijzondere. Het zal de laatste ceremonie zijn op de huidige plek. Het monument verhuist in juni tijdelijk naar de Binnen- vaartweg vanwege de bouw van de Nieuwe Sluis. Als die in 2022 gereed is, komt het gedenkteken terug op ongeveer de oude locatie. Ter herinnering aan vijf, in september 1944 door de Duitsers gefusilleerde medewerkers van Rijkswaterstaat, worden daarbij vijf zilverlindes geplant, fotocamileschelstraete Café Greetje in St.Kruis, 15.00 uur: Haring happen; AXEL De Halle, 09.30 uur: Computeren; 13.30 uur: Sjoelen; 13.45 uur: Dansen; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Biljarten, koersbal, bridge; Markt, 11.00-17.00 uur: Streekmuseum Het Warenhuis; 't Trefpunt, 14.00 uur: Handwerken, kaarten, biljarten; Museum Het Wa renhuis, 13.30 uur: Jeugdworkshop Beukjes maken; HOEK De Lovenhoek, 09.30 uur: Biljarten, jeu de boules; 19.00 uur: Bridge; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Dameskoor Blaauwe; Hoeve, 10.00 uur: Internet café; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Valentijn bingo; Marijkeplein, 08.00- 12.00 uur: Food- markt; Bar de Klaroen, 16.00 uur: Kloos terse buut en ha ring happen; KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; OOSTBURG Hervormd kerkcen trum, 09.00 uur: Koffieochtend Open Kring; PHILIPPINE Café Marinet, 16.00 uur: Haring happen; SAS VAN GENT Café Reseda, 14.00 uur: Kaarten; Westkade 114, 12.30-17.00 uur: In dustrieel museum Zeeland; SINTJANSTEEN Café Ambiance, 15.00 uur: Haring happen; TERNEUZEN Portaal van Vlaan deren aan Binnen- vaartweg 9,13.00- 17.00 uur; Schoolmuseum Schooltijd aan de Nieuwstraat, 13.30- 17.00 uur; Ter Schorre, 14.00 uur: Tekenen Steunpunt Terneu zen; Café 't Karrewiel, 16.00 uur: Haring happen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57