Levensgrote vossenstreken TOP/Gemeentebelangen Terneuzen trekt aan de rem Deense biljarttopper Tonny Carlsen Voor sociale werkvoorziening Dethon is een ander plan nodig, waarin mensen met een arbeidsbeperking centraal staan. Anders wordt Dethon te groot. woensdag 14 februari 2018 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl toont interactief spelsysteem ZEELAND9 HULST 'Oooh' en 'aaah' klonk het gisteravond in een overvolle Steenstraat in Hulst. Op de gevel van museum De Vier Ambachten werden de sluwe streken van Rey- naert de Vos levensgroot geprojecteerd, terwijl het verhaal werd verteld. Hulste naar Hamza Ouahamdi, student aan Scalda in Vlissingen, maakte in vier weken tijd de animatie waar jong en oud met open mond naar keken, fotocamileschelstraete Harmen van der Werf Terneuzen Het Terneuzense college van B en W maakte vorige week bekend voorlopig geen besluit over de toe komst van Dethon te nemen. De nieuwe gemeenteraad die na de raadsverkiezingen van 21 maart aantreedt, moet erover beslissen. Het is met name TOP/Gemeen tebelangen dat aan de rem heeft ge trokken. PvdA-wethouder Cees Liefting wil, evenals in elk geval de gemeente Hulst, wel door met de voorgenomen omvorming van Dethon tot een breed sociaal werk- bedrijf Dat zou zich niet alleen met de tewerkstelling van mensen met een arbeidsbeperking bezig moe ten houden, maar nadrukkelijk ook de taak krijgen om uitkeringsge rechtigden weer aan de slag te hel pen. Een idee is hen bij Dethon te laten werken met behoud van uit kering, zodat ze weer werkvaardig- heden kunnen opdoen. „Dethon wordt op die manier veel te groot", verwoordt TOP/GB- raadslid Paula Stoker de mening van haar partij. „We willen Dethon zeker in stand houden, zodat men sen met een arbeidsbeperking er kunnen blijven werken. Dat is de hoofdtaak van Dethon. En ook zou den uitkeringsgerechtigden er werkervaring kunnen opdoen, maar wél met als doel dat zij zo snel mogelijk uitstromen naar regulier werk. En niet om de productie-ac tiviteiten van Dethon in stand te houden. Dethon is een middel en geen doel op zich." De gemeenten Sluis en Hulst hebben 'ontstemd' gereageerd op de voortdurende discussie in Ter neuzen over de toekomst van De thon. Hulst wil zeker verder met het model 'breed sociaal werkbe- drijfB en W van Sluis nemen vol gende week dinsdag een beslissing. Inmiddels heeft Terneuzen twee externe onderzoeken laten uitvoe ren naar de houdbaarheid van het model 'breed sociaal werkbedrijf Van het laatste, gemaakt door het bureau Point van Willem van der Dethon is een middel en geen doel op zich - Paula Stoker, raadslid TOP/Gemeentebelangen Craats, komt deze week de defini tieve versie. Wethouder Liefting laat weten dat dit volgende week dinsdag in het college van B en W wordt besproken. Naar de uitkomst zegt hij alleen te kunnen gissen. Volgens TOP/GB-raadslid Stoker moet het onderzoek van het bureau Point het vertrekpunt zijn voor het formuleren van een nieuw, toe- komstbestendig organisatiemodel voor Dethon. „We moeten daarbij de mensen met een arbeidsbeper king centraal stellen, dat zij bij Det hon in een beschermde omgeving kunnen werken. Zo snel mogelijk na de raadsverkiezingen moet daar duidelijkheid over komen." De gemeente Terneuzen heeft een veel groter financieel belang in Dethon dan Sluis en Hulst, omdat Terneuzen groter is en twee keer zoveel uitkeringsgerechtigden telt dan Sluis en Hulst samen. Stoker: „Wij hebben ons solidair getoond met Sluis en Hulst, toen het voort gezet onderwijs daar onder vuur kwam te liggen. Ik ga er vanuit dat zij nu ook solidair met ons zullen zijn, als het om de toekomst van Dethon gaat." It Toekomst Dethon onzeker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55