Herten in Wemeldinge krijgen droge hoeven Bestuur museum De Meestoot krijgt gebouwen in handen 7 RENOVATIE ZWEMBAD KRUININGEN KRUININGEN Zwembad Den Inkel in Kruiningen wordt vernieuwd. De gemeente neemt energiebesparende maatregelen, de horecavoorziening wordt uitgebreid en het aanzien van het complex krijgt een opfrisbeurt. Hoewel de raad zich er na de verkiezin gen nog moet over uitspreken, begint de aanbesteding al onder voorbehoud. Als alles volgens plan verloopt, kan in het zomerseizoen het overdekte gedeelte worden aange pakt en daarna het buitengedeelte. Het zwembad blijft gewoon open tijdens de werk zaamheden. De renovatie kost de gemeente eenmalig 750.000 euro. Voor het onderhoud staat een kleine 3 miljoen euro gereserveerd dat wordt uitgesmeerd over zestien jaar. De herten in het Wemeldingse her tenkamp hebben deze winter voor het laatst last van natte hoeven. Zo dra de situatie het toelaat wordt de grond op het kamp aan de Molen weg aangepakt. Wethouder Jon Herselman be loofde gisteravond dat er deze zo mer gedraineerd wordt op het her tenkamp. „In de droge periode, en dat is hopelijk al voor de zomer, be ginnen we met het grondwerk en zal er drainage worden aange bracht." Herselman deed deze toezegging als antwoord op vragen van het CDA en de CU. De fracties wilden weten of en wat er al aan de om standigheden was gedaan en of dat niet te lang had geduurd. Volgens de wethouder was daar geen sprake van. „Het is al langer bij ons bekend en we hebben ook al maatregelen getroffen", aldus Herselman. „We hebben zand en stro gegooid bij de voederbak en op de plekken waar mensen de dieren voederen." Ondanks die maatregelen bleef het op sommige plaatsen een mod derpoel. Dat erkende ook de wet houder. „Ik geef toe, het is een mot tig zicht, maar het is echt niet scha delijk voor de herten." De gemeente betaalt 30.000 euro aan De Meestoof voor het opknap pen van de voormalige brand weerkazerne. In eerste instantie had de gemeente plannen om het te slopen, maar de geschatte sloop- kosten worden nu beschikbaar ge steld voor renovatie van het pand. Dat is in gebruik als museumde pot. „Maar als we het langer willen gebruiken, dan moet er het nodige aan gebeuren", zegt museumdi recteur Arie van der Zwan. De Meestoof gaat ook de par keervoorzieningen rond het mu seum aanpakken. „Het parkeerter rein wordt vergroot", zegt Van der Zwan. „Er zijn stukken grond die van de gemeente zijn. Als die ver hard worden, kunnen ze gebruikt worden als parkeerruimte. De ge meente vindt dat prima, want dan staan niet al die auto's in de straat geparkeerd." Behalve de 30.000 euro voor re novatie van het depot, betaalt de gemeente 90.000 euro aan het streekmuseum. Die toezegging is al eerder gedaan omdat dat een voorwaarde was om voor een Eu ropese subsidie van 85.000 euro in aanmerking te komen. Met dat geld wordt tussen het hoofdge bouw en de expositieschuur een atrium gebouwd. Opening Als alles volgens de planning ver loopt, wordt de vernieuwde Mee stoof bij de opening van het mu seumseizoen 2019 geopend: op za terdag 6 april. woensdag 14 februari 2018 BE Het wensenlijstje voor Den Inkel Zwembad Den Inkel in Kruiningen wacht een flinke opknapbeurt, fotomechteldjansen Michiel Bouwman 1 ENERGIE BESPAREN De eerste stap die gezet is tot het besparen van energie, is al gezet. „We hebben het contract met de leverancier vernieuwd", zegt wethouder Izak Vogelaar. „Daarmee besparen we onge veer 14.000 euro." Het binnenzwembad wordt afgedekt in sluitingsuren om de warmte te be houden. Die investering a 50.000 euro is in vijf jaar terugverdiend, stelt de gemeente. Het buitenbad wordt niet afgedekt. De 'terugver- dientijd' is veertien jaar en de investering er voor bedraagt 200.000 euro. Daarnaast vreest de gemeente voor vandalisme. „Het kan gebeuren dat mensen toch op het terrein komen als het bad gesloten is", zegt Vogelaar. Om het water in het binnenbad te verwarmen en de binnentemperatuur te ver hogen, wil de gemeente een pelletkachel a 60.000 euro plaatsen. Dat is een kachel die houtpellets (geperste houtkorrels) ver brandt. Die is in acht jaar terugverdiend en bo vendien is subsidie mogelijk. Omdat het dak te zwak is, worden geen zonnepanelen ge plaatst. Ook zonneboilers zijn geen optie: de verwachte levensduur van vijftien jaar doet de terugverdientijd van 13 jaar teniet. Daarnaast is onduidelijk of de dakconstructie de boilers kan dragen. Wat wél een optie lijkt te zijn, is het toepassen van een warmtepomp. Hoe ren dabel die is wordt nog uitgezocht door een in- ctallatoi 1 r 3 AANZICHT De boeiboor- den - de afwerkingen van de dakgoot - rondom het hoofdgebouw worden vervangen. Het bepalen van de kleuren gaat in samenspraak met de Stichting zwembad Den Inkel, in combina tie met het uitbreiden van de ho recagelegenheid. De stichting is bezig met een plan daarvoor. 5 EISEN VANUIT CON TROLEDIENST RUD ZEELAND In de kiosk naast het buitenbad komt een vetafscheider. Die filtert vet uit water dat in het riool wordt geloosd. In de kiosk is de tussengasmeter aan ver vanging toe. De verlichting in het hoofdgebouw wordt ver vangen door led-verlichting. 2 BOUWKUNDIGE WERKZAAMHEDEN Na een dodelijk ongeval in een Tilburgs zwembad door een doorge- roeste staalconstructie, is in Kruiningen een techni sche inspectie gedaan naar de staat van de dakconstructies. Omdat de renovatieplannen toen al speelden, werden tijde lijke maatregelen getroffen. Na het ingaan van een nieuw Bouwbesluit in 2016 moet opnieuw onderzoek worden ge daan met betrekking tot roestvrijstaal in het zwembad. Een specialistisch bedrijf brengt de risico's in beeld. De daarvan zijn nog niet bekend, maar worden meegenomen bij de renovatie. 4 BADEN De voegen in en rondom het binnenbad moeten vervangen worden. Het bui tenbad is in 2017 onder handen genomen toen de coating werd vervangen. De zon en de chemicaliën in het water tastten de verf aan, waardoor de verflaag versleet. Zwemmers liepen zelfs schaafwonden op. Willem Adriaansens Kapelle De gebouwen van streekmu seum De Meestoof en de oude brandweerkazerne in Sint-An- naland komen in handen van het bestuur van het museum. Dat neemt ze voor een symbo lisch bedrag van 1 euro over van de gemeente. Michiel Bouwman Sint-Annaland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54