PvG wil einde aan zigzaggende fietsers in Goese Marconistraat Na Honeypie Si-sa-soep naar Goes IM MUD 6 ProRail plaatst geluidsschermen in Goes verkiezingen gemeenteraad De voorbereidingen voor de komst van de geluidsschermen zijn enkele maanden geleden al begonnen. Zo zijn bomen en struiken gekapt en gesnoeid en werden kabels en lei dingen verplaatst. Begin dit jaar konden de eerste palen in de grond worden geboord. Binnenkort worden daadwerke lijk de eerste schermen geplaatst. In Goes komt in totaal een kleine twee kilometer aan scherm, in hoogte variërend van een halve meter tot twee meter. Op de meeste plaatsen wordt het scherm een meter hoog. Dat is bij voorbeeld het geval langs de Paral lelweg, de Willem Zelleweg, de Pa- tijnweg en de Van de Spiegelstraat. Enkel ter hoogte van het Japanse restaurant (het voormalige Ocken- burg) en de naastgelegen woningen wordt de geluidswering anderhalve meter hoog. De schermen van twee meter komen alleen aan de Oost molenweg, vlakbij de spoorweg overgang. Dat komt omdat daar een aantal woningen heel dicht bij het spoor staat. Om ze een wat fraaier uiterlijk te geven, worden overal hagen voor de schermen geplant. Met het groen hopen de gemeente en ProRail ook te voorkomen dat graffiti op de ge luidsschermen wordt gespoten. Mochten desondanks kwetsende of discriminerende teksten verschij nen, dan zal de spoorbeheerder die verwijderen. Er komen overigens niet alleen schermen in de stad Goes. Ook bij 's-EIeer Arendskerke worden ze de komende maanden neergezet. Later in het jaar komen ook nog exemplaren in Rilland, Krabben- dijke en Kapelle. De geluidsscher men bij de Van Hertumweg in Goes laten langer op zich wachten. Die plaatst ProRail pas als de spooron- derdoorgang gereed is. Overigens zijn lang niet alle om wonenden ervan overtuigd dat met de schermen de geluids- en tril- lingsoverlast tot het verleden zal behoren. Volgens de lokale partij moet er snel een einde komen de gevaar lijke situatie waarbij fietsers zigzag gend tussen het autoverkeer van de ene naar de andere kant van de straat moeten komen. De PvG wil ook dat bezoekers van de stad wor den gestimuleerd om hun auto bij de Zeelandhallen te parkeren. Om dat te bereiken moet er goed open- baar vervoer komen tussen de hal len en het centrum. Parkeren in de binnenstad zou tot 10 uur gratis moeten zijn. De PvG (vier jaar geleden afge splitst van de PvdA) heeft een rela tief lange paragraaf over sociale za ken en welzijn. De partij pleit voor onder meer een ruimhartige toe kenning van financiële hulp aan minima, het geven van meer be kendheid aan de schuldsanering en de ondersteuning van vluchtelin gen. De lokale partij heeft overigens 86 standpunten bondig opgeschre ven. De lezer kan aangeven het daarmee eens of oneens te zijn. In het programma wordt gepleit voor onder meer het opheffen van be perkingen rondom de koopzondag, prioriteit geven aan sociale wo ningbouw en het instellen van een seniorenraad. De partij is voorstan der van brede scholen. Ze wil een ruimhartig beleid ten opzichte van coffeeshops. Het pand aan de Grote Kade was ja renlang het onderkomen van dro gisterij Den Herder. Daarna huisde speelgoedwinkel Vissertoys er enige tijd, maar eigenaar Marco Vis ser miste de aanloop en verkaste vorig jaar naar de Lange Vorststraat. Van der Tang denkt dat Si-sa- soep en Honeypie aan de naastgele gen Bierkade een goede combinatie vormen voor wat reuring bij de Goese jachthaven. „Wij trekken hetzelfde soort publiek", legt ze uit. „Als mensen bij Honeypie komen, is dat kans groot dat ze ook even bij ons komen kijken. En andersom." Honeypie is het theehuis van Helen en Greg Bihi-Zenou. Na tien suc cesvolle jaren in Middelburg open den zij in oktober vorig jaar een tweede vestiging in Goes. Speelgoed Bij Si-sa-soep verkopen Priester en haar vaste medewerkster Astrid Verbart onder meer Scandinavi sche baby- en kinderkleding, speel goed en interieur- en cadeauartike len. In Middelburg is Si-sa-soep te vinden aan de Langeviele 8i. IN DE REGIO Vogels spotten voor kinderen -fYJD7' T 1 Schrijfcursus in Kruiningen MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 14 februari 2018 BE Bewoners langs spoor krijgen rust Komende zomer hebben omwo nenden van het spoor in Goes als het goed is een stuk minder last van voorbijrijdende (goede rentreinen. Spoorbeheerder ProRail zegt dat de langver wachte geluidsschermen er nog vóór de zomer staan. Mits te genslagen uitblijven. Rob Paardekam Goes Langs de Willem Zelleweg komt een scherm, foto mechteld jansen gjff" De Marconistraat bij de meubel boulevard in Goes moet op nieuw worden ingericht. Daar voor pleit de Partij voor Goes (PvG) in haar verkiezingspro gramma. Rob Paardekam Goes Na theehuis Honeypie kan Goes binnenkort weer een Middel burgse ondernemer verwelko men. Sjaantje van der Tang hoopt in april de tweede vesti ging van haar winkel Si-sa-soep te openen aan de Grote Kade 44. Ellen Jobse Middelburg HOEDEKENSKERKE IVN De Zeeuwse Delta organiseert een vogelspotex- cursie voor kinde ren tussen de 9 en 12 jaar. Onder lei ding van een gids gaan de kinderen op zoek naar vo gels. De excursie start donderdag om 14.30 uur bij een oprit op de Wester- scheldedijk bij Hoe- dekenskerke. Let op de groene IVN- vlag. De excursie is om 16.00 uur afge lopen. Kosten, twee euro. Warme kle ding is belangrijk, een verrekijker han- dig. Aanmelden ivn.nl/afdeling/de- zeeuwse-delta/acti- viteiten.Bij slecht weer gaat het niet door. Bij twijfel over de weersomstan digheden: 0113- 639620 (tot 13.30 uur). KRUININGEN Bibliotheek Kruinin gen verzorgt op donderdag 15 fe- BAARLAND Dorpshuis, vanaf 12.00 uur: Evene ment Eten wat de pot schaft; Atelier Quast, 19.30-21.30 uur: Start basiscur sus tekenen en schilderen COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur computer; 13.00- 14.00 uur: Spreek uur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Bibliotheek, 10.00- 11.30 uur: Digitaal Café; Sportzaal de Spinne, 15.30-16.15 uur: Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15- 17.15 uur: Zaalvoet bal vanaf 15 jaar HANSWEERT Zorgcentrum Maria- Oord, 10.30 uur: Digi Inloop HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 uur: Ex positie Carla Win- traaken en Wil Houtermans 'S-HEER ARENDS KERKE Dorpshuis, 20.00- 22.00 uur: Proefles theatertraining door Marja de Kan KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 09.00-11.30 uur: Ac tiviteit Houtsnijden; bruari een crea tieve schrijfcursus met Loesje Zee land. De deelne mers schrijven over allerlei onderwer pen. Je mag zelf onderwerpen aan dragen. De bijeenkomst is vanaf 14.00 uur tot 16.00 uur. Deel name kost 9,50 euro voor niet- leden en 7,50 euro voor leden inclusief koffie/thee, schrijf gerei en een kleine attentie. De cursus kan alleen door gaan als er min stens vier aanmel dingen zijn. Aan melden kan via bi- bliotheekooster- schelde.nl. 13.00-17.00 uur: Bil jarten senioren KLOETINGE Dorpshuis Amicitia, 20.00-22.30 uur: Lezing Marjolein van der Meulen over Biologische fi losofie KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wandelen in groepsverband WAARDE Dorpshuis Meer waarde, overdag: Expositie schilde rijen Diny de Kok YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wandelen in groepsverband. CURLINGQUIZ i ZIERIKZEE GroenLinks-kandidaat Femke de Vries (foto) gooit de curlingsteen voor haar partij. Op de ijsbaan in Zie- rikzee streden de politieke partijen gisteravond om het hardst tijdens de curlingquiz, georganiseerd door weekblad Wereldregio. Het was de laatste opwarming voor de strijd om de kiezer op 21 maart. „Als we de vraag goed hadden, gooiden we slecht en andersom", zei Rutger Punt, nummer drie op de CDA-kieslijst. Volgens hem was PvdA-lijsttrekker Petri d'Anjou met haar werptechniek de 'vrouw van de wed strijd'. De sociaaldemocraten gingen dan ook met de bokaal naar huis. D66 werd tweede en Leefbaar Schouwen-Duive- land eindigde als nummer drie. foto dirk--jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53