Scharendijke wil huizen voor jeugd Na Honeypie Si-sa-soep naar Goes 6 Ruiterstichting zoekt luisterend oor „Het gemeenteplan om alle ruiter paden te koppelen tot één netwerk is van 2011", zegt secretaris Karina Peeman van de stichting Ruiter- en Menroutes. „Nu is het 2018 en dat netwerk is er nog steeds niet." „Er is niet genoeg kennis van het paardrijden buiten", vult voorzitter Elles van der Klooster aan. „Zo wor den ruiters in Burgh-Haamstede in de duinen het Middenpad opge stuurd. Maar aan het eind daarvan ligt een diepte van anderhalve me ter. Daar is niet goed over nage dacht." Van het nieuwe plan voor een Zeehondenpad in Renesse gaat Van der Klooster 'steigeren', zegt ze zelf. „Beneden in het duin willen ze met palen ruiters, fietsers en wandelaars scheiden. Voor de vei ligheid van de ruiters zeggen wij: niet doen." Peeman: „Ruiters mogen overdag tussen Scharendijke en Renesse niet over het strand. Dat mag alleen vóór 10 uur of na 19 uur. Prima, na tuurlijk. Maar dat wordt waar schijnlijk anders, 's Ochtends mag het helemaal niet meer, wel na 18 uur. Een slecht idee, vinden wij, omdat er na 18 uur nog steeds veel badgasten zijn en vroeg in de och- Er is niet genoeg kennis van het paardrijden buiten tend juist niet." Er mag dan wel volop worden ge dacht over uitbreiding van ruiter paden. „Maar goed beschouwd", zegt Van der Klooster, „komen die er steeds minder. We hebben de Vroonweg ingeleverd, het Duin hoevepad moet eruit, net als de Luieweg en de Jan van Renesseweg is er ook al uit." Vreemd, vindt Peeman het dat het voor wandelaars wél goed is ge regeld. „Terwijl mensen van ruiters juist de meeste overlast ondervin den. Dorpsraden willen de paarden uit de dorpskom weren." De stichting heeft eind januari nog gesproken met de gemeente. Peeman: „We zouden snel wat ho ren, maar wachten nog op terug koppeling." Van der Klooster heeft dezelfde ervaring bij de stichting Landschapsbeheer Zeeland. „Zij maken keuzes die wij als ruiters niet zouden maken." Peeman: „Als ik in Limburg ga rijden, klik ik op de VVV-website een paar knooppunten aan in het netwerk en ik heb een leuke route. Maar hier is niks." Zonde, vindt Peeman „Want het paardentoerisme is erg in opmars." „Ruiters koken niet zelf. Die gaan uit eten", zegt Van der Klooster. „En het zijn enorme seizoensver- lengers. We hadden graag gezien dat de gemeente ons zou lanceren, zodat iedereen weet dat je met vra gen over buitenrijden bij ons te recht kan." De dorpsraad Scharendijke vreest dat het dorp doodbloedt als de ge meente de woningbouw aan ban den legt. De dorpsraad van Scharendijke is bezorgd over het beleid dat wordt gesuggereerd in de recente analyse van de woningmarkt. Daarin staat dat Schouwen-Dui- veland rekening moet houden met kleinere huishoudens en vraag naar andere woningen. De gemeente zou daarom de ko mende tien jaar maar 245 tot maximaal 480 nieuwe woningen nodig hebben. De Scharendijkse dorpsraad vindt dat veel te weinig en vreest dat het dorp niet meer kan uitbreiden. Uit een onlangs gehouden enquête blijkt dat men sen graag in Scharendijke wonen en dat veel jongeren na hun studie willen terugkeren naar het dorp. Op dit moment kunnen jonge ren al geen huis vinden, meldt de dorpsraad in een brief aan de raad. Het binnenkort vrijvallende voetbalcomplex en de Dorpsstraat worden genoemd als plaatsen waar gebouwd zou kunnen wor den. Vorige week trok de Bruse dorpsraad ook al aan de bel bij de politiek. Morgen neemt de raad een besluit over de woningana lyse die binnen enkele maanden tot aanbevelingen moet leiden. Onderzoek naar skeletten onder toezicht archeoloog BRUINISSE Een archeoloog gaat het verder bouwrijp maken van het terrein aan de Korte Ring in Brui- nisse begeleiden. Bij de werkzaamheden stuitte de aannemer vorige week op mense lijke skeletten. Vermoedelijk gaat het om een vergeten kerkhof, dat tot in de negentiende eeuw in ge bruik was. Het werk werd direct stilgelegd en wordt maandag weer hervat. Een archeologisch bureau heeft een programma van eisen opge steld. Daarin staat precies omschre ven welke procedures moeten wor den gevolgd bij het hervatten van het graafwerk. De skeletten die zijn gevonden krijgen in de buurt een nieuwe laatste rustplaats. Het pand aan de Grote Kade was ja renlang het onderkomen van dro gisterij Den Herder. Daarna huisde speelgoedwinkel Vissertoys er enige tijd, maar eigenaar Marco Vis ser miste de aanloop en verkaste vorig jaar naar de Lange Vorststraat. Van der Tang denkt dat Si-sa- soep en Honeypie aan de naastgele gen Bierkade een goede combinatie vormen voor wat reuring bij de Goese jachthaven. „Wij trekken hetzelfde soort publiek", legt ze uit. „Als mensen bij Honeypie komen, is dat kans groot dat ze ook even bij ons komen kijken. En andersom." Honeypie is het theehuis van Helen en Greg Bihi-Zenou. Na tien suc cesvolle jaren in Middelburg open den zij in oktober vorig jaar een tweede vestiging in Goes. Speelgoed Bij Si-sa-soep verkopen Priester en haar vaste medewerkster Astrid Verbart onder meer Scandinavi sche baby- en kinderkleding, speel goed en interieur- en cadeauartike len. In Middelburg is Si-sa-soep te vinden aan de Langeviele 81. IN DE REGIO Thema licht in schrijfcafé Op d'n Hoek Keuring rijbewijs voor verlenging MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 14 februari 2018 SD Paardentoer isme is erg in opmars' Om één aanspreekpunt te heb ben voor iedereen die met paar den van doen heeft, werd vorig jaar op verzoek van gemeente en Staatsbosbeheer de stichting Ruiter- en Menroutes Schou- wen-Duiveland opgericht. Maar de stichting wordt genegeerd. Ton van den Nouweland Brouwershaven -Elles van der Klooster, stichting Ruiter- en Menroutes Ton van den Nouweland Scharendijke Na theehuis Honeypie kan Goes binnenkort weer een Middel burgse ondernemer verwelko men. Sjaantje van der Tang hoopt in april de tweede vesti ging van haar winkel Si-sa-soep te openen aan de Grote Kade 44. Ellen Jobse Middelburg ZIERIKZEE Studio Onbekom merd houdt op don derdag 15 februari weer een Schrijf café in Proeflokaal 'Op d'n Oek' in Zie- rikzee. Het thema is: licht. Alleen pen en pa pier zijn nodig; een voorbereiding, geen vaardigheden, geen ervaring en geen ideeën. De aanwezigen schrijven verhalen op basis van wat naar boven komt borrelen. Meer in formatie is te vin den op www.studio- onbekommerd.nl. BURGH- HAAMSTEDE Senioren, chauf feurs met rijbewijs C/D/E en overige automobilisten die voor verlenging van hun rijbewijs moe ten worden ge keurd, kunnen don derdag 15 februari terecht in Burgh- Haamstede. Voor senioren kost de keuring veertig euro en voor chauf feurs tot 75 jaar met rijbewijs C/D/E is het zestig euro. Het spreekuur op 15 februari vindt plaats in Dorpshuis De Schutse, Julia- nastraat 22 in Burgh-Haamstede. Meer informatie op vragen of een af spraak maken kan door te bellen met het afsprakenbu- reau van Regelzorg Rijbewijskeuring via 088-2323300. Zelf een datum plannen kan via de website regelzorg.nl. ZIERIKZEE GroenLinks-kandidaat Femke de Vries (foto) gooit de curlingsteen voor haar partij. Op de ijsbaan in Zie- rikzee streden de politieke partijen gisteravond om het hardst tijdens de curlingquiz, georganiseerd door weekblad Wereldregio. Het was de laatste opwarming voor de strijd om de kiezer op 21 maart. „Als we de vraag goed hadden, gooiden we slecht en andersom", zei Rutger Punt, nummer drie op de CDA-kieslijst. Volgens hem was PvdA-lijsttrekker Petri d'Anjou met haar werptechniek de 'vrouw van de wed strijd'. De sociaaldemocraten gingen dan ook met de bokaal naar huis. D66 werd tweede en Leefbaar Schouwen-Duive- land eindigde als nummer drie. foto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 20.00 uur: Boog schieten heren Sint Jan; BRUINISSE Ichtus aan het Kerk plein, 09.45-11.30 uur: Koffie inloop; BURGH-HAAM STEDE Dorpshuis, 09.30- 12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.30 uur: Inloop avond Dorpsraad over dorpsvisie; ELLEMEET Dorpshuis, 09.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil jartvereniging Tou ché; 19.30 uur: Yo gales door Ingrid Geers; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30 uur: Repetitie Mu ziekvereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; RENESSE Dorpshuis, 09.00- 10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30- 20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten; SIRJANSLAND Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Klepmid- dag; ZIERIKZEE FiZi, 14.30 uur: Fer- dinand (NL), 20.00: Gek van Geluk; Kinderboerderij de Punt, 14.00-16.00 uur: In- loopactiviteit schil derij maken; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur: Inloop Breek de Week; BEVELANDEN COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel; 'S-HEER ARENDS- KERKE Dorpshuis, 20.00- 22.00 uur: Proefles theater training door Marja de Kan; KLOETINGE Dorpshuis Amicitia, 20.00-22.30 uur: Lezing door Marjo lein van der Meulen over Biologische fi losofie. CURLINGQUIZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50