C9 Liever geen oogstraming Zak van Zuid-Beveland krijgt mountainbikeroute Boodschappen Slovenië draalt over ongeluk Sloeweg 2 Delta-klanten uit het Vlissingse middengebied konden gisteren niet live zien hoe Kjeld Nuis goud won tijdens de Olympische Spelen. Ze waren afgesloten van televisie, telefoon en internet door werkzaamheden aan het netwerk. Delta verzuimde klanten vooraf in te lichten. DELTA ONDERHOUD NETWERK nosignal Commentaar De Zeeuwse akkerbouwer Kees Hanse trekt fel ten strijde tegen het Centraal Bureau voor de Statistiek. Hanse verwijt het CBS dat het de markt verstoort. Jaar op jaar zijn de oogstverwachtingen voor uien te opti mistisch. Als de raming hoog is, daalt de prijs. Blijkt de oogst later in het jaar toch wat minder riant, dan hebben de boeren de kans gemist om een betere prijs te bedingen. Daarom is het goed dat Kees Hanse in verweer komt. Boe ren kunnen zich niet aan dit effect onttrekken. Zijn zijn ver plicht het CBS informatie te leveren. Hanse heeft een interessant punt. Niet alleen omdat de ra mingen van het CBS onbetrouwbaar blijken en hem geld kosten. De oogstverwachting voor allerlei agrarische pro ducten stamt uit de tijd dat Brussel wilde weten of er vol doende voedsel werd verbouwd. Dat is niet meer aan de orde. De tweede reden om dit systeem overboord te zetten is dat het vooral de tussenhandel op het paard zet. Over de hele wereld spelen machtige handelaren met de oogstver wachtingen. Zij speculeren erop en zij slaan er een slaatje uit. Zij dekken zich met termijncontracten in tegen stijging of daling van de prijs. Van normale vraag en aanbod is geen sprake meer. Zo trekken boeren en consumenten aan het kortste eind. Daarom verdient de kruistocht van Kees Hanse navolging. Verwachtingen van het CBS zijn niet in het belang van boeren en consumenten Zeeuws-Vlaanderen en de Kop van Schouwen hebben mountainbike routes en op Noord-Beveland en Walcheren worden ze aangelegd, met steun van de provincie. Op de Bevelanden zijn er, als het gaat om mountainbiken, nog witte vlekken. Om die reden wil het dagelijks pro vinciebestuur to.ooo euro steken in een mountainbikeroute door de Zak van Zuid-Beveland. De route moet komende zomer klaar zijn. De mountainbikeroute is ont wikkeld in samenwerking met de gemeente Borsele, ondernemers en Natuurmonumenten. Vrijwilligers van mountainbikevereniging X- treme uit Goes leggen een deel van het parcours bij Stelleplas aan, wat flink scheelt in de kosten. De lokale wielervereniging Vitesse gaat de route inspecteren en de gemeente Borsele zorgt voor het onderhoud. Met de Stichting Landschapsbe heer Zeeland is afgestemd dat wan- De provincie wil door de nieuwe route een vijfsterren f ietsprovincie blijven delaars en fietsers elkaar niet dwars zitten op de route, die deels gebruik maakt van het wandelnetwerk. De mountainbikeroute past in het streven van de provincie om vijfsterren fietsprovincie te blijven. ALMANAK De ouders van Tim uit Middel burg hebben een aardig salaris, maar hun portemonnee is niet zo dik als de 6-jarige jongen soms denkt. Elke keer als ze langs een speelgoedwinkel lopen of rijden wil hij naar binnen om een cadeau uit te zoeken. „Nee, jongen, dat kunnen we niet elke keer betalen", antwoordde zijn vader laatst toen Tim weer zat te stuiteren in de auto bij het passe ren van de Intertoys. „We moe ten ook nog boodschappen doen." Daar had de jongen wel een oplossing voor. „Dan gaan we toch gewoon om boodschap pen bij de voedselbank!" Sportdagen voor kids bij Laco Roze Zondag aan Grevelingen Kwaliteit en geld door samenwerking ZIERIKZEE Geen drank voor burgemeester Vlissinger Jos Jobse, die aan de Sin gel woont, staat wat beteuterd te kijken hoe een reparateur aan het kastje vlakbij zijn woning sleutelt. Hij rookt een sigaretje om de tijd te doden. „Het ligt eruit. Vanochtend was dat ook al zo: ik wilde naar het skiën kijken, en toen ging alles op zwart. Ik heb meteen gebeld naar Delta. Toen hoorde ik pas dat er werkzaamheden waren." Het is kwart voor twaalf: nog even, dan begint de 1500 meter schaatsen voor mannen. „Ik hoop dat het snel weer gaat werken", zegt Jobse. Zijn bovenbuurman Jan Stroo was net aan het internetten, toen de verbin ding wegviel. Hij wilde ook graag schaatsen kijken. „Maar ik vind het niet zo erg dat ik het niet kan zien. Dan lees ik morgen wel in de krant wie er gewonnen heeft." Ben van Aken is er wel behoorlijk chagrijnig van. Hij zette gisteroch- -m Ikvind dit heel slordig beleid tend om half zeven de computer aan, maar hij kreeg geen internetver binding. Zijn televisie gaf geen beeld, terwijl hij zich zo verheugd had om het 'koningsnum mer' van het schaatsen te kijken. Pas toen hij belde met de klanten service, ontdekte hij dat er werkzaamheden gaande waren. Een half uurtje later ontving Van formatie. „Ik begrijp volkomen De politie weet nog altijd niet wie de vrachtwagen bestuurde die moge lijk betrokken was bij het tragische ongeluk op de Sloeweg bij Ritthem, waarbij op 12 december vorig jaar twee kinderen omkwamen. „We wachten nog steeds op een reactie van de Sloveense autoriteiten", zegt woordvoerder Alwin Don. Eind december werd al bekend dat een Sloveense vrachtwagen mo gelijk betrokken was bij het ongeluk, dat de driejarige Mike en zijn vijfja rig zusje Lily uit Nieuw-Namen het leven kostte. De truck reed met een oplegger op dezelfde weg als de moeder en haar kinderen. De vrachtwagen zou volgens getuigen schade hebben opgelopen aan de linkerkant. De politie wil sindsdien weten wat de rol van de vrachtauto en de chauffeur is geweest, maar tot op heden is die informatie nog niet verstrekt door de Sloveense autori teiten. „We hadden ook wel ver wacht binnen een paar weken een reactie te krijgen", zegt Don. De moeder raakte die 12de decem ber door onbekende redenen van de weg af en kwam via de middenberm op de andere weghelft terecht. Daar botste ze frontaal op een tegenligger. Ze raakte zwaargewond. De be stuurder van de andere auto liep ge broken ribben op. woensdag 14 februari 2018 In de Zak van Zuid-Beveland komt een 40 kilometer lange mountainbikeroute. De provincie draagt 10.000 euro bij aan de aanleg. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE Het welzijnswerk van het SMWO houdt dinsdag 20 en woensdag 21 februari weer de jaarlijkse Sport- kidsdagen bij Laco in Zierikzee. Deelname kost 1,50 per kind per dag. Tij dens de voorjaarsvakan tie houdt het SMWO meer activiteiten, zoals gratis schaatsen donder dag 22 februari van 10 tot 12 op het Havenplein. Andere activiteiten zijn te zien op facebook: Jonge- renwerk4SD. SCHARENDIJKE Staatsbosbeheer houdt 25 februari een Roze Zondag in het infocen trum Grevelingen op de Brouwersdam. Onder het genot van koffie of thee met een roze koek vertelt de boswachter het ver haal van de roze gasten in de Grevelingen, de fla mingo's. Hij zegt ook waar ze staan. Toegang gratis, aanvang 10.30 uur. De bezoeker kan daarna met eigen vervoer en verrekijker naar de vo gels. ZIERIKZEE De belastingsamenwer- king tussen Schouwen- Duiveland, Middelburg, Veere en Vlissingen le vert zowel kwaliteit als geld op. De samenwer king moest leiden tot be zuinigingen bij de ge meenten en dat is gelukt. Het werk wordt goedko per gedaan dan wanneer ze het ieder voor zich doen. Tegelijk is de kwali teit van bijvoorbeeld de uitvoering van de Wet Onroerende Zaken hoog, blijkt uit onderzoek. Burgemeester Gerard Rabelink en wethouder Cees van den Bos laten de drank de komende veertig dagen staan. Ze doen mee aan de lande lijke actie 'ik pas'. De actie loopt vanaf 14 maart of (wie kiest voor een periode van 30 dagen) 1 maart. Op de site ikpas.nl hebben zich bijna 6.000 deelne mers geregistreerd. Geen beeld Cornelleke Blok Vlissingen - Ben van Aken, gedupeerde Luc Oggel Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49