O CD Deense topper toont interactief spelsysteem 9 Ben Khedda maakt seizoen af bij GPC Oppe opvolger Goedkoop bij TOP Van Goethem rijdt naar top-10 in Oman Dorpshuis D'n Ostpit in Oudelande is vanavond het middelpunt van biljartend Zeeland. De Deense topbiljarter Tonny Carlsen demonstreert daar zijn nieuwe Interactive playing system'. Abdoe Ben Khedda is tot het einde van dit sei zoen trainer van GPC Vlissingen. Ben Khedda is de opvolger van Niels Slager, die onlangs opstapte bij de zaterdagderdeklasser. De Vlis- singse trainer was in het verleden onder an dere werkzaam bij Zeeland Sport en Veere. De trainer moet GPC Vlissingen, dat momenteel elfde staat in de derde klasse A, behoeden voor degradatie. Ben Khedda gaat per direct aan de slag en zal komende zaterdag voor het eerst op de bank zitten bij de uitwedstrijd tegen Krui- ningen. In de winterstop legde GPC Vlissin gen Jack Wijnands vast als trainer voor het seizoen 2018/2019. Korfbalvereniging TOP Arnemuiden heeft in Kees-Jan Oppe een opvolger gevonden van hoofdtrainer Arco Goedkoop, die eerder aan kondigde aan het einde van dit seizoen te ver trekken bij de hoofdklasser. Oppe bereikte als speler het hoogste niveau van Nederland en was al bij meerdere clubs actief als hoofdtrainer. De Dordtenaar was ook coach van Oranje onder 19 jaar. Goedkoop heeft er straks vier seizoenen op zitten bij TOP. Hij leidde de ploeg naar vier kampioenschappen. Ook Jouri van den Broeke verlaat TOP. Hij is nu coach van het tweede team. Hij gaat voor „een nieuwe uitdaging". Brian van Goethem staat na de eerste etappe van de Ronde van Oman op plaats zes in het klassement. Al vroeg in de 162 kilometer lange eerste rit reed de 26-jarige renner uit Philip- pine samen met de Ier Conor Dunne, de Belg Maxime Farazijn en de Fransman Pierre-Luc Perichon weg uit het peloton, waarbij hij een aantal bonificatieseconden in de tussen- sprints sprokkelde. Hij eindigde uiteindelijk als honderdste in de daguitslag, in dezelfde tijd als winnaar Bryan Coquard. De coureur van Roompot-Nederlandse Loterij staat dank zij de bonificatieseconden in het klassement op acht seconden van leider Coquard en is de eerste Nederlander in de rangschikking. Groenendijk Van Damme Het is geen nieuw gegeven dat het driebandenspel wiskundige trek ken heeft en derhalve ook de ICT zich daarop inspeelt. Wel nieuw is het systeem dat Tonny Carlsen heeft ontwikkeld en dat hij dit komt tonen in kleine biljartzalen in Nederland. Namens Zeeland bijt Oudelande vanavond vanaf 19.00 uur het spits af. Het geeft een extra dimensie aan het driebandenspel „Ik begon in 1975 op tienjarige leef tijd met biljarten. Mijn grote door braak kwam in 1990 toen ik een we reldbekertoernooi won in Spa, Bel gië. In 2000 en 2001 werd ik tweede op het WK driebanden in Saint- Etienne en Luxemburg. In 2001 en 2002 tweede op het EK in Izmir en Odense. In 2011 werd ik Deens kampioen. Ik heb veel ereplaatsen behaald, maar dit waren wel de hoogtepunten." „Via een medewerker die overal connecties heeft en een beetje Ne derlands spreekt is er contact geko men met de beheerder van het lo kaal, Petra de Winter. In maart kom ik -waarschijnlijk- ook nog een keer in Kwadendamme." „Het geeft de biljarter de mogelijk heid patronen in het driebanden te oefenen met behulp van het dia mond systeem (witte stippen op de banden van een biljarttafel). Het geeft een extra dimensie aan het driebandenspel. Eenvoudig gezegd: je leert waar en hoe je start-, richt en aankomstpunten kunt bepalen met behulp van de technische ap paratuur. Iedere speler, van welk ni veau ook, kan dit leren." „Een pc of laptop, toetsenbord, muis, een camera, een HDMI- en USB 3-kabel, wifi, een afstandsbe diening en een bluetooth-dongle. Het lijkt veel, maar dat valt best mee. Het is eenvoudig te monte ren." „Het idee heb ik al langere tijd. Het was lang zoeken naar mensen die de techniek konden maken en die het project wilden financieren. Daarna hebben we drie jaar nodig gehad om tot dit resultaat te ko men." Het systeem biedt spelers vergaande trainingsmogelijkhed en zonder dat die saai worden „Ik demonstreer het systeem en laat aanwezigen er zelf ook mee oe fenen. Niet alleen het systeem is in teractief, maar dat zal ook de avond zijn voor de belangstellenden. Het systeem biedt spelers vergaande trainingsmogelijkheden zonder dat die saai worden, met als gevolg een hoger spelniveau voor iedere beoe fenaar.' woensdag 14 februari 2018 VOETBAL KORFBAL Kees-Jan Oppe. fotohenkveenstra WIELRENNEN Driebander Robert van Stevendaal (Vogel waarde) heeft zich net niet weten te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de eerste grand prix van dit kalenderjaar. Na twee overwinnin gen in de pre-kwalificatie ging hij in de slot- kwalificatie alsnog onderuit. Ronald van Geyt (Hansweert) en Michael Vink (Groede) werden in de pre-kwalifcaties uitgeschakeld. Richard de Bruin (Wemeldinge) overleefde die wel en moest gisteravond laat nog strijden voor een plaats in het hoofdtoernooi in Vlaardingen. In Terneuzen wordt zaterdag de 25 kilome ter lange Scheldeloop gehouden vanaf de at letiekbaan van Scheldesport. De Scheldeloop gaat om 14.00 uur van start tegelijk met zes en twaalf kilometer. De jeugd loopt één kilometer. i Handballer Aron Groenendijk (foto) stopt per direct bij hoofdklasser Delta Sport/EMM. De 19-jarige cir kelspeler keerde drie maanden ge leden nog terug op het oude nest, na korte tijd zijn geluk te hebben beproefd bij Ta- chos Waalwijk en het Belgische Olse Merksem. „Momenteel kan ik toch langere tijd niet trainen en spelen vanwege een gebroken neus. Wat ik vol gend seizoen ga doen weet ik nog niet, maar ik speel sowieso niet meer bij Delta Sport." Schaatser Arjen van Damme heeft gisteren in Hee renveen twee stokoude Zeeuwse records voor de junioren C verbroken. De vijf tienjarige Yerseke- naar reed op de 500 meter 42,4 en op de 1500 meter 2.07,18. De oude provinciale toptij den stonden sinds 1989 op de naam van Jan Treur. O CL De Deense topbiljarter Tonny Carlsen in actie, foto dirk acx Tonny Carlsen op missie in Zeeland Joop van den Oudenhoven Oudelande -Tonny Carlsen Wie is Tonny Carlsen? In kort be stek: Hoe komt u in Oudelande terecht? Wat behelst het 'interactive play ing system'? Wat heeft iemand ervoor nodig? Hoe lang heeft u aan het idee ge werkt? - Tonny Carlsen Wat gaat u woensdag precies doen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41