Stijlvol hotel Bij Boone gaat weer open Nieuw centrum voor mondverzorging in Oost-Souburg 7 Oost-Souburg heeft sinds kort een mondzorgcentrum waar patiënten voor bijna alle tandheelkundige hulp terecht kunnen: Mondzorg Dogterom rie tandartsen en een mondhygiëniste zijn al neergestreken in het nieuwe centrum Mondzorg Dogterom Oost-Souburg. In de komende maanden versterken een vierde tandarts, een tweede mondhygië niste, een orthodontist, een im- plantoloog/chirurg, een endodon- toloog en een paropreventie-assis- tente het team tandheelkundige specialisten nog. Alleen voor hele zware kaakoperaties moet een pa tiënt dan nog naar het ziekenhuis, werft manager Majir Makkor van Mondzorg Dogterom. Makkor geeft samen met de op richters Joline en Chris Dogterom - beiden ook tandarts - leiding aan mondzorgcentra in Middelharnis, Middelburg, Oostburg en sinds begin dit jaar Oost-Souburg. De tandartsen, die tot nu toe in het ringwaldorp waren gevestigd, hebben hun toevlucht gezocht tot het nieuwe mondzorgcentrum. Dave Ruissen en Ivan Vanneste hadden allebei een eigen praktijk. Met het pensioen in zicht gaat Ruissen graag op in een groter ge heel. Vanneste zocht al een nieuwe partner, nadat collega Julie Vanwallegem vorig jaar stopte. De twee Souburgse tandartsen hebben al een nieuwe collega, Ja- cob Chrysochoou. Over een maandje sluit Stefania Chavez als vierde tandarts aan. Net als bij Chrysochoou is Chavez formeel nog 'in opleiding'. „In opleiding geldt alleen voor de beheersing van de Nederlandse taal. Ze heb ben beiden al lang ervaring als tandarts in hun vaderland, Jacob in Griekenland en Stefania in Spanje", licht Makkor toe. Een pa tiënte laat ongevraagd weten dat het dan wel goed komt met de op leiding van de nieuwe tandartsen. Lachend: „Toen ik in de stoel zat, verstond ik meneer Chrysochoou beter dan mijn vaste tandarts me neer Vanneste." Mondzorg streeft niet bewust naar een internationaal imago, laat Makkor weten. „We hebben in Nederland een tekort aan tandart- We maken jonge kinderen vertrouwd met de praktijk zodat ze later niet bang zijn voorde tandarts sen en zijn blij dat specialisten uit andere landen in de Europese Unie hier hun vak willen uitoefe nen." Patiënten van het mondzorg centrum kunnen ook gebruik ma ken van diensten van in Zeeland bekende specialisten. Zo zal endo- dontoloog Hans Peter Kremer, specialist in moeilijke wortelka naalbehandelingen, geregeld een van de zes behandelkamers in het voormalige gebouw van De Faam gebruiken. Klinisch prothesetechnicus Cor Nuijten van het Goese laborato rium komt naar Souburg om pro theses op maat te maken. Het aan tal keren dat een patiënt moet op draven, wordt aanmerkelijk terug gebracht als specialisten naar de patiënt komen, betoogt Makkor. De manager vult aan dat Kerstin Minnaard binnenkort aantreedt als paropreventie-assistente. Met mondhygiënistes en andere assistentes zal zij zich ook voor kinderen inzetten. In de moderne tandheelkunde is preventie van gebitsproblemen ook belangrijk. Makkor: „We gaan op woensdagmiddagen aan de gang met het project Tandje er bij voor kinderen van 2 tot 7. Door ac tief rollenspel laten we kinderen wennen aan tandartsbehandelin gen en leren we hen hun gebit te verzorgen." Voor de zomer komt er ook nog een orthodontist naar Oost-Sou burg. Makkor„En misschien komt er ook nog een paradonto- loog om echt alle specialisaties on der één dak te hebben." Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere en 'oma Bè' (Elisabeth) Boone openden gisteren het ge heel vernieuwde etablissement Bij Boone door een 'ballonnen- gordijn' voor de ingang door te prikken. Oma kreeg de eer, omdat zij de zaak 57 jaar geleden met haar man Willem overnam. Nadat Piet Boone en vrouw Joke de zaak ruim dertig jaar leidden, is het nu de beurt aan de zonen William en Lennart om het bedrijf voort te zetten. De verbouwing duurde bijna een halfjaar, maar is het ongemak waard geweest, vond Van der Zwaag. De burgemeester was heel blij met 'het lef en de doorzet tingskracht' van drie generaties Boone om te blijven investeren in een zaak, die precies tweehonderd jaar geleden in Meliskerke verrees. „Bij Boone straalt kwaliteit uit. Dat is goed voor Meliskerke." Daar sloot WD-Statenlid Kees Bierens, al vanaf zijn geboorte ruim zestig jaar geleden inwoner van het dorp, zich bij aan. „Samen met liefst tien winkels maakt Bij Boone van het nog geen 1.500 in woners tellende Meliskerke een bijzonder en levendig dorp." Dé specialist in kunststof kozijnen woensdag 14 februari 2018 WA Complete mondzorg onder één dak René Hoonhorst D - Majir Makkor, manager Van Cittersweg 2a Arnemuiden T 0118 75 02 07 KROON KOZIJN, DE NUMMER 1 VAN NEDERLAND De snackbar is nog vertrouwd. Maar hotel, café en slijterij Bij Boone in Meliskerke onderging een stijlvolle gedaanteverwis seling. René Hoonhorst Meliskerke Majir Makkor in het centrum waar tandarts Ivan Vanneste praktijkmanager Diane van Leeuwen 'onder tanden neemt', foto dirk--jan gjeltema Klanten Vertellen www.kroonkozijn.nl Bè Boone en burgemeester Rob van der Zwaag openen Bij Boone door tientallen ballonnen door te prikken, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39