The Royal Engineers gaan toverballen proeven in China Kleine vliegvelden zijn geen doelwit van criminelen n f: ik KJ VA 4 BRUILOFT WEDDINGPLANNER ONTZORGT Valentijnsdag. Het is niet alleen de dag om je geheime liefde te laten weten datje hem of haar aanbidt, maar ook bij uitstek een dag om je aanbedene ten huwelijk te vragen. En dan komt de vraag: hoe regelen we de bruiloft? „Dit is één grote toverbal", zegt Geelhoed. „We hebben écht geen idee wat er gaat gebeuren. Het kan alle kanten op. Of ze begrijpen he lemaal niks van onze muziek en staan ons straks maar wat aan te staren. Of het wordt één gekke, springerige massa. Ik zie al hele maal voor me dat het goed gaat werken in een karaokebar." Om de Chinezen voor zich te winnen, hebben The Royal Engi neers het refrein van hun nieuw ste single 'Rock 'n roll will never let you Down' laten vertalen. De bijhorende videoclip werd opge nomen in een gymzaal in Zonne maire met bejaarde inwoners in de hoofdrol. De songtekst van ver schillende clips wordt speciaal voor de tournee voorzien van Chi nese ondertiteling. De Engineers hebben het afge lopen jaar hard gewerkt aan de voorbereiding van de rondgang langs het clubcircuit in de acht be langrijkste steden van China. „We hebben daarbij ontzettend veel steun gehad van het het mi nisterie van Buitenlandse Zaken en de Nederlandse ambassade", vertelt Geelhoed. Dat leidde on der meer tot contacten met con certpromotor Miro-China, één van de grootste spelers voor wes terse popmuziek op de Chinese markt. „Natuurlijk kan je altijd naar China gaan en daar op de bonnefooi wat spelen. Maar wil je écht voet aan de grond krijgen, dan moet je het ook serieus aan pakken. Dat is wat wij nu probe ren. Ik denk wel dat onze muziek daar werkt." Pure pop Geelhoed beschouwt de tournee als een cruciaal hoofdstuk uit de geschiedenis van de zes jaar oude band, die z'n inspiratie haalt uit 'pure pop' van de jaren zeventig. „Onze tour door Amerika was meer een reis naar het land waar de rock 'n roll is uitgevonden. Dat was gigantisch, maar daar stoot je niet zomaar door. Spanje is weer vooral een land voor live concer ten, ook top om te doen. Maar als je in China een beetje opvalt, kan het écht alle kanten op. Dit wordt één grote verrassing voor ons." De China-tour begint op 9 maart in de Dusk Dawn Club in hoofdstad Beijing en wordt 18 maart afgesloten in het Long Live- house in Chengdu. In totaal legt de band zo'n vijfduizend kilome ter af tussen de verschillende po dia. DEN HAAG Het valt best mee met criminele activiteiten op kleine Nederlandse luchthavens, waaronder vliegveld Midden- Zeeland bij Arnemuiden. Dat schrijft minister Ferdinand Grapperhaus van Justitie aan de Tweede Kamer. Medio januari luidde de Koninklijke Marechaus see (KMar) de noodklok in dag blad Trouw. Kleine vliegvelden zouden gevoelig zijn voor men sensmokkel en drugshandels. De KMar pleitte voor meer toe zicht van de overheid. Minister Grapperhaus schrijft aan de Tweede Kamer dat hij geen signa len heeft gehoord dat de elf kleine luchthavens doelwit zijn van cri minelen. Volgens de politie zijn er vorig jaar slechts drie incidenten ge weest op of in de nabije omgeving van de vliegveldjes. Risico's Grapperhaus wil overigens wel inzicht hebben in de aard en om vang van de mogelijke problema tiek. Politie, Openbaar Ministerie, de Koninklijke Marechaussee, de douane, de Belastingdienst en di verse Brabantse en Zeeuwse ge meenten hebben vorig jaar met elkaar aan tafel gezeten om moge lijke risico's in kaart te brengen. 1 arjanne Buijl van Weddingplanner Zeeland weet het nu al. „Een paar da- I gen na Valentijns dag begint de telefoon te rinke len." In Zeeland is een aantal bu reaus dat aanstaande bruidsparen de zorg voor het trouwfeest uit handen neemt. „Weddingplanner Livin Celebrations in Sluiskil, Cloé Weddings in Vlissingen, Bruist Weddingplanner in Goes en met- SUUS in Vrouwenpolder", noemt de Middelburgse op. Drie jaar geleden begon Mar- janne in Middelburg met Wed dingplanner Zeeland. „Mijn vorige baan was in de planning, transport en logistiek. Dat komt me in dit werk goed van pas", lacht ze. Een weddingplanner is een kruising tussen een regelneef en een trou bleshooter. Marjanne 'ontzorgt', zoals dat heet. Marjanne: „Dat kan gaan van het simpelste, dat ik op de dag zelf als ceremoniemeester alles in goede banen leid, tot alles om het huwelijk heen en de hu welijksreis na afloop toe. Als ik al leen ceremoniemeester ben, neem ik zes weken van tevoren contact op met het bruidspaar. Ik infor meer naar wat ze allemaal geregeld hebben, maak een planning, neem contact op met de leveranciers om te checken of alles in de steigers staat en zorg op de dag zelf dat het gaat zoals het moet." Zoiets kan vanaf een euro of 900, geeft Marjanne aan. „Vertel me wat je droomhuwelijk is en ik zorg dat het werkelijkheid wordt. Ik heb een bruidspaar gehad dat op de trouwlocatie een tattoo wilde laten zetten: de trouwdatum, op hun onderarm. Daar zijn vergun ningen voor nodig, vanwege de hygiëne. De een weet precies wat hij wil, de ander heeft geen benul. Dan zeg ik: maak een moodboard. Knip alles wat je aanspreekt uit en plak dat op een bord. Daarna gaan we samen keuzes maken." De meer complexe bruiloften vergen een lange voorbereiding. Maximaal één jaar voor de grote dag kan de gemeente geboekt wor den, trouwlocaties moeten ook ruim tevoren gereserveerd wor- lk mag de woorden vinden om bruidsparen die dag te laten opbloeien den. In de maanden daarna is er bijna wekelijks wel contact. Want op de dag zelf mag niets mis gaan. Marjanne is altijd op alles voorbe reid. Ze wijst naar een rolkoffer in de hoek van haar kantoor: „Dat is mijn rescuekit. Daar zit alles in om situaties te redden. Sokken voor de bruidegom. Naald en draad. Para cetamol. Make up. Vlekkenverwij- deraar. Tampons en maandver band. Schoensmeer. Een pluisjes roller. Tiewraps, vraag me niet waarom. Extra panty's, strings, on derbroeken. Deodorant. Icepacks, voor het geval iemand flauwvalt en ongelukkig terechtkomt. Reuk- zout, haarlak, blarenpleisters, haaknaalden. En geloof me: er is geen huwelijk waarbij ik niet iets uit die koffer gebruik." Verder komt het aan op inventiviteit: „Re gen bij een buitenbruiloft, dat is een van de ergste dingen. We had den een heel grote bruiloft aan een meer. 's Morgens kijk ik uit het raam: stortbuien. En dat ging de hele dag zo door. Maar je hebt al tijd een noodscenario. Het is een prachtige bruiloft geworden." Fotografe Ook betrekkelijk nieuw in Zee land: je eigen trouwambtenaar in huren. Daphne Haegens is zowel 'babs' (buitengewoon ambtenaar burgerlijke stand) bij de gemeente Vlissingen als zelfstandig trouw ambtenaar bij haar eigen bedrijf Wedding-D. „Ik kwam als foto grafe en bloembinder al vaak in contact met bruidsparen en vond dat ontzettend leuk. Op een dag heb ik een open sollicitatie ge schreven aan de gemeente Vlissin gen, of ik trouwambtenaar kon worden. Na een uitgebreid sollici tatiegesprek moest ik een proefhu- welijk sluiten tussen twee ambte naren. Daarna word je bij de recht bank beëdigd." Het belangrijkste verschil tussen een babs en een zelfstandig trouwambtenaar: „De tijd en de aandacht die je aan de ceremonie kunt besteden. Van Vlissingen krijg ik vier uur, voor een eigen bruidspaar ben ik tussen de 20 en 25 uur bezig. Ik neem contact op met iedereen die zij belangrijk vinden, ik bezoek de trouwlocatie, ik begeleid ze veel meer. Zeker een halfjaar tevoren hebben we al con tact." Wat haar zo aanspreekt in haar werk? „Ik mag de woorden vinden om ze die dag te laten opbloeien. Zo'n knikje van de moeder als ik het goed verwoord, van: zó is het. En de liefde is zo mooi. Zelfben ik al dertig jaar getrouwd. Hij moet voor zijn werk veel reizen. Nog steeds, als ik hem bij Schiphol door de poort zie komen, moet ik slikken: 'Dit is hem'. Ik ben nog steeds verliefd." Ze heeft ze allemaal gehad. Brui den die het wonder van de liefde voor het eerst ervaren ('Dit is hem. Voor altijd.'). Nieuwekansbruiden ('Het was de zesde keer. Bij het te kenen keek ze me aan en zei: 'Zal ik..?') Twee dames en twee heren. Liefde in de herfst van het leven. „Meneer was 82, zij 78. Hij vertelde over zijn eerste vrouw, die overle den was. Zij legde haar hand op de zijne. Zij rilde omdat ze het koud had, hij stond op en ging een vestje halen, legde dat liefdevol om haar schouders. Dat lieve, van niks zeggen maar het doen. Zo mooi." Wat kost een bruiloft? Mar janne: „Ik heb bruiloften mogen verzorgen die 2.500 euro kostten, maar ook van 20.000." woensdag 14 februari 2018 PC The Royal Engineers, met Michiel Buijsse (links) en René Geel hoed (midden). Een nieuwe mijlpaal voor The Royal Engineers. De Utrechtse band met zanger-toetsenist René Geelhoed uit Zonnemaire en drummer Michiel Buijsse uit Lewedorp gaat in maart op toernee door China. Marcel Modde Zierikzee Ja, ik wil! Ondine van der Vleuten - Daphne Haegens, trouwambtenaar Trouwambtenaar Daphne Haegens (links) en weddingplanner Marjanne Buijl. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36