M Gedroomde finale gaat in rook op 3 Delta: Ongelukkige samenloop van omstandigheden REACTIE Gera Griep. „We hebben geen pin, geen telefoon, geen fax. We kunnen niks, en we zijn vooraf nergens over geïnformeerd. We zijn gewoon vier dagen niet bereikbaar. Het is bela chelijk." De spoedtelefoon van de praktijk is wel bereikbaar, omdat die via een internetverbinding loopt. „We hebben gebeld met de klantenser vice van Delta, maar ze zijn niet van plan er iets aan te doen. Je kunt toch niet zomaar een huisartsenpraktijk afsluiten?" We kunnen niks, en we zijn vooraf nergens over geïnformeerd Van Aken: „Voor oudere mensen is het helemaal vervelend. Zij zijn vaak aangewezen op de televisie. Delta adviseert klanten bovendien om hun mobiele telefoon bij de hand te houden, als de vaste tele foon niet werkt. Je kunt er niet van uit gaan dat mensen een mobiele telefoon hebben." Huisarts Voor Huisartsenpraktijk M. Hame link, aan de Singel, zijn de gevolgen nog groter. Patiënten konden de praktijk niet bereiken. „We dachten vanochtend: 'hee, wat is het rustig met telefoontjes'", zegt assistente dat er onderhoud nodig is, maar waarom heeft Delta dit niet van te voren gemeld? Zeker in de week van de Olympische Spelen, met de wedstrijden waarin de Nederlan ders de meeste kans hebben op me dailles. Ik vind dit heel slordig be leid." Ouderen Ook de bewoners van woonzorg centrum Theo van Doesburg aan de Dokter Ottestraat zaten zonder te levisie tijdens de schaatswedstrijd. Elien Rienstra zat gisterochtend vol spanning voor de televisie. Een olympische gouden medaille op de 5000 meter voor de Nederlandse mannenploeg moest de kroon op het werk worden van haar echtge noot. Maar daarvoor moest de rege rend Europees en wereldkampioen nog wel eerst de laatste kwalifica tieronde overleven. Een plek bij de eerste twee zou volstaan voor een fmaleplek. En Nederland werd tweede. Alles of niets Ware het niet dat Sjinkie Knegt in een alles-of-niets-poging in de laat ste bocht in de fout ging en een Ca nadees onderuit schaatste. Diskwa lificatie volgde, een enorme decep tie voor de oranje-mannen van bondscoach Jeroen Otter. „Heel M'n vader, Lieuwe Rienstra, is echt enorm betrokken, hij knipt alles uit zuur", vertelt Rienstra een paar uur na de race. „Jeroen heeft hier de af gelopen jaren zo hard voor gewerkt. Het is echt het koningsnummer voor hem, zowel bij de mannen als de vrouwen. In Sotsji ging Neder land er ook al op een vervelende manier uit. Dat Yara van Kerkhof nog zilver wint is wel een positief puntje." Verslagen Ook Rienstra zelf zat er na de halve finale relay even verslagen bij. „Vrijdag ga ik met mijn vader naar Zuid-Korea en we hadden tickets voor de finale. Ik dacht wel even, moet ik daar nog wel naartoe gaan... Het is wel een smetje ja." Toch heeft ze er nog wel steeds zin in. „M'n vader (Lieuwe Rien stra) is echt enorm betrokken, hij knipt alles uit", zegt Rienstra. „Het is voor hem een hele reis, eerst met de trein vanuit Middelburg naar Schiphol. Vervolgens vliegen we naar Seoul en daarna weer met de trein naar Gangneung. Hij is 78, maar hij wil dit graag nog een keer meemaken. Hij zou ook graag de grens tussen Noord- en Zuid-Korea bezoeken, maar of dat gaat lukken... Verder hopen we natuurlijk dat Sjinkie nog wat laat zien, hij zal vol adrenaline zitten. We bezoeken ook nog de team pursuit bij het lan gebaanschaatsen. En we gaan na tuurlijk nog even sfeer proeven in het Holland Heineken Huis, zeker weten." woensdag 14 februari 2018 tijdens koningsnummer Delta is al enkele maanden bezig met grootscheepse ver nieuwingen aan het netwerk: de komende vier jaar worden wijkkasten in de hele provin cie voorzien van de nieuwste apparatuur. „De snelheid van het internet gaat omhoog en het netwerk wordt stabieler", legt Delta-woordvoerder Tim Brouwer uit. De werkzaamhe den zorgen ervoor dat de ver bindingen gedurende vijf a zes dagen enkele uren wor den onderbroken. Volgens Brouwer steekt Delta juist veel energie in het tijdig infor meren van klanten. „Mensen vinden minimaal twee weken van te voren een flyer op de mat. En drie werkdagen van te voren krijgen ze via e-mail in formatie over de datum en het tijdvak van de werkzaamhe den. We willen klanten vroeg tijdig informeren, zodat ze er rekening mee kunnen hou den." Deze mail is naar 190 Vlissingse klanten, voorname lijk in het middengebied, niet verstuurd. Zo'n vijftig klanten belden gisterochtend naar de klantenservice van Delta, om hun beklag te doen. Brouwer: „Het is een heel ongelukkige samenloop van omstandighe den, juist op deze ochtend." A Vlissinger Jos Jobse had graag naar de Olympische schaatswedstrijden willen kijken, foto lex de meester - Gera Griep, huisartsenpraktijk Elien Rienstra zal volgende week met gemengde gevoelens in het ijsstadion van Gangneung zitten tijdens de olympische fi nale van de relay, het konings nummer van het shorttrack. De Middelburgse had gehoopt er Sjinkie Knegt en zijn ploeggeno ten naar goud te schreeuwen. Maar door diskwalificatie in de halve finale spatte die droom uiteen. En die van haar man, bondscoach Jeroen Otter. „Dit is wel een klap voor hem." Maurice Steketee Middelburg - Elien Rienstra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35