Liever geen oogstraming Thee en Leut stopt met busritjes Voedselbank Slovenië draalt over ongeluk Sloeweg Boodschappen 2 Delta-klanten uit het Vlissingse middengebied konden gisteren niet live zien hoe Kjeld Nuis goud won tijdens de Olympische Spelen. Ze waren afgesloten van televisie, telefoon en internet door werkzaamheden aan het netwerk. Delta verzuimde klanten vooraf in te lichten. DELTAONDERHOUD NETWERK nosignal Commentaar De Zeeuwse akkerbouwer Kees Hanse trekt fel ten strijde tegen het Centraal Bureau voor de Statistiek. Hanse verwijt het CBS dat het de markt verstoort. Jaar op jaar zijn de oogstverwachtingen voor uien te opti mistisch. Als de raming hoog is, daalt de prijs. Blijkt de oogst later in het jaar toch wat minder riant, dan hebben de boeren de kans gemist om een betere prijs te bedingen. Daarom is het goed dat Kees Hanse in verweer komt. Boe ren kunnen zich niet aan dit effect onttrekken. Zijn zijn ver plicht het CBS informatie te leveren. Hanse heeft een interessant punt. Niet alleen omdat de ra mingen van het CBS onbetrouwbaar blijken en hem geld kosten. De oogstverwachting voor allerlei agrarische pro ducten stamt uit de tijd dat Brussel wilde weten of er vol doende voedsel werd verbouwd. Dat is niet meer aan de orde. De tweede reden om dit systeem overboord te zetten is dat het vooral de tussenhandel op het paard zet. Over de hele wereld spelen machtige handelaren met de oogstver wachtingen. Zij speculeren erop en zij slaan er een slaatje uit. Zij dekken zich met termijncontracten in tegen stijging of daling van de prijs. Van normale vraag en aanbod is geen sprake meer. Zo trekken boeren en consumenten aan het kortste eind. Daarom verdient de kruistocht van Kees Hanse navolging. Verwachtingen van het CBS zijn niet in het belang van boeren en consumenten Op sociale media verschenen al di verse oproepjes van Vlissingse cliënten van Voedselbank Walche ren; ze zochten een lift richting Middelburg omdat 'het busje' niet meer rijdt. „Klopt", zegt Simon Kasse, werk- leider bij WLB 't Hof van Thee en Leut. „Na ruim vijfjaar deze service te hebben aangeboden, kan het nu niet meer. De bus kwam niet meer door de keuring en als er een nieuwe komt, dan is het er eentje om materiaal mee te vervoeren voor de mensen van de dagbeste ding, daar hebben we meer be hoefte aan." Na de verhuizing van de Voedsel bank in 2012 naar Middelburg begon Thee en Leut met het vervoeren van Vlissingers. Voor twee euro konden ze op vrijdag heen en weer voor hun voedselpakket. Het busje reed op vrijdagen drie keer en vervoerde dan in totaal zo'n twintig passagiers voor de Voedselbank. Kasse: „Nogal wat goedkoper dan met de bus gaan en bovendien moet je dan nog best een eind wandelen. We hebben deze service altijd graag aangebo den, de chauffeurs deden dat vrij willig. We vinden het ook jammer dat het nu niet meer kan, maar de bus was gewoon op." Volgens Kasse lopen er gesprek ken met de Voedselbank om te zien of er toch een alternatieve pendel dienst in het leven is te roepen. ALMANAK De ouders van Tim uit Middel burg hebben een aardig salaris, maar hun portemonnee is niet zo dik als de 6-jarige jongen soms denkt. Elke keer als ze langs een speelgoedwinkel lopen of rijden wil hij naar binnen om een cadeau uit te zoeken. „Nee, jongen, dat kunnen we niet elke keer betalen", antwoordde zijn vader laatst toen Tim weer zat te stuiteren in de auto bij het passe ren van de Intertoys. „We moe ten ook nog boodschappen doen." Daar had de jongen wel een oplossing voor. „Dan gaan we toch gewoon om boodschap pen bij de voedselbank!" Kwaliteit en geld door samenwerking Festival VolKoren breekt records Digitale hulp bij stemmen BIJ NADER INZIEN Nollebos Vlissinger Jos Jobse, die aan de Sin gel woont, staat wat beteuterd te kijken hoe een reparateur aan het kastje vlakbij zijn woning sleutelt. Hij rookt een sigaretje om de tijd te doden. „Het ligt eruit. Vanochtend was dat ook al zo: ik wilde naar het skiën kijken, en toen ging alles op zwart. Ik heb meteen gebeld naar Delta. Toen hoorde ik pas dat er werkzaamheden waren." Het is kwart voor twaalf: nog even, dan begint de 1500 meter schaatsen voor mannen. „Ik hoop dat het snel weer gaat werken", zegt Jobse. Zijn bovenbuurman Jan Stroo was net aan het internetten, toen de verbin ding wegviel. Hij wilde ook graag schaatsen kijken. „Maar ik vind het niet zo erg dat ik het niet kan zien. Dan lees ik morgen wel in de krant wie er gewonnen heeft." Ben van Aken is er wel behoorlijk chagrijnig van. Hij zette gisteroch- Ik vind dit heel slordig beleid tend om half zeven de computer aan, maar hij kreeg geen internetver binding. Zijn televisie gaf geen beeld, terwijl hij zich zo verheugd had om het 'koningsnum mer' van het schaatsen te kijken. Pas toen hij belde met de klanten service, ontdekte hij dat er werkzaamheden gaande waren. Een half uurtje later ontving Van Aken alsnog een e-mail met in formatie. „Ik begrijp volkomen De politie weet nog altijd niet wie de vrachtwagen bestuurde die moge lijk betrokken was bij het tragische ongeluk op de Sloeweg bij Ritthem, waarbij op 12 december vorig jaar twee kinderen omkwamen. „We wachten nog steeds op een reactie van de Sloveense autoriteiten", zegt woordvoerder Alwin Don. Eind december werd al bekend dat een Sloveense vrachtwagen mo gelijk betrokken was bij het ongeluk, dat de driejarige Mike en zijn vijfja rig zusje Lily uit Nieuw-Namen het leven kostte. De truck reed met een oplegger op dezelfde weg als de moeder en haar kinderen. De vrachtwagen zou volgens getuigen schade hebben opgelopen aan de linkerkant. De politie wil sindsdien weten wat de rol van de vrachtauto en de chauffeur is geweest, maar tot op heden is die informatie nog niet verstrekt door de Sloveense autori teiten. „We hadden ook wel ver wacht binnen een paar weken een reactie te krijgen", zegt Don. De moeder raakte die 12de decem ber door onbekende redenen van de weg af en kwam via de middenberm op de andere weghelft terecht. Daar botste ze frontaal op een tegenligger. Ze raakte zwaargewond. De be stuurder van de andere auto liep ge broken ribben op. woensdag 14 februari 2018 ii Werkleerbedrijf 't Hof van Thee en Leut uit Vlissingen is gestopt met het aanbieden van busritjes naar Voedselbank Walcheren in Middelburg. Het busje is afge keurd en er komt een bestel busje voor het vervoeren van materiaal voor in de plaats. Sheila van Doorsselaer Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG De belastingsamenwer- king tussen Middelburg, Veere, Vlissingen en Schouwen-Duiveland le vert zowel kwaliteit als geld op. De samenwer king moest leiden tot be zuinigingen bij de ge meenten en dat is gelukt. Het werk wordt goedko per gedaan dan wanneer ze het ieder voor zich doen. Tegelijk is de kwali teit van bijvoorbeeld de uitvoering van de Wet Onroerende Zaken hoog, blijkt uit onderzoek. MIDDELBURG Meer koren dan ooit in de 20-jarige historie van Mid delburg VolKoren doen in dit jubileumjaar mee aan het festival. Op zaterdag 2 en zondag 3 juni treden 186 koren op. Bij het begin in 1999 waren dat er 10. Ook het aantal aanmel dingen is groter dan ooit: 250. Veel koren zitten dus in de wachtkamer. En om iedereen een plek te geven, zijn er ook meer lo caties én een extra bui tenpodium. MIDDELBURG Kiezers in de gemeente Middelburg kunnen vanaf vanavond gebruik maken van een Stemwijzer om hun keuze te bepalen. De StemWijzer wordt om 19.00 uur door de negen lijsttrekkers gezamenlijk ingevuld. De digitale stemhulp staat op mid delburg.stemwijzer.nl. Naast deze StemWijzer van ProDemos kunnen Middelburgers vanaf 24 februari ook een stemad vies krijgen via de Kies- Wijzer van de PZC. In het artikel 'Fake news over het Nollebos?' in de PZC van dinsdag 13 fe bruari stond dat wethou der Sem Stroosnijder van Vlissingen in een column in het gemeentelijke mede delingenblad In de Blauw Geruite Kiel SP-standpun- ten over het Nollebos be schreef. Dat blijkt niet juist. Wel heeft hij als lijsttrekker voor de SP recent een pamflet gepubliceerd over de actiegroep Red Nolle- bos-Westduinpark. Geen beeld Cornelleke Blok Vlissingen - Ben van Aken, gedupeerde Luc Oggel Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34