Advocaat sleept 'stalker' Gordon voor de rechter 44 Kitchen 29 NIEUW SEIZOEN mend' presentatrice. Om die reden zou Janine Abbring Zomergasten 'nee' hebben gezegd tegen het maken van een pilot voor de VPRO. En dan speelt nog een geldkwestie. De omroep die het tijdslot krijgt toe gewezen, zal mogelijk moeten inle veren op andere programmatitels. De NPO hangt nog een uiterst pijnlijke bezuiniging boven het hoofd. Als de reclame-inkomsten inderdaad in het huidige tempo blijven dalen, zal het publieke bestel volgend jaar een slor dige 6o miljoen euro minder te be steden hebben. Slokop Ingewijden houden er rekening mee dat Frans Klein voor een tussenop lossing gaat, waarbij twee omroepen elk een deel van het ontstane gat voor hun rekening nemen. Of Klein be sluit er toch géén vervangend pro gramma neer te zetten. Bijna een half jaar draaien op herhalingen om de kosten te drukken, lijkt geen optie. Volgens een goed ingevoerde bron zal Van Nieuwkerk in dit scenario worden gevraagd toch een paar we ken langer aan de DWDD-desk te blijven zitten. 'Matthijs heeft een groot deel van zijn carrière te danken aan Frans Klein dus hij kan en zal echt niet weigeren...' Over zijn besluit eerder te stoppen met zijn talkshow zei Van Nieuw kerk al eens: „Ik ga hopelijk nog lang door met DWDD, maar het is een even verleidelijk als veelkoppig mon ster, een slokop. Iets meer lucht aan de horizon, goed voor mij en ik denk goed voor het programma." Van der Velde meldt dat hij giste ren uitvoerig heeft overlegd met de advocaat van Gordon. „Het is onmogelijk gebleken de zaak te schikken", zegt de advocaat. „Mijn conclusie is dat Gordon weigert te erkennen dat hij fout zit." Van der Velde eiste al eerder dat Gordon kiekjes van B. zou wegha len. Groot was zijn verbazing dus, toen eerder deze week B. toch weer op Gordons tijdlijn ver scheen, ditmaal als 'zijn nieuwe liefde'. „Dat kan natuurlijk echt niet. Dit moet per direct stoppen." Daarmee doelt de advocaat ook op het 'stelselmatig stalken' van zijn cliënt. Hij geeft een voorbeeld: „Gordon heeft B. gisteravond toch weer geprobeerd te bellen. Toen B. dat zag, kreeg hij een naar gevoel. Mijn cliënt voelt zich onder grote druk gezet door een man met wie hij alleen maar een tijdje goed be vriend was." Mijn conclusie is dat Gordon weigert te erkennen dat hij fout zit Volgens Gordon heeft hij wel de gelijk een liefdesrelatie met B. ge had. De twee, bekenden van el kaar, ontmoetten elkaar onlangs in Kaapstad, Zuid-Afrika. Van der Velde: „Ze hebben daar ongetwij feld een leuke tijd gehad, maar kennelijk heeft Gordon hun ver standhouding verkeerd geïnter preteerd. Er is gezoend, maar dat is in de ogen van B. nog geen liefdes relatie. Hooguit was sprake van wederzijdse affectie." Met klem ontkend Gordons management laat weten de zaken heel anders te zien: „Gor don ontkent de beweringen over stalking en intimidatie met klem en bestempelt ze als smaad en las ter. Hij zal daarom rechtsmiddelen jegens B. aanwenden." Ook noemt Gordons management de ontken ning dat er geen sprake zou zijn van een affectieve relatie 'ver be zijden de waarheid en alleen al om die reden schadelijk'. Gordon beweert dat de relatie minstens twee maanden geduurd heeft. Inmiddels noemt de presen tator de man die hij nauwelijks twee dagen geleden outte als zijn nieuwe lover ('Je bent mijn schat') 'een imbeciel'. ii ïmim woensdag 14 februari 2018 DWDD? Matthijs van Nieuwkerk. FOTO JACQUELINE DE HAAS Vincent van der Velde, advocaat van de arts in opleiding die zegt dat Gordon hem stalkt, eist in een kort geding dat Gordon per direct alle foto's en naamsver meldingen van zijn cliënt van so ciale media verwijdert. Tom Tates Gordon meende al twee maanden een relatie met de jonge arts te hebben, fotoanp —Advocaat Vincent van der Velde Margriet van der Linden (I) of toch Willemijn Veen- hoven? FOTO'S HOLLANDSE HOOGTE, BNN, ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29