Welke 28 M Nu DWDDal in april met zomerstop gaat, barst de eindstrijd om het felbegeerde tijdstip los. Margriet van der Linden heeft volgens ingewijden de beste kaarten om 'het nieuwe De Wereld Draait Door te presenteren. Achter de schermen wordt naar meerdere scenario's gekeken. ANGELA KIJKT TV De nieuwe reeks van Helemaal het Einde is nu anderhalve maand bezig en ik kan er maar één ding over zeggen: ik mis de Posjes. Het is me allemaal veel te gezellig en gemoedelijk tussen de vier families op dat stoffige stuk grond op Kaapverdië. In plaats van frictie tussen een Gooische stukadoor en een wazige yogaleraar, gaat het hele spul nu gezamenlijk shoppen voor auto's en zeecontainers die vakantiehuisjes moeten wor den. Heus. Ze hebben iets gedaan wat de meeste men sen bij dromen laten: hun Hollandse rijtjeshuis verruilen voor een tent zonder stromend water, wc en elektriciteit, omdat ze in het buitenland een nieuw leven willen bouwen. Maar wil je als kijker de moeite nemen om wéér een jaar te investeren in het wel en wee van een stel landverhuizers, dan moet er net iets meer ge beuren dan stress om een verdwaalde sprinkhaan of muizen die de waxinelichten opvreten. En ge loof me, de makers willen dat ook. Waarom zetten ze anders vier kinderrijke gezinnen bij elkaar in de rimboe? Echt niet om eendrachtig samen een toi lethuisje te bouwen. Het probleem is echter de casting. Deze gezin nen ogen verschillend - het een volks, het ander carrièretijgers, het derde streng christelijk - maar ze zijn in de basis hetzelfde. Het zijn stuk voor stuk gezellige Vinexwijk-bewoners die houden van samen biertjes drinken op de buurtbarbecue. De vrouwen lijken zelfs zo op elkaar dat ik ze nog steeds niet uit elkaar kan houden. De charme van vorig jaar in Chili was juist die enorme diversiteit tussen de gezinnen. Links een heppie-de-peppie-yogafamilie. Rechts een ADHD-klusser die elke dag aan een ander project begon, terwijl zijn dociele vrouw enthousiast bleef knikken. En in het midden de snobistische Ilona en Stephan Pos die volstrekt hun eigen gang gin gen. Wat inhield: zoveel mogelijk bubbels drinken en zich met z'n tweetjes enorm vermaken om hun rare buren. RTL is natuurlijk ook niet gek en komt binnen kort met een nieuwe reallifesoap rond de Posjes, die gaan rondreizen door Latijns-Amerika. Ik hoop dat ze genoeg vreemde types tegenkomen waar ze met z'n tweeën weer snoeiharde opmerkingen over kunnen maken. En mochten ze ooit remigre ren naar Nederland, dan stel ik voor om ze neer te planten in een Vinexwijk en daar eens lekker een camera op te zetten. Quote van de dag Wordt het Margriet van der Linden in een heel nieuw pro gramma van omroep KRO-NCRV? Of toch radiocoryfee Willemijn Veenhoven van De Nieuws BV namens BNNVARA? Is Lara Rense nog in beeld, momenteel pre sentatrice van Nieuws en Co (van NOS en NTR) op Radio 1? De NPO staat voor één van de meest prestigieuze projecten in jaren: een tv-programma neerzetten in de vroege avond. De deadline is in zicht, maar de knoop moet nog altijd wor den doorgehakt. De Wereld Draait Door (DWDD) stopt namelijk voort aan al in april, om pas in het najaar weer terug te keren. Zodra het nieuws eind vorig jaar naar buiten kwam, doken meerdere omroepen onmiddellijk de studio in voor het maken van een pilot (proef- aflevering) om in aanmerking te ko men voor het felbegeerde tijdslot tussen 19.00 en 20.00 uur. NPO-baas De voorkeur gaat niet uit naar een tweede Matthijs, maar naar een talentvolle vrouw Shula Rijxman liet eerder al weten dat 'de voorkeur niet uitgaat naar een tweede Matthijs, maar naar een ta lentvolle vrouw'. Niet weer BNNVARA Volgens insiders is er momenteel veel enthousiasme over de pilot met Margriet van der Linden. De journa list beschikt met onder meer een sei zoen Zomergasten, De Tafel van Taal en momenteel Moltalk over vol doende presentatie- en interview bagage. Van der Linden zou ook om omroeppolitieke redenen meer kans maken dan bijvoorbeeld Willemijn Veenhoven. Als zij het wordt, maakt wéér BNNVARA, die ook verant woordelijk is voor DWDD, daar de dienst uit. Heet hangijzer Het is een heet hangijzer voor televi siebaas Frans Klein van de NPO, die uiteindelijk de knoop doorhakt. Er hangt nogal wat vanaf. Als het nieuwe programma géén succes wordt, moet Van Nieuwkerk bij zijn terugkeer de reputatie van het tijd slot opnieuw opbouwen. Dat kan ook desastreus zijn voor de 'waarne- Beau gaat de kliniek in Op zoek naarTopper U Zijn krachtige verschijning maakt hem geschikt voor deze rol woensdag 14 februari 2018 Vinex Ik gun de families stuk voor stuk het beste. Gudo Tienhooven 44 Shula Rijxman, NPO-baas DOCU Beau van Erven Dorens ver schijnt vanaf 27 februari met een nieuwe do- cuserie. In Beau Five Days Inside bezoekt de pre sentator van onder andere RTL Boulevard instellingen in Nederland waar je normaal niet binnenkomt. SBS Irene Moors presenteert vanaf 17 maart Topper gezocht, waarin de vier bestaande Top pers op zoek gaan naar een vijfde. De win naar zal optre den tijdens de concerten op 25, 26 en 27 mei in de Johan Cruijff Arena. dame schaakt -Regisseur Joe Berlinger over het acteerdebuut van Metallica's James Hetfield (foto) in een film over seriemoordenaar Ted Bundy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28