GELD&GOED Jk 25 Geen gehannes met snoertjes en toch overal je favoriete muziek: draadloze oordoppen zijn in opkomst. Techsite Tweakers testte zeven paar. Het leven zit vol zeker heden. De paus is katholiek, de zon komt op en gaat onder en wie oordopjes van zijn mobiele telefoon of muziekspeler keurig opgerold in zijn broekzak steekt, haalt ze even later als een ho peloze kluwen draad tevoorschijn. In dat laatste komt verandering nu steeds meer fabrikanten overstappen op draadloze doppen. Helemaal sinds Apple bij de iPhone 7 de audio-uit- gang schrapte en - heel toevallig - gelijktijdig een gepeperd setje op de markt bracht. „Het voert wat ver om de opmars van draadloze headsets en oordoppen geheel aan Apple toe te schrijven", zegt Paul Hulsebosch van techsite Tweakers. „Maar het is over duidelijk dat er sindsdien steeds meer op de markt zijn verschenen." Treinrails Samen met collega Chris Broesder hield Paul zeven setjes earplugs tegen het licht. Alle gaan voor 140 tot 230 euro over de toonbank. In deze prijs klasse behoort active noise cancelling niet tot de mogelijkheden; treinrails en vliegtuigmotoren zijn dus ge woon hoorbaar. Alle zijn ze via blue- tooth met je telefoon of mp3-speler verbonden. „Niet ideaal", weet Chris. „Er is een geringe bandbreedte voor geluid beschikbaar." Het gevolg: compressie. Zie het als een bruids taart die je door een brievenbus moet persen. Het resultaat komt toch min der lekker aan de andere kant. Qua accuduur komt Beats met af stand het best uit de bus (11 uur, 3 mi nuten), gevolgd door Samsung (5 uur 59), Sennheiser (5 uur 34), Bose (5 uur 3), Bragi (4 uur 25), Apple (3 uur 26) en Sol Republic (2 uur 35). „Daarbij moet wel worden opge merkt dat diverse setjes in een klein laaddoosje komen die de accuduur met uren verlengt", wil Paul bena drukken. Bij het gebruiksgemak onderschei den de redacteuren oordoppen die onderling met een snoertje verbon den zijn (Sennheiser, Bose, Beats) en sets met twee losse earplugs. De eer ste categorie heeft een bedieningspa neel in het snoer verwerkt waarmee je handig telefoontjes kunt aanne men of het volume opkrikken. Bij de losse sets bereik je hetzelfde door op de oordopjes te tikken. Het aanraakgevoelige vlak van Samsung werkt daarbij veruit het best. Sol Re public en Bragi stellen teleur. Draagcomfort is een meer subjec tieve factor. Van flexibele vleugeltjes tot beugeltjes: de fabrikanten halen alles uit de kast om te zorgen dat de doppen in het oor blijven zitten. Ap ple is de enige die daarbij in de oor schelp blijft hangen. Erg prettig. Ze ker omdat ze zelf tijdens het open kampioenschap huiskameratletiek nog steeds prima blijven zitten. Ook de prettige pasvorm van Bose, Beats en Samsung voorkomt uitvalver- schijnselen. Luie stoel Qua geluid behaagt de neutrale sound van Sennheiser het meest in de luie stoel, terwijl Apple met zijn sterke middentonen het best zijn mannetje staat in een wat drukkere omgeving. Op de bass steekt Bose Beats naar de kroon. De schelle klanken van Sol Republic, Bragi en - in mindere mate - Samsung schieten tekort. „Maar je hoeft in ieder geval niet meer met snoertjes te hannesen", besluit Paul vol nuance. ONSPANEL v 4 DE UITSLAG woensdag 14 februari 2018 GO M Ex- Chris en Paul nemen setjes onder de FOTOJEAN- PIERRE JANS Het oor wil ook wat Matthijs Meeuwsen Op tweakers.net lees je nog veel meer resultaten uit deze test. Paul Hulsebosch (53), de game- expert van de Tweakersredactie. Met verstand van headsets. v 1 Chris Broesder (37) test voor techsite Tweakers van smartphones tot tabiets. 1. Apple Airpods €164 Het beste draag comfort en prima geluid. Nadelen: je kunt het volume niet aan passen door te tikken. En een berucht Apple- kwaaltje: een korte accuduur. 2. Bose SoundSport wireless €143 Ideaal voor tijdens het sporten: comfortabel, ste vig en niet vies van een beetje zweet. Het ge luid is goed, al zal de audiofiel de bass wat te stevig vinden. 3. Beats Power- beats3 wireless €140 Het kost wat ge friemel om ze in te krijgen, daarna zitten ze als een rots en houdt de accu het eindeloos uit. De bass is wat schel. 4. Sams ung Gear IconX 2018 €229 Ste vig zittende oordoppen vol handige snufjes, zoals een sensor die de muziek stopt als je ze uit je oor haalt. Helaas schiet het geluid wat tekort. 5. Senn heiser Momentum Free €158 Qua be dieningsgemak en bouwkwaliteit zit het goed. Meest neutrale geluid van al lemaal. Ze vallen wat makkelijk uit om mee te kunnen sporten. 6. Bragi The i Headphone €169 Het be dienen gaat via priegelknopjes. Ook het geluid (weinig diepte, te veel midden tonen) en de accuduur stellen teleur. Blijft wel aardig zitten. 7. Sol Republic Amps Air €149 Al leen het grote laadsta- tion bevalt. Ver der louter minpunten: een slechte pasvorm, matig geluid en gebrekkig gebruiksge mak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25