Griekspoor na stunt tegen Wawrinka: 'Dit is ongelooflijk' 21 In opspraak geraakte Brit start ondanks kritiek in Ruta del Sol Ikkan hem straks ook tegenkomen in wedstrijden die er écht toedoen Nieuw onderzoek voor Van Ginkel Oranje in Fed Cup naar Australië Mason: einde carrière door schedelbreuk UITSLAGEN Tegen de wil in van veel bestuurders en renners gaat de in opspraak geraakte Chris Froome (32) wedstrijden rijden. Vandaag start hij in de Ruta del Sol. „Niet goed voor de sport." na uren voor het Holi- day Village Hotel biv akkeren en een aantal telefoontjes stapt er dan toch iemand in Sky-outfit naar buiten. Nee, niet Chris Froome, maar Dave Brails- ford, diens baas bij Team Sky. Erg spraakzaam blijkt Brailsford niet. „Normaal gesproken praten we niet met de pers een dag voor de etappe en we maken nu geen uit zondering. Het is business as usual." Dat laatste klopt uiteraard niet. Normaal gesproken is de Ruta del Sol een koers in de kantlijn. Waar bij de kans statistisch gezien me gagroot is dat u aan het einde van de middag op internet een bericht leest dat Alejandro Valverde weer eens heeft gewonnen, maar waar verder niet bijzonder veel aan dacht aan wordt besteed. Dit jaar is alles anders. Omdat Chris Froome ondanks het lopende onderzoek naar zijn salbutamol-plas in zijn gewonnen Vuelta van start gaat, staan er nu een dag voor de start al journalis ten in de tuin te wachten op een glimp van de in opspraak geraakte viervoudig Tourwinnaar. De orga nisatie heeft een mail gestuurd dat ze de komende vijf dagen niet kunnen garanderen dat er vol doende plaats is in de perszalen voor het toegestroomde journaille. Het staat Froome vrij wedstrij den te rijden, want van een voor lopige schorsing is geen sprake. En op een uitspraak is het hoogst- waarschijnlijk nog maanden wachten. UCI-voorzitter David Lappartient hoopt voor de Giro op een eerste beslissing. Toch riepen de voorbije maanden verschil lende bestuurders en renners hem op niet te koersen in afwachting van het onderzoek. Waarom Froome hier nu toch is? Brailsford schudt driftig zijn hoofd. „Don't bust my balls,guys. Ik hoef nu niet met jullie te spreken." Kanshebber Zo zal Froome na een gigantische hoeveelheid trainingskilometers in Zuid-Afrika nu zijn eerste wed- strijdkilometers van 2018 wegtrap pen, op weg naar Granada. Op dag twee is de Brit meteen een kans hebber met een finish bovenop de steile Alto de Allanadas en komt hij wellicht ook Steven Kruijswijk tegen. De klassementsrenner van FottoNL-Jumbo haalt boven een kop koffie in eerste instantie zijn schouders op. „Niet goed voor de sport", klinkt het. Op dit moment blijft Kruijswijk nog rustig onder het feit dat de in een dopingzaak verwikkelde Froome hier rijdt. „Ik maak mij nog niet zo druk om de Ruta del Sol. Maar ik ga hem straks mis schien ook tegenkomen in wed strijden die er écht toedoen. Stel je wordt dan geklopt door Froome, en dat zit er natuurlijk dik in ge zien zijn sterkte, dan hoop je wel dat het allemaal op een reguliere manier is gebeurd en ook dat hij daarna niet alsnog wordt ge schorst. Medailles horen niet ach teraf te worden vergeven." AMRO-toernooi in Rotter dam heeft in elk geval één Nederlander in de kwartfi nales. Tallon Griekspoor stuntte gisteravond in de eerste ronde door de als vijfde geplaatste Stan Wawrinka te verslaan: 4-6 6-3 6-2. Thiemo de Bakker of Robin Haase wordt zijn vol gende tegenstander. Die spe len vandaag tegen elkaar. Griekspoor (21) is de num mer 259 van de wereld. Na de stunt in het volle Ahoy lachte hij een beetje onwennig. „Ik heb er geen woorden voor, dit is ongelooflijk", stamelde hij op tv bij Ziggo Sport. Dankzij een wildcard kwam Griekspoor net als vo rig jaar het hoofdtoernooi binnen. In 2017 was de ope ningsronde het eindstation, toen tegen de Luxemburger Gilles Müller. Die ervaring had hem bij deze editie wel geholpen, vertelde hij. „Ik was vooraf niet zenuwachtig, maar de spanning nam wel toe toen ik hier die volle hal binnenkwam. Ik kon daar dankzij vorig jaar wel mak kelijker mee omgaan." In de openingsset liet Griekspoor kansen liggen (hij verzuimde Wawrinka bij 0-40 te breken), maar voelde hij ook dat een stunt realis tisch was. Want de Zwitser, in 2015 toernooiwinnaar in Ahoy, bleek na een knieope ratie nog niet op zijn oude niveau te spelen. De drievou dig winnaar van een Grand Slam-toernooi is nu de num mer 13 van de wereld. Grieks poor: „Ik zag hem worstelen met zijn knie en kreeg het gevoel dat er iets te halen was. Daar heb ik optimaal ge bruik van gemaakt in de rest van de partij." woensdag 14 februari 2018 VOETBAL Marco van Ginkel (foto) heeft nog steeds last van zijn knie. De aanvoerder van PSV ondergaat zo snel mogelijk een nieuw medisch onderzoek om de precieze oorzaak van de klachten te achterhalen. Sinds begin ja nuari heeft de 25-jarige cap tain problemen met het ge wricht, na een oefenduel in Florida. Sindsdien kwam hij nog wel in actie voor PSV, maar moest hij ook drie duels laten schieten. In het duel met PEC Zwolle (4-0 winst) werd hij in de tweede helft uit voorzorg naar de kant gehaald en sindsdien traint Van Ginkel niet meer met de groep mee. TENNIS De Nederlandse tennissters moeten naar de andere kant van de wereld om hun plek in de wereld- groep van de Fed Cup te be houden. Bij de loting voor de play-offs om promotie/de gradatie werd Oranje gekop peld aan Australië. Het duel is op 21 en 22 april. Australië bepaalt de speelstad en de ondergrond. VOETBAL De Engelse voet baller Ryan Mason moet al op 26-jarige leeftijd zijn car rière beëindigen, als gevolg van een zware hoofdbles sure. Neurologen hebben Mason geadviseerd niet meer te voetballen. De En gelsman liep op 22 januari 2017 een schedelbreuk op tijdens de uitwedstrijd van Huil City tegen Chelsea. TENNIS Rotterdam. ABN AMRO World Tennis Tourna- ment. Mannen, eerste ronde: Kohlschreiber (Dui) - Chatsjanov (Rus), 3-6 7-6 7-6, Medvedev (Rus) - Müller (Lux/8) 6-4 7-6, Troioki (Ser) - Struff (Dui) 1-6 7-6 6-2, Goffin (Bel/4) - Mahut (Fra) 6-1 6-3, Griekspoor (Ned) - Wawrinka (Zwi/5) 4-6 6-3 6-2 New York. Eerste ronde: Harrison (VS/6) - Young (VS) 6-3 7-6, Tiafoe (VS) - Korda (VS) 4-6 6-4 6-2. Vrouwen. Doha. Tweede ronde: Muguruza (Spa/4) - Duan (Chi) 6-3 6-4. Eerste ronde: Gorges (Dui/9) - Safarova (Tsj) 6-1 7-5, Konta (GBr/10) - Pera (VS) 7-6 6-1. WIELRENNEN Ronde van Oman. 1ste etappe (162 kilometer) 1. Coquard (Fra) 3.58.41,2. Cavendish (GBr), 3. Nizzolo (Ita), 4. Bouhanni (Fra), 5. Walscheid (Dui), 6. Blythe (GBr), 7. Kristoff (Noo), 8. Weiten (Ned) allen zelfde tijd. Het peloton zit niet op Froome te wachten Chris Froome ziet af in de Vuelta 2017, die hij won maar hem ook in de problemen bracht, foto cor vos Pim Bijl Benalmadena/Mijaslaats - Steven Kruijswijk N ROTTERDAM Het ABN A Sensatie in Ahoy: Tallon Griekspoor ontvangt de felicitaties van Stan Wawrinka. fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21