I Val gerust voor onze Upgrade Editions 10 Estafette-actie begint vandaag in Noord-Nederland f Voordeel tot €4.234 aan opties Basisscholen hebben een reken som gemaakt. Ze hebben 500 mil joen euro nodig om de werkdruk te verlagen en 900 miljoen om de salarissen gelijk te trekken met die van docenten op middelbare scho len. Het huidige kabinet heeft ongeveer 720 miljoen euro vrij gemaakt. 'Slechts' 270 miljoen daarvan gaat naar een verhoging van de salarissen. De leraren zijn vastberaden de strijd voor betere salarissen te blij ven voeren totdat er op zijn minst een toezegging komt die op den duur tot meer geld leidt. Want, zeggen ze, alleen met betere sala rissen wordt het aantrekkelijker om voor de klas te gaan staan. Ge beurt er niets aan de betaling, dan loopt het lerarentekort alleen maar verder op. „Als de salarissen niet beter worden, is het werkdrukgeld dat we krijgen veel minder waard. Dan moeten we met nóg minder mensen, nog steeds dit werk doen", verklaart Jan van de Ven, medeoprichter van PO in Actie. Hoewel het ministerie niet de volle 500 maar 430 miljoen euro voor werkdrukverlaging heeft vrijgemaakt, nemen de leraren genoegen met dat bedrag. Nee, minister Slob heeft herhaaldelijk gezegd: jullie krijgen er al heel veel geld bij, meer gaat er echt niet komen. Het ministerie van Onderwijs heeft een budget waaraan het zich moet houden. „Andere sectoren in het onderwijs krijgen er veel minder bij. Meer geld heeft de minister niet", reageert zijn woordvoerder. Alleen een meerderheid van de Tweede Kamer kan een verschuiving van Ouders in Actie verzet zich tegen de staking, maar krijgt zelf weinig steun geld tussen ministeries regelen, maar de kans dat dit gebeurt is klein. Toch denken de leraren dat hun acties zinvol blijven. Ze willen de salariskloof op de agenda houden. „Als er dan ergens een meevaller is, hopen we dat dat bedrag naar ons komt", aldus Van de Ven. En als dat niet gebeurt, willen de leraren het salarisgat in de pro gramma's voor de verkiezingen krijgen of mikken ze erop dat de minister zijn ambitie uitspreekt dit probleem in de toekomst op te lossen. Daarover zijn wisselende gelui den. Er zijn ouders die zien dat de meesters en juffen van hun kinde ren het razend druk hebben. Met als consequentie dat hun kinderen soms minder aandacht krijgen dan ze zouden wensen. Dus ja, ouders snappen de klachten van de lera ren. Daaraan begint een groep ouders te twijfelen. „Je ziet dat ouders het niet prettig vinden dat hun kinde ren weer geen les krijgen. Zeker nu er ook regelmatig lessen uit vallen door ziekte", zegt Peter Hulsen, directeur bij ouderorgani satie Ouders Onderwijs. Er is ook een clubje actievoe rende ouders: Ouders in Actie. Zij zijn tegen de stakingen, omdat ze vinden dat hun kinderen niet de dupe van de acties moeten zijn. De groep is echter klein met ruim 100 volgers op Facebook en Twitter. Toch beseffen ook de actievoe rende leraren dat ze niet zonder steun van de ouders kunnen. Van de Ven: „Wij zien nog steeds veel sympathie. Het lerarentekort is nu al een probleem en dat wordt al leen maar groter. Het gaat om hun kinderen." Elke maand blijven scholen in een andere regio dicht. Op 14 maart zijn Utrecht, Noord-Holland en Flevoland aan de beurt. Op welke data de rest van de provincies gaan staken, is nog niet bekend. JS CLA woensdag 14 februari 2018 GO Leraren houden geloof in staking Vandaag geen les in Noord-Nederland, fotoanp Basisscholen in Groningen, Drenthe en Friesland houden vandaag de deuren dicht. Ze zijn de eerste in een estafette staking voor nog eens 630 mil joen euro voor betere salaris sen. Vijf vragen over de staking. Ellen van Gaaien Groningen/Assen 1 Waarom gaan leraren door met actievoeren totdat ze 1,4 miljard euro krijgen? 2 Is er beweging? 3 Steunen ouders de acties nog wel? 4 Maar is een staking het beste middel? 5 Hoe gaan de leraren na vandaag verder? "fSES ■liMWWtHtWMg iiuj— in ca i 1—B ■wmna j'v'J HHIBHDII Mans» tam r IttZvrf: .1 -A- "tik.. - *~v.' Gecombineerd verbruik: 3,9 - 6,9 1/100 km, 25,6 -14,5 km/l. C02-uitstoot: 101-160 g/km (volgens de NEDC-normen). Voor officiële dealeradressen, kosten en leveringsvoorwaarden, zie mercedes-benz.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10