OZCAN AKYOL Wel naar Londen en Parijs, maar dan niet in de metro Zo geregeld met een traplift van thyssenkrupp! 0800-5003 trapliften.nl 6 Vroeger was er de angst voor een busongeluk, nu voor een aanslag Column Iinister Halbe Zijlstra loog over zijn aanwezigheid bij een bijeenkomst van de Russische president Vladimir Poetin. De WD'er, die alleen in het nieuws komt als hij iets stoms doet, had naar eigen zeggen ge hoord hoe er werd gefantaseerd over een Groot-Rusland, wat im pliciet suggereert dat een militair conflict in die regio niet ondenk baar is. Terwijl vicepremier Kajsa Ollongren heeft besloten om met veel bombarie de strijd tegen nep- nieuws aan te gaan, blijkt een di recte collega zich aan het feno meen te bezondigen. regering geen stelling neemt tegen de rare fratsen van Halbe Zijlstra, maar dat premier Mark Rutte de hele klucht wil vergoelijken door te verklaren dat 'de inhoud van het verhaal staat, maar dat hij niet had moeten zeggen dat hij erbij was'. Pardon? D66-leider Alexander Pechtold, vroeger een luis in de pels, iemand die allergisch was voor kletspraat, maakt het allemaal nog bonter. Hij zegt na de onthulling: „Ik waar deer zijn openhartigheid. Ik moet de eerste Rus nog tegenkomen die zijn fouten zelf rechtzet." Een ta melijk bizarre uitspraak, waarmee hij suggereert dat geen enkele Rus, waar ook ter wereld, misstappen erkent. Dit is een generaliserende en daarmee kwalijke analyse. veel aan gelegen is om Halbe Zijl stra te sparen. Dat ge tuigt van weinig visie. De mensen thuis zijn niet dom, iedereen weet nu dat we met een politieke charla tan te maken hebben, voor zover dat eerder niet duidelijk was gewor den. Onze regering minacht de intelligentie van de gewone man door te doen alsof het allemaal wel meevalt. Wat deze loyaliteit vooral teweeg brengt, is dat populisten meer munitie hebben gekregen om de integriteit en capabiliteit van ons kabinet in twijfel te trekken. We kunnen Rusland wel steeds als het grote gevaar framen, maar we mogen het ook dichter bij huis zoeken: onze eigen minister van Buitenlandse Zaken bedient zich van politieke handelswijzen die we doorgaans met morele verhe venheid hekelen. heeft niet alleen Zijlstra een pro bleem met zijn geloofwaardig heid, maar bezorgt hij het com plete aanzien van de politiek schade. Wie echt begaan is met het lot van zijn land, zou alleen om die reden al moeten opstap pen. Vreemd dat onze regering geen stelling neemt tegen Halbe Het risico op aanslagen bezorgt middelbare scholen hoofdbre kens. „In het verleden dacht ik: als er maar geen busongeluk gebeurt. Nu is daar iets bijgekomen: de aanslagen. De onbevangenheid is weg, je voelt je als school nóg ver- antwoordelijker", verwoordt Harry Verschoor, rector van Christelijke Scholengemeen schap Willem van Oranje in Oud- Beijerland. Toch besloot deze school Lon den, Parijs en Berlijn niet te schrappen. 90 procent van de ou ders wilde deze bestemmingen behouden. Maar ook op deze school is er iets veranderd: als leerlingen niet mee mogen of willen, respecteert het Willem van Oranje die keuze. „In het verleden probeerden we alle leerlingen mee te krijgen, want het is toch een studiereis. Nu is het echt een keuze van de ouders en leerlingen zelf', ver klaart Verschoor. Middelbare scholen zien zich genoodzaakt bedachtzamer met de uitstapjes om te gaan. „Je wordt beduchter en gaat niet meer frank en vrij de wereld in", erkent Ferdinand Vinke, bestuur der van Winkler Prins in Veen- dam. Deze school trok wel de stekker uit de reisjes naar Parijs. De leerlingen gaan nu naar Praag, een stad die genoeg te bieden heeft, maar tot nu toe met rust wordt gelaten door terroristen. Middelbare scholen houden hun reisagenda voortdurend tegen het licht. Vlak voordat de leraren en hun leerlingen vertrekken, bekij ken ze de veiligheidsrisico's. Zo gebeurt het dat scholen wél Euro pese hoofdsteden bezoeken, maar niet meer met de metro reizen, hotspots mijden of de leerlingen niet vrij in de stad laten rond lopen. Advertentie (gg) thyssenkrupp dinsdag 13 februari 2018 GO @ÖzcanAkyol a bes euaen Des te vreemder is het dat onze Het ziet er kortom naar uit dat er Nu dit bekend is geworden, Met de terroristische aansla gen in Europese steden is de onschuld van buitenlandse schoolreizen verdwenen. Lera ren voelen zich verantwoorde- lijker dan ooit. Ellen van Gaaien Utrecht Veilig de trap op? Voor mensen die slecht ter been zijn is de trap misschien wel de meest uitdagende plek in huis. Het kost niet alleen enorm veel energie om de trap op te komen, maar hij kan zelfs voor gevaarlijke situaties zorgen. Hierdoor kan detrap een groot obstakel vormen bij het uitvoeren van de dagelijkse bezigheden. Maar met de juiste hulpmiddelen is dat snel verholpen. Met een goede traplift op maat blijven alle verdiepingen van uw woning bereikbaar, zonder dat u zichzelf in gevaarlijke situaties hoeft te brengen. Een traplift als oplossing Neem de Swing-traplift van thyssenkrupp; de steun en toeverlaat in steeds meer woningen. Deze traplift maakt het hele huis weer bereikbaar, en kan zelfs naar de zolder worden doorgetrokken. Bovendien past hij op iedere mogelijke trap, of u nu een wenteltrap heeft, een trap met een of meerdere bochten of met een heel smalle opgang. Voordelen De stoelzitting van de Swing draait met de trap mee, wat zorgt voor optimale veiligheid tijdens de rit. Daarbij draait de zitting boven aan de trap altijd van het trapgat af, zodat u ook altijd veilig kunt uitstappen. Daarnaast kan de Swing worden uitgerust met gordeldetectie, waardoor de traplift pas gaat bewegen als de veiligheidsgordel is vastgemaakt. Niet alleen de veiligheid van de gebruiker is gegarandeerd, maar ook die van de bewoners of bezoekers die de trap gebruiken. De Swing wordt namelijk doorgaans aan de binnenkant van de trap geplaatst, waardoor de trapleuning in gebruik blijft en het breedste deel van de trap vrij beloopbaar blijft. Geen obstakel meer De Swing-traplift heeft al veel klanten overtuigd. Een tevreden gebruiker vertelt: "Onze trap werd een steeds groter obstakel voor mij. Als ik naar boven wilde, duwde ik mezelf vanaf mijn billen omhoog. Dit kostte mij zo veel energie en angstaanjagende momenten dat mijn vrouw en ik overwogen een bed in de woonkamer neer te zetten of zelfs te verhuizen naar een gelijkvloerse woning. Toen hebben we een Swing aangeschaft. Nu kan ik naar boven en weer terug zonder dat het mij al mijn energie kost, en hoef ik niet meer bang te zijn dat ik val." Profiteer van de februari- korting! U ontvangt de hele maand februari €375,- korting op de aanschaf van een nieuwe Swing-traplift. Vraag een vrijblijvend gesprek aan met een van de adviseurs van thyssenkrupp, zodat u samen kunt bekijken hoe de Swing er in uw huis uitziet. Uiteraard is dat bezoek kosteloos. U kunt hiervoor gratis bellen naar of uw gegevens invoeren op Daar kunt u ook onze uitgebreide brochure en een prijsindicatie opvragen. Ook weer veilig uw trap op? Kies dan voor een traplift van thyssenkrupp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6