7 CARNAVAL LEUT BIJ HET LEUREN Alsof wethouder Diana van Damme er zelf bij is tijdens het leuren maandag op de Markt in Hulst. Een opname van haar stem schalt over de carnavalsoptocht. Uitslagen zv e van een af standje de juiste zak in de goede container kan werpen, mag als beloning een pop van de wethou der in één van de kliko's gooien. „Afval scheiden is zo makkelijk nog niet. Vandaar dat wij Diana een handje helpen om het de mensen te leren", verklaart een dame, die getuige de tekst 'scheid muts' op haar muts als scheids rechter bij het vuilzakwerpen opereert. Een knipoog naar de po litiek zoals gebruikelijk bij carna val. Intussen test een luizenmoeder met microfoon van aluminiumfo lie wat bezoekers van hoofdluizen weten en deelt een groep knalroze zoete dames suikerspinnen uit. Wat er achter het gordijn van het Trekpalais gebeurt, blijft een mys terie voor iedereen die niet mee doet. Het leuren op carnavalsmaan dag is de afgelopen jaren gegroeid naar één van de populairste eve nementen van het Hulster carna val, veel meer dan wat het oor spronkelijk was. „Waar het precies vandaan komt weet ik niet. Ik denk dat het is begonnen als een soort persi flage op de weekmarkt op maan dag." Koen Verhagen trekt als één van de leden van Ulster Ouse Ma- fia de organisatorische kar rond het leuren. „Een jaar of zeven gele den is dat zo'n beetje begonnen. Na het leuren bleef het podium hier staan en wij dachten dat we daar goed gebruik van konden maken door de rest van de dag muziek te brengen. Ook muziek voor de jongeren, want die willen we ook graag betrekken bij het carnaval." Ondanks het vroege tijdstip is het leuren een grote trekker ge worden. Ruim voor de middag heeft er zich al een zee van men sen verzameld en moet het volk zich een weg door de drukte ba nen om alle leurders te kunnen zien. „De maandag is echt heel speciaal in Hulst", zegt Verhage. „Het is een moment geworden waar je ieder jaar elkaar weer ziet, echt heel gezellig. Iedereen trekt er vroeg op uit en doet zijn best om goed voor de dag te komen. De mensen nemen hier plezier ma ken heel serieus." dinsdag 13 februari 2018 Plezier is een serieuze zaak Guido van der Heijden Wi V Meedobberen in de carnavalsoptocht. Allemaal beestjes. Zondag 11 februari SAS VAN GENT Wagens A: 1. De Ventjes Co; 2. De Sloebers; 3. Ier Zijmme; Wagens B: 1. Wie me daor èn; 2. D'alve zolen; 3. De Pierwieten; Groepen B: 1. De Gabbe- pappers; 2. CV Wasda- jong; 3. Leutvereniging Vaneighust; Groepen C: 1. Toape te Gaore 2. 'n Beetje laot; 3.De Betebla- oren; Trio's en kwartetten B: 1. Aapje en co; 2. Nest Makaor; 3. De Kuipertjes; Enkelingen en duo's B: 1. Mee z'n tweeën; 2.De Hor- moontjes. Aanmoedigings prijs: Leutvereniging Van eighust; HULST Wagens: 1. De Slippers; 2. De Krabbekokers; 3. De Pivo's; Groepen: 1. Voor alle boeke gaan we een plekske binnen de walle zoeke; 2. Ou oe aige nie in en ga samen met ons het schip in; Individuelen: 1. Wai oue ons aige nie in met de rollators; 2. Ik zee nog zo, ou oe aige in; 3. Draai eens mee. LAMSWAARDE Wagens: 1. De Snotkokers (eigen bier brouwen); 2. De Mutsen (De Mutscoin); 3. De Boelies (carnaval met de Arabieren); Loop groepen tot en met 3 per sonen: 1. Wij slaon ner gens op; 2. Wereldreiziger; 3. Fanatiek mee plastiek; Loopgroepen 4 tot en met 9 personen: 1. Light, ca mera, action; 2. De door gestoken kaarten; 3. De rups van de Dwjèze Mie ters; Loopgroepen 10 per sonen en meer: 1. De Toogvèrkes (wij kleuren de optocht); 2. De Plakkers (We've got the pauwer); 3. De Leuttrappers (zie wat wij er van bakken). Maandag 12 februari NIEUW NAMEN Binnenwagens: 1. De Ze- verjèrs (we nemen het er van Samurai in Japan); 2. De Zijderupsen (Boeren carnaval); Buitenwagens: 1. De Pivo's (Een dulle boel); 2. De Zuipcilinders (Schots Sgaif); Grote groepen: 1. De Harde Kern (Blommekes en biekes); 2. Red Animals (Bejaarden huis); Kleine wagens1. De Ballentrappers (hip pies); 2. Junior Red Anim als (Formule 1). TERHOLE Grote wagens: 1. De Snot kokers (bier brouwen); 2. De Mutsen (Mutscoins); Groepen tot en met 4 per sonen: 1. De Huiskamer bouwers (Draai eens mee); 2. Karlijn/ Aafke en Marcel Hans en Grietje); Groepen vanaf 5 perso nen: 1. De Plakkers (We've got the pauwer); 2. Party Poepers (Party Poepers on tour). J<jEK IS NAOK UT VliUCKl.T|l: A De winnaars van de Leurderswedstrijd: de zusjes Fenna (9 jaar) en Bente (11 jaar), fotos peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58