Ouwerkerk krijgt beeld Cor Swenne Bouw je windmolen op open bedrijvendag 6 Brandweer Zierikzee schippert met ruimte 'Ecomaire heeft geen meerwaarde' „Het redvoertuig van de brand weer Zierikzee komt op een tijde lijke locatie te staan, zolang er nog geen nieuwe kazerne is." Dat zei waarnemend directeur Elie van Strien van Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) onlangs tijdens een infor matieavond voor de gemeente raad. Van Strien illustreerde hier mee de betrokkenheid van de vrij willige brandweermensen bij hun werk. De vrijwilliger die de hoog werker gaat stallen is iemand met een eigen bedrijf. Wie het is, wil de Veiligheidsregio Zeeland niet be kendmaken. „Het is te vroeg. De buurt is nog niet geïnformeerd", zegt een woordvoerster. VRZ heeft bij Volvo drie hoog werkers besteld. Die voor Vlissin- gen is al geleverd, maar is voor wat kleine aanpassingen even terug bij Voor de brandweer in Zierikzee is dit type voertuig nieuw Kenbri Fire Fighting in Numans- dorp. Daar staan inmiddels ook de auto's voor Oostburg en voor Zie rikzee. De hoogwerker van Vlissingen is 9 maart terug. Vanaf dat moment gaan de Zierikzeese vrijwilligers oefenen. „Zij moeten meer oefenen dan hun collega's in Vlissingen en Oostburg", zegt de woordvoerster. „Voor Zierikzee is dit type voertuig nieuw, terwijl het in de andere plaatsen om vervanging gaat." De posten van Zierikzee en Kerkwerve gaan in 2020 samen. Dan moet aan de noordkant van Zierikzee een nieuwe kazerne staan. Voor de bouw daarvan heeft de gemeente een miljoen euro op de begroting staan. Voor 2020 is nog eens een miljoen uitgetrokken. De stichting Renesse laat voor elke woonkern een beeld vervaar digen van een markante inwoner. Dit jaar is Ouwerkerk aan de beurt. In overleg met de dorpsraad heeft de stichting gekozen voor hoofd der school en dirigent van de Ouwerkerkse muziekvereni ging Cor Swenne. Swenne had als dirigent van Nieuw Leven een groot aandeel in het muziekleven op Schouwen- Duiveland in het algemeen en in dat van Ouwerkerk in het bijzon der. Het bronzen standbeeld wordt zaterdag 27 oktober ont huld door burgemeester Gerard Rabelink. De keuze voor Swenne is deels ingegeven door de jubile umviering van Nieuw Leven in dat weekeinde. De vereniging be staat negentig jaar. De plaatsing van het beeld krijgt ook een speciale betekenis omdat het 65 jaar geleden is dat de Watersnoodramp plaatsvond. Swenne kwam met zijn vrouw en zoon om in de de rampnacht. De stichting begon in 2008 met het plaatsen van beelden in de dorpen en steden. Het beeldje van Swenne wordt het tiende in deze serie. Het laatste beeldje was dat van pensionhoudsters Kaatje en Kootje van de Zande dat vorig jaar werd onthuld in Westenschou- wen. Jongeren van 10 tot 22 jaar kunnen een kijkje achter de schermen ne men en zelf aan de slag met bui gen, lassen, draaien, 3D-tekenen, testen, installeren, monteren en stickeren. De open dag wordt ge houden tussen 10.00 en 15.00 uur. De deelnemers krijgen dit keer bij ieder bedrijf een onderdeeltje mee van een windmolen, die ze zelf in elkaar kunnen zetten. Op de windmolen wordt een sensor aangesloten, die meet wie het hardst kan blazen. Voor de win naar ligt er een iPad klaar. Vorig jaar vond de hydraulische graaf machine die stukje bij beetje moest worden gemonteerd grif aftrek onder de bezoekers. Aan de open dag is ook een scholenmarkt gekoppeld. Vijf on derwijsorganisaties uit de regio, waaronder Scalda en het GO-Col- lege, zijn aanwezig met informa tiestands. Tevens zijn uitzendbu reaus Randstad en Adecco van de partij om te laten zien hoeveel werk er is in de betreffende secto ren. De deelnemende bedrijven zijn Airpack, Bever, Saman, Ne- mag, en Dekon Metaalbewerking. Omoda wordt dit jaar vervangen door Your Surprise. De bouw van vijftig ecolodges aan de Rietdijk in Zonnemaire druist zowel in tegen het bestaande be leid, als tegen de nieuwe kaders. Dus is er alle reden om de ge vraagde verklaring van geen beden kingen voor een omgevingsvergun- ning te weigeren, vinden LSD, CDA en CU. Met een initiatiefvoorstel beogen de drie raadsfracties donderdag de finitief een dikke streep te zetten door het plan Ecomaire van recrea tie-ondernemer Remco Deïst van landschapscamping Kijkuit. Op ba sis van besluitvorming in decem- Bouw van vijftig ecolodges in Zonnemaire druist in tegen het beleid ber is de verwachting dat een raads- meerderheid zich daarbij aansluit. Meewerken aan Ecomaire 'is niet in het belang van een goede ruim telijke ordening', aldus LSD, CDA en CU. Ze wijzen onder meer op de gemeentelijke beleidsvisie Buiten gebied in Beweging. Daarin zijn 'kleinschalige ontwikkelingen die vooral plaatsvinden op bestaande erven' het uitgangspunt. De bouw van vijftig ecologische vakantiehui zen op een perceel buiten het be staande campingterrein, schiet dat doel duidelijk ver voorbij en zorgt evenmin voor een meerwaarde voor de omgeving, menen de drie raadsfracties. Deïst zinspeelt op een alternatief plan, maar heeft nog niets concreets op papier gezet, laat hij weten. IN DE REGIO Workshop Franse muziek Vogels spotten voor kinderen MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 13 februari 2018 SD Kazerne te krap voor redvoertuig Het nieuwe redvoertuig van de brandweerpost Zierikzee past niet in de kazerne aan de Regen boogstraat. Een vrijwilliger heeft aangeboden de hoogwerker in zijn schuur te stallen. Ton van den Nouweland Zierikzee Woordvoerster VRZ Ouwerkerk krijgt van de stich ting Renesse een standbeeld van dirigent Cor Swenne. Ton van den Nouweland Ouwerkerk Zes bedrijven in Zierikzee zet ten 24 maart hun deuren open voor technisch talent. Marcel Modde Zierikzee Marcel Modde Zonnemaire ZIERIKZEE Susan de Bil van Verbreed Je Hori zon in Zierikzee geeft woensdag 14 februari een work shop over Fransta lige muziek, met als thema Valentijn. Tijdens de work shop komen deel nemers van alles te weten over be kende en minder bekende nummers en artiesten. Om 10.00 en 20.00 uur is iedereen welkom. De kosten bedra gen 20 euro, inclu sief teksten, koffie/ thee en iets lekkers. Aanmelden kan via A Serge Gainsbourg en Jane Birkin. workshop@ver- breedjehorizon.nl of 06 1882 6462. Ook op zondag 18 fe bruari wordt de workshop gegeven. HOEDEKENSKERKE IVN De Zeeuwse Delta organiseert een vogelspotex- cursie voor kinde ren tussen de 9 en 12 jaar. Onder lei ding van een gids gaan de kinderen op zoek naar vo gels. De excursie start donderdag om 14.30 uur bij een oprit op de Wester- scheldedijk bij Hoe- dekenskerke. Let op de groene IVN- vlag. De excursie is om 16.00 uur afge lopen. Kosten, twee euro. Warme kle ding is belangrijk, een verrekijker han dig. Aanmelden ivn.nl/afdeling/de- zeeuwse-delta/ac- tiviteiten. Bij slecht weer gaat het niet door. Bij twijfel: 0113-639620 (tot 13.30 uur). ZIERIKZEE Ook in Zierikzee heerst sinds dit weekeinde de olympische koorts. Bewoners van de Lange Blokweg hebben een verkeerspaaltje van een smiley voorzien en aangekleed met schaatsattributen. Het paaltje, bedoeld om afsnijden van de bocht te voorkomen, is door de buurt geadopteerd. Ie mand schilderde het wit om het beter op te laten vallen en een ander zette er het gezichtje op. Sindsdien krijgt het telkens andere hoofddeksels als een zwartepietenmuts, een kerst muts, een gewone wintermuts en nu een schaatsmuts. FOTO ERNESTA VERBURG BROUWERSHAVEN Tonnenmaga- zijn,18.30-22.00 uur: Repetitieavond Mu ziek Apollo Brass band, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; Yogacen- trum Be Happy, 19.30-20.45 uur: Yo- gales; BURGH-HAAM- STEDE Bibliotheek, 14.00- 15.30 uur: Gratis di gitaal inloopspree kuur; Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Gebouw de Koebel, 19.30 uur: Inloop avond Dorpsraad over de dorpsvisie; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.30 uur: Koersbal en soos, 20.00- 22.00 uur: Toneel groep Ygenweizen; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: Dartver eniging Smijt Maar Raak; RENESSE Dorpshuis, 19.15- 20.15 uur: Yoga Steffine; SCHARENDIJKE Dorpshuis de Put- meet, 13.00-16.00 uur: Tekenen en Schilderen; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.15- 15.00 uur: Gym voor Ouderen, 15.15-16.45 uur; Koersbal; SIRJANSLAND Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Schilder club, 19.15-20.15 uur: Bewust en ont spannen bewegen; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: The Leisure Seeker, 20.00 uur: Vele he mels boven de ze vende. OLYMPISCHE PAAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50