balderman.nl De goedkoopste met vertfiekgananties! balderman.nl INTERVIEW HALBE ZIJLSTRA Minister van Buitenlandse Zaken deed alsof hij bij Poetin was 4 Minister Halbe Zijlstra van Buitenlandse Zaken ligt onder vuur. Hij vertelde dat hij Vladimir Poetin in diens buitenverblijf hoorde spreken over zijn ambities voor een Groot-RuslandIn werkelijkheid was de VVD'er helemaal niet in de datsja van de Russische president. Het is geen nepnieuws. De informatie die ik heb gebracht, klopt 279,- W„Ja, ehm, ik hoorde het verhaal van de persoon die daad werkelijk aan tafel zat. Die persoon wilde ik beschermen vanwege de po tentiële gevolgen voor hem en zijn bedrijf. Ik besloot het verhaal wel te brengen vanwege de geopolitieke be tekenis. Dat dat heel dom is geweest, is wel evident." „Dat klopt. Daar heb ik helemaal niet bij stilgestaan. Dat is een verkeerde gedachtenkronkel geweest. Ik zat in de mindset: het verhaal klopt, het is belangrijk het te brengen, het is te recht dat ik de bron bescherm. Ik heb nooit stilgestaan bij de implicaties, dat het een ding zou worden dat ik het beschreef als ware ik aanwezig. Ik zou willen dat ik het toen meteen had gezegd. Het is wat het is." „Nee. Het is niet voor niks dat ik al in december - vóór het Volkskrant-in terview - op de rechtstreekse vraag van een journalist heb gezegd: nee, daar was ik niet. Het is alleen toen niet gepubliceerd. Ik deed daar niet geheimzinnig over." „Dat is de one million dollar question. Ik weet wie de bron is. Die ga ik ook nu niet onthullen. Ik heb de hele el lende over me heen getrokken door diegene te beschermen. Laat ik het zo zeggen: de persoon kennende, vond ik het zéér geloofwaardig dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. Soms zijn er gesprekken waar maar twee perso nen aan tafel zitten. De kans dat pre sident Poetin dit zal bevestigen, is niet heel groot." „Nee, dat is mijn keuze en mijn domme keuze geweest. Maar de persoon wist wel wat hij mij ver telde. Hij vertelde het ook net na de annexatie van de Krim. Hij zei ook niet dat ik het niet mocht ge bruiken." „De informatie die ik heb ge bracht, klopt. Mijn bron heeft mij verteld dat hij aan de Volks krant heeft bevestigd dat de strekking klopt. Ik heb ook be- 1IT Mnmk** 599,- w (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl 5/8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 10 dagen Barcelona en omgeving 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Krakow en Zakopane 12 dagen Rondreis Berlijn, Praag, Boedapest en Wenen 'Dat het heel dom is geweest, is evident' Halbe Zijlstra heeft het woord tijdens een VVD-congres. fotoanp Hanneke Keultjes Den Haag at bezielde U heeft het een aantal weken gele den tegen Rutte verteld. Toen de premier in de Stadhouderskamer aan de beoogde bewindspersonen vroeg: Is er nog iets wat ik moet —Halbe Zijlstra, minister van Buitenlandse Zaken weten?, hield u uw mond. Ging u geloven in uw eigen leugen? Hoe weet u zeker dat uw bron de waarheid spreekt? Het valt niet te checken. Heeft u vooraf toestemming ge vraagd aan uw bron om zijn ver haal te vertellen als het uwe? Het is extra pijnlijk omdat het kabinet de strijd aanbindt met nepnieuws. Vertrekdata: 9 april 7 mei 2 juli 13 aug 8 okt. Vertrekdata: 9,16, 23,30 april 7, IA, 21, 28 mei A, 11 juni etc. Vertrekdata: 9,16, 23, 30 april/ 7, IA mei A, 11 juni etc. Vertrekdata: 9 april 7 mei 2,30 juli27 aug etc. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! VjSy Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 9,16, 23, 30 april/ 7, IA, 21,28 mei A, 11 juni etc. 5 dagen Zwarte Woud en Mainau Vertrekdata: 9,23 april 21 mei 16 juli 13 aug etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4