II Van Hecke op stage bij NAC O O) CD O Bobby Balk verrast elites in Kruiningen 10 ZE Zeeuws succes in 6 uur van Halle TTCM baas over Vriendenschaar HOEK NIEUWELINGEN Gert-Jan van Leiden en Lionel Fitsch spelen volgend seizoen weer voor Hoek. De één komt van ADO'20, de ander van Barendrecht. Leden van het Zeeuwse mountainbiketeam Beebikes Nutswerk zijn in de prijzen gevallen bij de Belgische race 6 uur van Halle. Drie teams en twee solorijders van de Zeeuwse club deden mee aan het evenement waarbij ze zes uur lang over een parkoers van 5,5 kilome ter moesten rijden. De teams reden in een soort estafettevorm, de solorijders zes uur lang solo. Het eerste mannenteam van Beeb ikes Nutswerk met Thijmen van de Vrede, Danny Sleeckx, Vincent Meyvis en Wesley Floren hadden na zes uur de meeste rondes (29) afgelegd en mochten als winnaar het po dium betreden. Team 2 (27 ronden) werd acht ste en team 3 22e (25 ronden). Solorijdster Marjolein Gernler- van Westen werd derde. De tafeltennissers van TTC Middelburg heb ben de eerste zege in de landelijke eerste divi sie te pakken. Aan de hand van een ijzersterke Arjan Huiden werd Vriendenschaar met 7-3 opzijgezet. Voor eigen publiek bleek Arjan Huiden onverslaanbaar. Vier keer kwam hij in actie, vier keer won hij. Zijn enkelpartijen trok hij alle drie moeiteloos over de streep en ook na het dubbelspel met zijn broer Elwin mocht de uit Zoetermeer afkomstige tafelten nisser juichen. Elwin Huiden kwam - naast het dubbelspel - ook één keer als beste uit de bus in het enkelspel. De overige punten wer den binnengehaald door Sören de Witte, die twee enkelpartijen won en één keer verloor. Wielrenner Bobby Balk uit Arnemuiden werd zaterdag in Kruiningen clubkampioen bij de eli tes van ZRTC Theo Middelkamp. Na de opwar ming achter de derny van Vital Timmermans eiste Balk verrassend de titel op in de gecombi neerde wedstrijd, vóór Eloy Raas (Middelburg) en Jimmy de Bruijn (Sint-Jansteen). Bij de ama teurs verraste Jan Minnaard uit Wemeldinge met de winst. Rugby Verschuure Hoek heeft voor volgend seizoen twee bekende gezichten vastgelegd. De centrale verdedigers Gert-Jan van Leiden en Lionel Fitsch keren deze zomer terug bij de zaterdag hoofdklasser. Van Leiden komt over van ADO'20, de nummer vier van de derde divisie zondag. Fitsch ver trok afgelopen zomer bij de Zeeuws-Vlaamse club maar houdt het na één seizoen voor gezien bij tweededivisionist Barendrecht. Het plan van de technische com missie en de nieuwe trainer Dennis de Nooijer om een selectie met een overwegend Zeeuws gezicht samen te stellen krijgt zo langzaamaan vorm. Met Giovanni Siereveld, die komend seizoen de assistent wordt van De Nooijer, werd vorige week al een trainer vastgelegd die de club van binnen en buiten kent. Van de huidige selectie liggen doelman Jordi de Jonghe en aanvoerder Re- guillo Vandepitte al langer vast. Rik Impens heeft nu ook toegezegd en Thomas van Renterghem lijkt ook langer te blijven. Hoek hoopt snel tot een akkoord hoopt te komen met Fabian Wilson. Gert-Jan van Leiden vertrok in de zomer van 2015 bij Hoek, nadat de club uit de topklasse was gedegra deerd. Zijn laatste wedstrijd in het shirt van de hoofdklasser was de verloren finale van de landelijke be ker, thuis tegen IJsselmeervogels. De uit Middelburg afkomstige Van Leiden studeerde destijds al in Am- sterdam en koos daarom voor ADO'20 uit Heemskerk. Met die ploeg promoveerde hij vorig sei zoen naar de derde divisie. Daarin was hij dit seizoen, als centrale ver- Ik heb bij ADO'20 aangegeven dat ik meer tijd aan onder meer Skills Control wil besteden dediger, al goed voor negen doel punten. Van Leiden, die tussen 2013 en 2015 al twee seizoenen bij Hoek speelde, had in eerste instantie aan gegeven bij ADO'20 te blijven. Donderdagavond lichtte hij trainer Raymond Bronkhorst en twee me despelers in over zijn verhuizing naar Zeeland. „Ze begrepen het wel", zegt Van Leiden. „Ik heb aan gegeven dat ik meer tijd aan onder meer Skills Control wil beste den." Die voetbalschool richtte hij ruim drie jaar geleden samen met onder anderen Reguillo Vandepitte Voetballer Jan Paul van Hecke (17) werkt volgende week een stage af bij profclub NAC Breda. De centrale verdediger van hoofdklasser Goes traint op maandag en donderdag mee bij de onder 19 van de betaald voetbalorganisatie. „Het is nog al tijd een droom om bij een profclub terecht te komen." Met zijn nog jonge leeftijd baart de zeventienjarige Jan Paul van Hecke dit seizoen opzien in de zon dag-hoofdklasse. Zijn presentaties bleven niet onopgemerkt bij NAC Breda. Een afgevaardigde van de club zag Van Hecke, de jongere broer van teamgenoot Klaas, een aantal keer spelen. „Zij hebben ver volgens contact gezocht met Goes. Toen is het balletje gaan rollen." Hoe het traject er precies uit gaat zien, weet de Arnemuidenaar niet. „Het is me nog niet helemaal dui delijk. Ik train gewoon twee keer mee en daarna zien we wel. Ik ga er rustig en ontspannen in. Dat heeft Ik ga veel naar de sportschool om meer kracht en snelheid te kweken meer zin dan dat ik te veel druk op mezelfleg." Van Hecke is bezig aan zijn eerste seizoen bij Goes. De jongeling, die vorig jaar stageliep bij Club Brugge, kwam over van JVOZ. „Ik begon het seizoen goed, maar kende een dipje. Nu gaat het weer beter. De intensi teit is anders dan in de jeugd. Vroe ger won ik alle duels, omdat ik gro ter en sterker was. Nu sta ik elke week tegen een grote sterke spits." Bij NAC Breda hoopt Van Hecke zijn kwaliteiten tot uiting te bren gen. „Soms ben ik te nonchalant. Mijn sterke punten zijn m'n in- speelpass en passing. Ik ga tegen woordig veel naar de sportschool om meer kracht en snelheid te kweken." dinsdag 13 februari 2018 Team 1 van Beebikes Nutswerk. MOUNTAINBIKE Elwin Huiden TAFELTENNIS WIELRENNEN 40<520>UMr40EN HOOFlVl/sSE SEIZOENtWi - 201 eurofv Uil 'Zeeuws elftal' Rugbyer Noah de Wild heeft met Oranje U20 verlo ren van Portugal (48-10). De Wild, spelend op de eerste rij in de scrum, haakte ge blesseerd af met een bovenbeen blessure. De seni oren verloren eve neens van Portu gal. Het duel in de derde ronde van de Europe Rugby Trophee eindigde voor het thuisland in 36-12. Oud-To- vaalspeler Kevin Krieger debu teerde als laatste man in de scrum. II Monique Ver schuure uit Yer- seke is in Schoorl tweede geworden bij het Nederlands kampioenschap 10 kilometer op de weg bij de vrou wen V35. Ze no teerde een tijd van 37 minuten en 53 seconden, achter Heilen Berger de Vries die finishte in 37.17. Bij de mannen werd Mid delburger Neal Bouterse in 31.46 32ste. Hij was daarmee de snel ste Zeeuw. Barry van der Hooft Hoek Gert-Jan van Leiden werd vorig jaar kampioen met ADO'20 en pro moveerde naar de derde divisie. - Gert-Jan van Leiden Len Wolters Goes - Jan Paul van Hecke o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42