Fusie katholieke scholen ophanden LPM eist actie tegen onveilige verkeerssituatie Noordsingel 7 Photoshop f ittie van POV-kandidaat maakt remmen los op sociale media V 'Fake news'en 'flagrante misleiding'. Er wordt scherp campagne ge voerd in Vlissingen. Bij het Nollebos laten de partijen alle remmen los op sociale media. mm, 1 STEM 21 MAART voor de groens! vanVlissingen --|jf B 1 fgelopen weekeinde liepen de publieke wederzijdse beschul digingen hoog op. LLeon Riekwell, actie voerder van Red Nollebos West- duinpark, maar ook zesde op de kieslijst voor @IkstemPOV Pro gressief Ondernemend Vlissin gen, publiceerde een foto van een karakteristieke Nollebos-water- kant met twee moderne hotelto rens en losstaande vakantiehui zen. De tekst: „U dacht die 240 huisjes zijn van de baan - dus bos en park gespaard!! Dit wordt jullie cadeautje van Ecoparks, het hui dige college en de coalitiepartijen LPV-D66-PSR-CU-SP. Groot hotel metzo'n 100 appartementen en een scala aan bungalows langs de kreek." Het beeld bracht een storm aan reacties teweeg. Veel kij kers zagen hun ergste nacht merrie bewaarheid. Dat het beeld was gemonteerd, ontging hen. De PSR, @PSouburgRitt- hem, die de sociale media-dis puten tussen de Vlissingse raadsfracties meest aan zich voorbij laat gaan, zette een forse stellingname tegen Rie kwell op hun website. 'Fake news', oordeelde de nummer twee op de kieslijst, Rijnco Jan Suurmond. Coalitiepartner LPV, @LPVVlissingen, die zich online vaak niet onbetuigd laat, bleef ditmaal kalm. Geof- frey Sips, die de partij knoppen op sociale media be dient, nam enkel het bericht van de PSR over. En de partij kocht een facebookbericht dat sinds zondag geregeld opduikt: „Het is maargoed dat onder leiding van de LPV nieuwe kaders zijn vastgesteld waarin grootschalige ontwikkelin gen in het ttNollebos niet passen! #LPV ffVlissingen ffLoveVlissingen" Suurmond: „Bij het regeltje bo ven de foto, 'Van onze correspon dent uit Spanje', dacht ik, Sinter klaas bestaat niet. Dus ook geen cadeau. Wij hebben geen één af beelding gezien van wat er in het Nollebos zou moeten komen. Wat voor boodschap wil Riekwell naar buiten brengen? Een actiegroeplid mag veel meer zeggen dan een kandidaat-raadslid. Het beeld is Als het beeld dat ik heb gemaakt niet klopt, laat dan maar andere zien niet kloppend. Hoger dan drie bouwlagen is niet aan de orde. De publieke opinie proberen te beïn vloeden mag van mij, maar je moet wel eerlijk blijven. De sauna mag uitbreiden, maar enkel op het grasveld. Geen bomen voor huis jes." „Als het beeld dat ik gemaakt heb uit de elementen van de plannen niet klopt, laat dan maar andere zien", verdedigt Leon Rie kwell zich. „Dit is gemaakt op ba sis van wat er nu op tafel ligt. Ik heb daar ideeën over die ik niet voor mezelf hou." De pijlen van Red Nollebos- Westduinpark weten de coalitie partijen vaker gevoelig te raken. De poster van Red Nollebos met de oproep niet op de coali tiepartijen te stemmen ver leidde SP-wethouder Sem Stroosnijder om in de college column in de gemeentelijke in formatierubriek De Blauw Ge ruite Kiel te benadrukken dat de SP tegen losstaande vakan tiehuizen is in het Nollebos. In een pamflet stelt de oud-onder wijzer: „De initiatiefnemers achter deze actiegroep zijn prominente leden van onder andere GroenLinks en de POV. Deze actiegroep verspreidt via haar website onwaarheden over de coalitie en de SP." Het is Riekwells eigen keuze hoe hij optreedt namens de actiegroep, vindt PO V-lijsttrekker Pim Kraan. „Ik zie die dingen gescheiden." Hij vindt het niet terecht dat 'tegenstrevers' de actie op het conto van de POV schrijven. „De aan tijging als zou de POV de actiegroep gebrui ken, neem ik hen kwa lijk. Ik ben nooit bij die actiegroep geweest." Van misleiding of fake news vindt Kraan geen sprake. „Hoe weet je dat die weergave van Riekwell niet klopt? Feiten zijn feiten, la ten we wel wezen. Wie zegt dat het er toch niet komt?" GOES Een nieuwe Zeeuwse on- derwijsfusie ligt in het verschiet. Als er geen gekke dingen gebeuren, gaan de Stichting Prisma en De Stichting Katholiek Onderwijs Borsele (SKOB) per 1 januari vol gend jaar op in een nieuwe scho lenkoepel. Onder de SKOB vallen vier rooms-katholieke basisscholen uit de gemeente Borsele. Prisma is met negen scholen een stuk groter. On der deze koepel vallen veelal katho lieke, maar ook interconfessionele scholen en de montessorischool in Goes. Zes scholen liggen op Zuid- Beveland, twee op Walcheren en één in Zierikzee. Volgens Rinus Voet, voorzitter van het college van bestuur van Prisma, kunnen de twee organisa ties afzonderlijk van elkaar ook overleven, maar is verregaande sa menwerking toch voordeliger. De organisatie wordt er robuuster door. De twee scholenkoepels maakten de wens voor een verre gaande samenwerking ruim een halfjaar geleden al bekend. Na onderzoek is geconcludeerd dat een bestuurlijke fusie de beste vorm is. Eind mei moet duidelijk zijn of de fusie er komt of niet. Voet gaat ervan uit dat de fusie slaagt. De nieuwe koepel telt straks zo'n 2300 leerlingen. Het verkeer dat van de Sportlaan richting Parklaan en/of Nadorst laan Middelburg wil inrijden, moet 'tijdiger, beter en duidelijker worden omgeleid', eist de LPM- fractie. Omdat verkeersdeelne mers de signalen nu niet of te laat opmerken, keren veel automobi listen op de kruising van de Sport laan met de Noordsingel. Met alle risico's van dien. Vanwege werkzaamheden aan het stuk Noordsingel tussen Park laan en Sportlaan geldt al enige weken eenrichtingsverkeer in de richting van de Sportlaan. Behalve verkeersdeelnemers die de situatie niet opmerken, zijn er ook automobilisten die bewust te gen de richting in rijden. De poli tie controleert wel, maar volgens de LPM niet vaak genoeg. Steekproeven van partijleden wijzen uit dat in een uur (afhanke lijk van het tijdstip) tien tot veertig 'verkeershufters', al dan niet met opgestoken middelvinger, van Sportlaan richting Parklaan rijden. Verkeersmaatregelen 'Levensgevaarlijk' voor veel voet gangers en fietsers die nauwelijks uitwijkmogelijkheden hebben. „Het is een wonder dat er nog geen ernstige, laat staan dodelijke, on gelukken zijn gebeurd", meldt de LPM in een open brief aan B en W. Meer politiecontroles, aanvul lende verkeersmaatregelen én het snel afronden van de werkzaam heden moeten ervoor zorgen dat de verkeersveiligheid zoveel mo gelijk wordt gewaarborgd. dinsdag 13 februari 2018 WA Fake news over het Nollebos? Claudia Sondervan A -Leon Riekwell -'"•-«nrviuuaaaiWBBEsEm HELAASZoekgebied Sauna. het huidige college'en de coau"^ Va" Ecoparks Gtoot Hotel met zo'n 100 apn^e™!/3" LPV D66 P« CU-SP ikstemPOV @ikstemPOV 29 jan. Jokkebrok Stroosnijder: onder druk van hém trok de SP haar voorstel om geer huisjes tce te laten in en gaf dus carte blanche aan Ecoparks. Q 2 tl 3 O 2 B Een storm van reacties op sociale media over het Nollebos in Vlissingen. B en W van Middelburg moeten 'onmiddellijk actie onderne men' tegen de onveilige ver keerssituatie op het stuk van de Noordsingel tussen Park- en Sportlaan, vindt de Lokale Par tij Middelburg. René Hoonhorst Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39