Passie en talent komen samen in Het Element I t 1 6 Minder verbruik gaat voor afsluiten gasnet verkiezingen gemeenteraad De politiek is nu al bezig met het einddoel: Middelburg van het gas af, terwijl er eerst nog een paar an dere stappen te zetten zijn, waar schuwde Vercouteren gisteravond op een politiek café van de PvdA. „Je moet eerst de vraag beperken. Door huizen beter te isoleren bij voorbeeld. Dat is de grootste winst. Daarna kun je apparaten installeren zoals zonnepanelen." Het gasnet af sluiten is in zijn strategie pas de derde stap. De PvdA had drie deskundigen uitgenodigd om te horen wat er moet gebeuren in Middelburg en welke rol de gemeente daarin speelt. Vercouteren drong vooral aan op een gedragsverandering. „En de gemeente kan achteraf beter controleren of energiemaatregelen goed zijn uitgevoerd en effect heb ben." Marjan Brandes van Zeeuwind pleitte ervoor dat de gemeente huiseigenaren beter stimuleert om energiemaatregelen te nemen. „Ouderen moeten langer zelfstan dig wonen. Ze krijgen geld voor aanpassingen, zoals een traplift. Maar niet voor betere tochtstrips. Terwijl energiemaatregelen ook horen bij levensloopbestendige huizen." Er is wel geld voor een traplift, maar niet voortochtstrips Nieuwbouwwijken worden in Middelburg zonder gasleiding aan gelegd. Maar daarmee is de ge meente er niet, merkte Vercouteren op. „De huizen die in de wijk Es- senvelt komen, staan allemaal ver keerd gepositioneerd voor zonne- panelen. Maar dat wordt niet veran derd omdat er nu eenmaal een be paald aantal huizen in dat gebied moet komen." De 6.500 huurhuizen in Middel burg worden voor 2021 verbeterd zodat ze gemiddeld het energiela- bel B hebben, zei Machiel de Vries van Woongoed. „Dat lijkt niet am bitieus, maar dat is het wel. Wij leg gen er meestal geld op toe. In het voorjaar gaan we onderzoeken wat we na 2021 moeten doen." De stap om oude huizen te slopen en te ver vangen door nieuwe energieneu- trale woningen is nog ver weg maar komt volgens De Vries wel lang zaam dichterbij. 'k Ben in m'n element, talent wordt hier erkend, want iedereen die weet hier waar je goed in bent. 'k Ben in mijn element, ik voel me hier gekend, en zo wordt school een fluitje van een cent. Rappend bezongen de scholieren uit Dauwendaele de nieuwe naam van hun school. Die wil met de naam uitdrukken dat het in het on derwijs op Het Element meer gaat om de individuele ontwikkeling van de kinderen, dan om het strak en klassikaal volgen van een onder wijsprogramma. Natuurlijk krijgen ze de lesstof die ze nodig hebben, benadrukte directeur Yvonne van Dijk. „Ze moeten voldoen aan de eisen. Maar het programma is niet leidend, de talenten van de kinderen zijn lei dend." Zo is de school verdeeld in een onderbouw, middenbouw en bovenbouw en krijgen kinderen te maken met meerdere leerkrachten en onderwijsassistenten. Projecten worden ook door alle groepen tege lijk gevolgd, zodat kinderen in groep 1 met hetzelfde thema bezig zijn als die in groep 8. Van Dijk: „We horen van ouders dat dat leuk is voor de gesprekken thuis, omdat ze het met alle kinderen over het zelfde onderwerp kunnen heb ben." Ook de talenten van docenten worden beter benut. Een leerkracht die goed is in filosofie, geeft daarin les. En zo mag Sjef Hermans, die kleutermeester is maar ook muzi kant is in meerdere bands, muziek lessen geven op andere vestigingen van de scholenkoepel Archipel, waar Het Element onder valt. Hermans bedacht ook de nieuwe naam voor de school waaraan hij al veertig jaar is verbonden. De inspi ratie kwam van een boek van Ken Robinson. „Dat gaat over mensen met een passie die succesvol zijn geworden in die passie", vertelde hij. De titel en ondertitel zijn de naam en het motto geworden van de school, en prijken op de vlag die sinds gisteren op het schoolplein wappert: Het Element, Waar passie en talent samenkomen. IN DE REGIO Historie Oude Brandspuithuis Kids College in bibliotheek Het Koffiehuis MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 13 februari 2018 WA Huizen van het gas is pas laatste stap Moeten alle Middelburgse hui zen in 2050 afgekoppeld zijn van het gasnet? En kan dat wel? „Ik mis een strategie bij de over heid. Begin nou eerst eens met het terugdringen van het ge bruik van energie", adviseert bouwkundige en duurzaam heidsexpert Bernard Vercoute- ren. Maurits Sep Middelburg -Marjan Brandes Zeeuwind Als je ergens goed in bent en je bent op een plek waar je je pas sie helemaal kunt waarmaken, dan ben je in je... element. Dat is dan ook de nieuwe naam van de Middelburgse basisschool Vos- senburch: Het Element. Maurits Sep Middelburg Leerlingen rappen bij de onthulling van de nieuwe naam van hun SChOOl. FOTO DIRK JAN GJELTEMA SEROOSKERKE Het Oude Brand spuithuis in Seroos- kerke is in februari op verschillende dagen geopend. Bezoekers kunnen gratis een kijkje nemen bij de rond leiding over de ge schiedenis van Se- rooskerke. Het Brandspuithuis is open op: woens dag 14, zaterdag 17 en dinsdag 20 t/m zaterdag 24 fe bruari van 13.00 tot 17.00 uur. Toegang is gratis. Aanmelden voor deelname is niet nodig. VLISSINGEN Bibliotheek Vlissin- gen en het UCR houden woensdag 14 februari, van 15.00 tot 16.00 uur een politiek Kids College voor kinde ren uit de groepen 6, 7 en 8 van de ba sisschool. Kinderen gaan zelf een poli tieke partij oprich ten om vervolgens samen na te den ken over onderwer pen die volgens hen belangrijk zijn. Het Kids College is gratis en aanmel den kan tot 13 fe bruari via een mail- tje met je voor- en achternaam, je groep en school naar activiteitvlis- singen@dezb.nl MIDDELBURG Het Koffiehuis aan de Oosterschelde- straat 1 in Middel burg is vrijdag weer geopend. Geïnteresseerden kunnen van 09.30 tot 11.30 uur bin nenlopen voor een kopje koffie en een praatje. KIELTJESBAL 'S-HEERENHOEK Met de grote optocht vond zondag het hoogtepunt van het carnaval al plaats, maar in 's-Heeren- hoek, of beter gezegd Paerehat, weten ze van geen ophou den. Gistermiddag konden de kinderen van de basischool terecht in Kiekieris voor het traditionele kieltjesbal (foto), 's Avonds maakten de prins en zijn gevolg nog een kroegen tocht. Even na 23.00 uur kwam met het verbranden van de koenkelpot toch echt een einde aan het carnaval van 2018. FOTO MECHTELD JANSEN GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; KOUDEKERKE De Klimop, 14.00- 16.00 uur: Middag voor sociaal con tact, waar gehand werkt wordt; MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor se nioren (50+); Baars jesstraat 42, vanaf 08.00 uur: Recrea- tietocht door WSV 't Zand; Het Zwin 1, 10.00-12.00 uur: Crea Café; 14.00- 16.00 uur: Senioren inloop bij Leger des Heils'; De Uitkijk, Noortpoortplein 2, 14.00-16.00 uur: Contactmiddag voor mensen met een stoma; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning The Leisure Seeker; 20.00 uur: Verto ning Risk; Wijkcen trum Palet, Johan van Reigersberg straat 2,19.30 uur: Regiobijeenkomst ZMF; OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.00 en 16.00 uur: Familiemiddag Ons natuurlijk restaurant met vogelsnavel- quiz bij Terra Maris; De Halve Maan, 14.00-16.30 uur: Koersbal; OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15- 11.45 uur: Spel- en sportmorgen voor 55+'ers; VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerkcafé; Vlissingen De Herberg, over dag: Fototentoon stelling Sporen van de mens; Gymzaal Theo Thijssen, Troelstraweg 473, 16.00 uur: Kleuter- gym; CineCity, vanaf 18.30 uur: Suffe Tutten Valen- tijnsfilm; WESTKAPELLE Markt 65,14.00- 16.30 uur: Soos voor senioren met o.a. koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38