RonnieFlex grote winnaar bij de Edison-uitreiking Ruzie om testament Hallyday rULTUUR 29 PROTEST En nu heeft Schiffmacher dus al zes voorstellingen achter de rug. Tot half april kunnen geïnteresseerden bij hem terecht voor een 'bizarre, hi larische reis door zijn leven'. „In het begin had ik geen zuurstof van de ze nuwen. Nu gaat het steeds beter. En aan gespreksstof geen gebrek. Ik klets de tijd zo vol." Het podium wordt steeds meer Ik gaf al wel eens een lezing in de gevangenis, waar ik het altijd goed heb gedaan zijn thuis, stelt hij. „Ook doordat er dingen van thuis staan. Beschilderde kisten, schilderijen, kastjes met verf. Ik neem de warmte van thuis mee", vertelt de Amsterdammer, ook be kend als 'Hanky Panky'. Achter hem op het podium hangt een groot doek, aan de hand waarvan hij zijn verha len vertelt. Over zijn drank- en drugsverleden, de Maori's, zijn wan deling naar Santiago de Compos- tella, zijn overgewicht, zijn dienst tijd en uiteraard de sterren die hij ta toeëerde: van Anouk, Lady Gaga, Herman Brood en Robbie Wil liams tot Kurt Cobain, Amy Wine- house en Pamela Anderson. „De laatste drie hebben dat zelf geclaimd, maar ik kan me hen zelf niet herin neren. Er was een periode in mijn le ven waarin het allemaal wat vaag was. Zat mijn hele atelier vol met zuipende dealers die een avondje kwamen meekijken en die hadden van alles bij zich. Overigens lijkt het me het stugst van Pamela Anderson. Die zou ik me heus wel hebben her innerd." Henk Schiffmacher gaat, zo zegt hij, met de billen bloot. „Al bepaal ik zelf hoever ik ga. Behalve dat ik ver halen vertel, maak ik een schilderij tje voor het goede doel. Na de pauze is er meer interactie met het publiek. Tatoeëer ik een vrijwilliger uit de zaal, het liefst iemand die nog geen tatoeage heeft. Het mooie is: geen show is hetzelfde." Hij werd bekroond als beste ar tiest in de categorie Hiphop. Ook maakte hij volgens de jury het beste Nederlandse al bum van het afgelopen jaar. Rémi is volgens de jury een 'mo dern meesterwerk'. In de laatstgenoemde categorie versloeg hij onder anderen de Haarlemse band Chef Special. Die pakte echter een belangrijke an dere Edison, die voor beste popar tiest van ons land. Rockband Di rect won na 19 jaar zijn eerste Edi son in de categorie Beste Rock. De Haagse band werd geëerd een Edison als beste Nederlands talige artiest met haar album In mijn bloed. Rapper Extince (Peter Kops, 50) kreeg een oeuvreprijs voor zijn pionierswerk voor de Nederlandse hiphop. Hij brak in 1995 door met de hit Spraakwater. Tot de verliezers van de avond be hoorden Marco Borsato (catego rie Pop) en Blof (Nederlandsta lig), maar vooral rapper Boef (ronde foto), die geen prijs won. Zijn twee nominaties, voor de videoclip bij de hit Habiba en zijn song Krantenwijk (met Lil' Kleine), waren omstreden. Jour nalist Bart Wijlaars stapte boos uit de Edison-jury omdat hij vond dat Boef moest worden uitgesloten na diens vrouwonvrien delijke uitspraken. De rest van jury handhaafde de no minaties, maar kende Boef geen Edison toe. vanwege zijn constante vernieuwingsdrang, die volgens de jury op nieuw te horen was op het laatste album Rolling with thePun- ches. Zangeres Naaz (19) won twee Edisons: als be ste nieuwkomer en voor de videoclip bij Words. In de categorie Volksmu ziek ging de winst verras send naar Tino Martin, die bekendere namen als Nick Simon en André Hazes versloeg. Martin vulde af gelopen jaar voor het eerst de Ziggo Dome. Hazes' zus Roxeanne won wel Zijn album Rémi een modern meesterwerk dinsdag 13 februari 2018 ▲T Schiffmacher voelt zich op zijn gemak op het podium, dat hij vol zet met spullen van thuis. 44 Rapper Ronnie Flex is gister avond de grote winnaar gewor den van de Edison-uitreiking. Flex (Ronell Plasschaert, 25) verzilverde twee van zijn drie nominaties. Stefan Raatgever M Ronnie Flex werd bekroond tot beste hiphopar tiest. FOTO ANP —Jury Edisons De kinderen van de in decem ber overleden Johnny Hallyday vechten het testament aan dat de Franse zanger voor zijn dood opstelde. Ze vinden het onbe grijpelijk dat hij alles aan zijn vierde vrouw Laeticia en hun ge adopteerde dochters heeft na gelaten. Hallydays dochter Laura Smet (links op de foto met Johnny en Laeticia) zegt in een statement dat ze 'stomverbaasd' en 'gekwetst' is nadat ze had gehoord dat ze niet in het testament van haar vader stond. Ze erft helemaal niets. „Zelfs de hoes van zijn plaat Laura niet", zegt ze over de single die Hallyday aan haar opdroeg. Ook zijn andere biologische kind, David, is te leurgesteld en wil het testament aanvechten. Hallyday stierf in december op 74-jarige leeftijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29