O <v> 28 M 'Mr. tattoo' Henk Schiffmacher (65) staat nu ook in het theater. De Amsterdammer neemt zijn publiek mee op een bizarre, hilarische reis door zijn leven. ANGELA KIJKT TV Gordon weer alleen Jort Kelder bij Buitenhof Natüürlijk gaat het ook over Anthony Kiedis. De lead zangervan de Red Hot Chili Peppers was nog een onbe kend broekie toen hij bij Henk Schiffmacher aanklopte voor een tatoeage en samen met de overige bandleden bij de tatoeëerder thuis op de vloer sliep, omdat er geen geld was voor een hotelkamer. Schiff macher en Kiedis ontwikkelden door de jaren heen een hechte vriend schap. Schiffmacher tatoeëerde de band leden, ontwierp de hoes voor het al bum Blood Sugar Sex Magik en ver haalt in de voorstelling over de jun- gletocht in Borneo met Kiedis in 1992, op zoek naar traditionele tatoe- ëerders. „Daar werd Anthony zo ziek dat hij met een helikopter opgehaald moest worden. Terug in Nederland hoorde ik op de radio dat hij was overleden. Gek genoeg heb ik hem toen opgebeld en kreeg ik hem ge woon aan de telefoon. Het was, zei hij Dat ik Pamela Anderson een tattoo heb gegeven, lijkt me stug. Die zou ik me heus wel herinneren. later, het angstigste moment uit zijn hele leven." Het is een van de verhalen in Schiff macher vertelt, de voorstelling waar mee een van 's werelds beroemdste tatoeëerders de komende maanden langs de Nederlandse theaters trekt. „Lezinkjes gaf ik al, maar dan voorna melijk in gevangenissen, waar ik het op de een of andere manier altijd goed heb gedaan. Mijn eerste boek stond na de Koran, de Bijbel en het Wetboek van Strafrecht meteen vierde in de lijst". Geen zuurstof Ruim drie jaar geleden sprak Schiff macher op TEDx in de stadsschouw burg in Amsterdam, een evenement waar sprekers uit de hele wereld speechen. „Dat was in het Engels, maar eigenlijk ging me dat best rede lijk af. Het hield het midden tussen praten over je eigen leven en een op treden als stand-upcomedian. Het was serieus, maar er werd ook gela chen. Waarom probeer je het kleine theater niet, werd me toen gevraagd. Dat idee is gaan spelen. Het leek me wel wat." Zou vrijdagavond een kantelpunt zijn in de geschiedenis van tv-talentenjach- ten? Zo'n moment waarvan we over vijf jaar zeggen: ja, toen gedoodverfd favoriet Kim- berly naar huis werd gestuurd en Anouk als een juf Ank niet de vinger op de zere plek legde, maar er keihard in stak, ja toen ging er eindelijk iets veranderen. Er zit natuurlijk al jaren iets scheef bij pro gramma's als The Voice. De show is destijds door John de Mol in de markt gezet als dé ma nier om de grote nieuwe ster te vinden. Die ene zanger of zangeres voor wie we weer naar de winkel zouden hollen zodra er een nieuwe plaat uit was en met slaapzakken voor de com puter gingen liggen om concertkaartjes te ko pen. Maar wat is het netto-uitlekgewicht van bijna acht voltooide seizoenen? Welke win naars herinneren we ons überhaupt nog? Als ik voor mezelf spreek: OG3NE, Maan en Ben Saunders. Al ligt dat bij die laatste natuurlijk niet aan de hits die hij scoorde, maar aan zijn niet helemaal frisse familie. Dat er zo weinig winnaars beklijven, komt volgens mij maar door één ding: dat de kijkers het laatste woord hebben. Want wij Nederlan ders zitten nu eenmaal apart in elkaar. Of op z'n Anouks: „Het is een idioot volk, they don't know." Wij stemmen liever op een kandidaat met wie we ons kunnen identificeren, een lief meisje met een harp bijvoorbeeld, dan op een bitch van wie de stembanden en attitude met elkaar wedijveren wie de grootste is. Dan denken wij al snel: zeg, effe dimmen, jij moet je niet te veel verbeelden, dame. Een type als Anouk zou om die reden nooit de finale van The Voice halen. Maar dan moet je er ook niet gek van opkijken dat een bejubelde winnares van weleer nu op haar harp tingelt tijdens het diner op een cruiseschip. En dat afvallers als Sharon Doorson en Niels Geusebroek meer naam hebben gemaakt sindsdien. Natuurlijk gaat er na afgelopen vrijdag niets veranderen, dat weet ik ook wel. Niet zolang wij thuis op de bank nu net zo enthousiast sms'en voor Jim als vorig jaar voor Pleun. Die kijkersstemmen zijn een goudmijn voor de makers en daar gaat het om. En Kimberly? Die moet rap haar tranen drogen en de statistieken van The Voice eens goed bestuderen. En dan vooral heel blij zijn dat ze niet oogt als een lief buurmeisje uit Friesland. Quote van de dag Niet de confrontatie aangaan...dan toch maar afzeggen. Lafaard TELEVISIE Gordons relatie met een arts in opleiding is al weer voorbij. Hij plaatste giste ren een bericht op Instagram over zijn nieuwe liefde. Volgens de entertainer bleek daarna dat hij door de man 'op schok kende wijze is voorgelogen'. TELEVISIE Jort Kelder wordt komend seizoen een van de gezichten van Buitenhof. Hij vervangt een seizoen lang Pieter Jan Ha- gens, die met zijn zeilboot een reis naar Suri name gaat maken. Kelder is vanaf 26 augus tus te zien. dinsdag 13 februari 2018 Dennis Jansen 44 Keernun Wendy van Dijk op Twitter over Youp van 't Hek, die zijn deelname aan De Kwis terugtrok omdat pre sentator Paul de Leeuw hem had aangevallen op gebruik van het woord 'pisnicht'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28