*&ZIEL Heineken BEN JIJ EEN NIEUWE 25 René Diekstra Voordatje morgen meedoet aan de 636ste editie van Valentijnsdag, kun je maar beter eerst deze quiz doen. De antwoorden staan op de volgende pagina. Tabaksfabrikanten willen vervolgen is hypocriet. Want wat doen we dan met de alcoholbaronnen? VRAAG5 VRAAG6 VRAAG 7 Net als hij verloor ik een broer aan de alcohol. En dat maakte op ons beiden een enorme indruk. Alcohol maakte in zowel zijn als mijn broers leven veel kapot. Sindsdien zie ik het als de gevaarlijkste harddrug op aarde. Daarom schreef ik ooit een artikel onder de titel 'Arresteer Heineken'. Daarin de oproep om fa brikanten van alcoholische dranken op dezelfde manier te behandelen als andere harddrugpro ducenten. Vervolgen dus. De psychische, sociale en lichamelijke ge zondheidsschade die alcohol aanricht, vraagt om vergaande maatregelen. Naar schatting zo'n 500.000 Nederlanders zijn alcoholverslaafd, circa een miljoen zijn probleemgebruikers. Mil joenen gebruiken alcohol met een zekere regel maat, en in duizenden gezinnen ontwricht drank opvoeding en veiligheid. Fysiek, seksueel of emotioneel. Ge weld in openbare ruimtes en ver keersongelukken zijn vaak alcoholge- relateerd, evenals een reeks van ziek ten en 3.000 kan- kerdoden per jaar. Van alcohol wel Maar wat doen we met de alcoholba ronnen? Die laten we grote winsten opstrijken. We bombarderen ze zelfs tot nationaal uithang bord. Denk aan het Holland Heineken House - nu weer open in PyeongChang - waar ook onze koning acte de présence geeft. Van roken word je niet gewelddadig en asociaal. De afgelopen weken sloot een aantal instel lingen, ziekenhuizen en verslavingsinstellin gen zich aan bij een initiatief van advocaat Bé- nédicte Ficq om aangifte te doen tegen de ta baksfabrikanten. Volgens de aangevers is het aanzetten tot gedrag dat zelfbeschadigend is en dodelijke ziekten veroorzaakt, poging tot moord of zware mishandeling. Ik hoop dat het OM ver volging afwijst. Natuurlijk is er alle reden om roken terug te dringen. Maar zolang de fabri kanten van het veel schadelijker en gevaarlijker alcohol - van roken word je niet gewelddadig of veroorzaker van een verkeersongeluk - onge moeid worden gelaten, is tabaksfabrikanten vervolgen hypocriet. Hoe hypocriet? Bedenk wat er zou gebeuren als er in PyeongChang een Holland Philip Morris House zou zijn. Onlangs kreeg ik bijval uit onverwachte hoek. „Ik heb nooit begrepen waarom mensen niet achter de alcoholfabrikan ten aan gaan zoals ze dat wel achter de tabaks fabrikanten doen", zei Donald Trump. „Al cohol is een veel ern stiger probleem dan ta bak." Trump is de hij over wiens broer ik het had. VRAAG1 VRAAG2 "VRAAG 3 "VRAAG 4 dinsdag 13 februari 2018 B. Gebruik geen flitser en houd je hoofd, tatoeages en een herkenbaar interieur buiten beeld. C. Vermijd omgevingen als wc's en zorg voor een zwoele, sexy blik. Wie op internet naar liefde zoekt, kan een favoriete maaltijd in zijn of haar profiel noemen. Maar welk eten trekt het meeste bekijks? A. Bruschetta B. Guacamole C. Knollen Het is jullie eerste afspraak. Waar vraag je je Valentijn mee naartoe? A. Een luxe restaurant. Je krijgt geen tweede kans om die eerste in druk te maken. B. Een kop koffie in een leuk café. Kun je gelijk zien of zij/hij van extra suiker houdt. C. Een maaltijd bij jou thuis. Dat is lekker luchtig. De afspraak was leuk. Alleen de rekening moet nog worden gere geld. Wie betaalt? A. Wanneer de man terugkomt van de wc, heeft hij al afgerekend. B. De man wil niet ouderwets over komen, dus de vrouw betaalt. C. Ober, mogen wij twee rekenin gen? CUPIDO? Samuel Bom Stel: je hebt gedatet en je wordt 'geghost'. Wat gebeurt er dan? A. Jullie hebben rechtopstaande seks onder een laken, waardoor jul lie op een onhandig spook lijken. B. Jullie genieten van een erotisch voorspel met klei en pottenbakken, geïnspireerd op een beroemde scene uit de film Ghost (1990). C. De prille relatie eindigt plotseling: alle contact wordt verbroken. Met welke openingszin heeft een man volgens wetenschappers de meeste kans een vrouw te char meren? A. Mag ik je naam? Want ik wil je op mijn verlanglijstje zetten. B. Je ziet er leuk uit, kom je hier vaker? C. Grappig, jij lijkt sprekend op mijn volgende vriendin. D. Wil jij een foto maken van mij en mijn vrienden? Wie legt er geen passie in die eer ste zoen? Maar wat is volgens het Guinness Book of World Records het wereldrecord voor de langste zoen tussen twee mensen? A. 74 uur, 48 minuten, 3 seconden. B. 43 uur, 20 minuten, 3 seconden. C. 58 uur, 35 minuten, 58 seconden. Het wordt afgeraden, maar som mige jongeren beschouwen elkaar naaktfoto's sturen (sexting) als dé eigentijdse manier van flirten. Waarop let je als je toch besluit een erotische selfie te maken? A. Laat je handen met je mobieltje niet té laag zakken. Reageren? rene.diekstra@ persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25