23 Over gezond leven, psychologie, familie en relaties Seks Vrouwen kunnen op twaalf plaatsen in hun lichaam een orgasme bereiken. Dat hebben nota bene wetenschappers vastgesteld. Helaas maken vrouwen te weinig gebruik van die verkwikkende energie, zegt de Belgische auteur Ann Cuyvers (47). „Dat zou je denken, maar dat is het niet. Je moet het zo zien: er zijn twaalf technieken die je tot een orgasme kunnen brengen. Ik licht alle manieren toe, maar je moet zelf bepalen welke het fijnst is. Dat kun je alleen doen, of met je partner. Er is zoveel onwetendheid over de vagina en vooral wat voor moois erachter schuilt. Met dit boek wil ik alle deurtjes openen. Een orgasme is een geschenk van je vrouwelijk heid. Ik gun iedere vrouw het genot. Als erotisch counselor heb ik in de loop der jaren ontdekt dat zij afstand voelen tussen zichzelf, hun lichaam, hun hart, hun partner en hun vagina. Er rust ook nog steeds een taboe op zelfliefde. Mijn boek is een verken ningstocht. Ga in een stoel zitten, zet relaxte muziek op, pak een lekker drankje en ontdek jezelf." „De meeste wel, maar niet allemaal. Misschien komt dat nog. Ik heb nog even te gaan, hoop ik. De twaalf tech nieken zijn in elk geval wetenschap pelijk onderbouwd. Meer soorten zijn er vooralsnog niet. Ik heb zo veel vrouwen over verschillende soorten Veel vrouwen hebben nog altijd het idee dat seks draait om het orgasme van de man orgasmes gesproken en erover gele zen, dat ik ze stuk voor stuk kan beschrijven." „Het clitoraal orgasme is de popster onder de orgasmes. Het is de bekend ste, populairste en meest bereikbare manier om klaar te komen. De clito ris heeft maar één functie: genot. Wist u dat er zo'n 8.000 zenuwuit einden aan zitten? Dat is twee keer zoveel als een penis. Het is moeilijk aan te geven welke manier van klaar komen het meest bijzonder is. Een anaal orgasme ervaren velen als hef tig. Een tepelorgasme kent ook niet iedereen. Weinig vrouwen weten dat de clitoris en de zenuwen van de te pel op dezelfde zenuwbanen uitko men. Misschien is een keelorgasme het meest bijzonder." „Lady Gaga heeft een keelorgasme ervaren, zegt ze. De magie gebeurt in de keel, waar een erogene zone zit. Deep throating, zo wordt deze tech niek ook wel genoemd. Je keel staat via een zenuwbaan in verbinding met je baarmoederhals, dat is weten schappelijk bewezen. Het is de tech niek waarbij je een penis tot in je keel in je mond neemt. Het klinkt voor veel vrouwen misschien afschrik- wekkend. Deep throating is een van de twaalf technieken, dus wordt hij besproken." „Nou en of. Ik ben verrast door de vele voordelen van klaarkomen. In de eerste plaats levert het genot op: het is de ontlading van seksuele energie. Dat moment duurt tussen de 5 en 30 seconden, waarbij de bekkenbodem- spieren ritmisch en ongecontroleerd samentrekken. Het genot levert meer op dan die glimlach. Klaarkomen heeft voordelen voor je fysieke en mentale gezondheid. Het maakt ge lukkiger, relaxter. Orgasmes houden je jong, gezond en fit. Je huid ziet er stralender uit. Klaarkomen gaat op vliegers tegen. Orgasmes verbeteren je geheugen. Net als een sudoku. Als ik moest kiezen tussen een sudoku en een orgasme, dan wist ik het wel." „Absoluut. Veel vrouwen hebben nog steeds het idee dat seks vooral draait om klaarkomen van de man, en min der om hun orgasme. Daar moeten we van af. Vrouwen, gooi je verlegen heid opzij, zet het boodschappen lijstje uit je hoofd en zoek dat vuur in je. En wees een beetje verliefd op jezelf." dinsdag 13 februari 2018 GO Jeroen Kreule A-spot, g-spot, u-spot- orgasme en negen andere. Is uw boek '12 orgasmes' een soort ontdek je plekje(s) voor gevorderden? Heeft u zelf alle twaalf orgasmes ervaren? Welk orgasme komt het vaakst voor? En welk is het meest bijzon der voor een vrouw? Een keelorgasme? A Ann Cuyvers: „Als ik kon kiezen tussen een sudoku en een orgasme, dan wist ik het wel." FOTO JAN VAN DER PERRE 11 lisclu- 12 orgasmes van Ann Cuyvers, uitgeverij Van Halewijck, €21,99 U weet zo ongeveer alles over het vrouwelijk orgasme. Heeft u nog ontdekkingen gedaan bij het schrijven van dit boek? Een pleidooi dus voor meer?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23