Zwitserse tennisser wil in Rotterdam weer nummer 1 van de wereld worden t1II II I I M I I 22 Presentatie 'RB14' maandag Liefst 302 weken was hij het al: nummer 1 van de wereld. In Rotterdam gaat Roger Federer (36), die morgen zijn eerste partij speelt, met hernieuwde energie voor een 303de week. De training van Roger Federer op baan 1 is in Ahoy, waar deze week het ABN AMRO World Tennis Tournament wordt gehouden, op deze maandagmiddag een kwar tiertje aan de gang, als de 36-jarige Zwitser best veel risico neemt. Op de baseline staand caramboleert hij een tennisbal tussen zijn be nen door achterwaarts. Een begin ner zou zich lelijk kunnen beze ren, maar via de grond belandt de bal linea recta klemvast in de lin kerhand achter zijn rug. Federer traint vol beleving, met elke bal die op hem afkomt probeert hij wat bijzonders te doen. Nog geen twee uur eerder heeft hij dat verbaal ook gedaan, tijdens zijn eerste persconferentie bij de 45ste editie van het tennistoernooi in Rotterdam. Elke vraag wordt in nemend afgehandeld, geen ant woord is ontwijkend. Zelfs over zijn slaapbeleving in Rotterdam wil Federer het best hebben. Veel slapen blijkt deze week zelfs een doel, nu zijn vier kinde ren met hun moeder Mirka thuis zijn gebleven in Bazel. „Ik slaap hier alleen, wat minder leuk is, maar dat komt de nachtrust na tuurlijk wel ten goede", zegt hij, de vragensteller steevast indrin gend aankijkend. „Dat de kids er Ik heb mooie herinneringen hier. En het toernooi is alleen maar nog mooier geworden niet bij zijn, daar probeer ik hier zeker gebruik van te maken." Motivatie Maar behalve veel slapen wil Fede rer deze week natuurlijk vooral ook weer eens nummer 1 van de wereld worden. Voor het eerst in 5,5 jaar; op zijn gevorderde leeftijd een unicum in het tennis. Hij was het al 302 weken, ook een record, maar voor die 303de week gaat hij nu nog even ambitieus. „Hier moet je met heel je hart inzitten, anders moet je er niet aan begin nen. En deze kans motiveert me enorm", legt hij uit. Federer was zelf ook verrast door zijn plotselinge kans op de toppositie, die zich openbaarde na zijn zege bij de Australian Open, vorige maand. „Ik had eigenlijk ge dacht in februari thuis te zijn en de bergen in te gaan. Ik had niet verwacht te winnen in Mel- bourne. Maar nu zijn alle opties open. Ik ben gezond, heb veel zin om te spelen. Het zou een won derlijk avontuur zijn als ik nog eens nummer 1 word, een grote verrassing." Zoals de laatste dertien maan- PIKANT 'Kwartfinale tegen Stan juist mooi' den één grote verrassing waren. Na zijn knieblessure in 2016, die deelname in Rotterdam op het laatst in de weg stond, en de daar opvolgende operatie en revalidatie leek het erop dat hij voorgoed op zeventien Grand Slam-titels zou blijven staan. In plaats daarvan won hij er in 2017 nog twee bij en dit jaar in Melbourne zelfs een derde. „Maar zelfs eind vorig jaar, toen ik bij de ATP Tour Finales al in de halve finales werd uitgescha keld, dacht ik dat ik nooit meer nummer 1 zou worden." Herinneringen Federer, die morgen 19.30 uur be gint tegen de Belg Ruben Bemel- mans, koos voor 'Rotterdam', om dat hij graag indoor speelt en om dat hij het er altijd naar zijn zin had. „Ik heb mooie herinneringen hier. En het toernooi is alleen maar nog mooier geworden. Het stadion is geweldig opgeknapt. En van de volle tribunes hier geniet je als speler ook. Ik ben echt blij dat ik weer deel mag uitmaken van dit evenement." Red Buil presenteert volgende week maandag 19 februari de nieuwe auto. Max Verstappen en Daniël Ricciardo zullen in de wa gen, RB14 genaamd, gaan rijden in het nieuwe Formule i-seizoen. Voor Red Buil Racing én Verstap pen is het te hopen dat deze auto wel met Mercedes en Ferrari kan strijden om de wereldtitel in de Formule 1. Vorig jaar werd de renstal derde in het wereldkam pioenschap. De motor van Re nault kwam power tekort en ook de betrouwbaarheid liet te wen- sen over. Max Verstappen kwam meermaals met zijn 'RB13' langs de kant te staan. De eerste testsessie met de nieuwe wagens begint op 26 februari op het Circuit de Barce- lona-Catalunya. Geschorste Eenkhoorn klaar voor rentree UITSLAGEN Berdych bedankt voor de Davis Cup dinsdag 13 februari 2018 GO Verraste Federer geniet van 'wonderlijk avontuur' Carl Houtkamp Rotterdam Roger Federer slaat ontspan nen een balletje in Ahoy. FOTOORANGE PICTURES - Roger Federer (36) ROTTERDAM Roger Federer volgt Rafael Nadal op als 'nieuwe' nummer 1, als hij de halve finales haalt. Pikant is dat hij hiervoor, in het meest waarschijnlijke geval, in de kwartfinales uitgerekend land genoot Stan Wawrinka treft. Federer: „Het is allereerst ge weldig dat Stan weer speelt, na zijn knieoperaties. Maar ik vind zo'n kwartfinale tegen hem alleen maar mooi. Num mer 1 worden moet je niet op een makkelijke manier willen." AUTOSPORT In de 'RB13' won Max vorig jaar 2 grands prix. foto reuters WIELRENNEN Pascal Eenkhoorn (21) gaat van daag van start voor Lotto- Jumbo in de Ruta del Sol. De wielrenner werd twee maanden geleden geschorst nadat hij was weggestuurd van een trainings kamp in Girona. Eenkhoorn, Ant- wan Tolhoek en Juan-José Lo- bato waren buiten de wieler ploeg om in het bezit gekomen van slaapmedicatie. Lotto- Jumbo sprak over een ernstige overtreding van de teamregels. Eenkhoorn zal drie etappes in Spanje rijden, waarna hij naar huis vliegt om vervolgens in Abu Dhabi te rijden. TENNIS Rotterdam. ABN AMRO World Tennis Tournament. Mannen, eerste ronde: Berdych (Tsj/6) - M. Zverev (Dui) 7-5 6-3, F. López (Spa) - Klizan (Slw) 6-3 7-6(4). Buenos Aires (Arg). Mannen, eerste ronde: Lajovic (Ser) - Bagnis (Arg) 7-6(4) 6-1, Del- bonis (Arg) - Mayer (Dui) 7-6(4) 6-4. Doha (Qat). Vrouwen, eerste ronde: Blinkova (Rus) - Vesnina (Rus) 6-1 6-3, Bu- zarnescu (Roe) - Tsurenko (Oek) 7-5 6-4, Makarova (Rus) - Zhang S (Chn) 7-5 6-0, Cibulkova (Slw) - Pavlyuchenkova (Rus) 7- 6(8) 6-4, Niculescu (Roe) - Sbarapova (Rus) 4-6 6-4 6-3, Bellis (VSt) - Kasatkina (Rus) 7-5 4-1 Opg, Duan Y Y (Chn) - Ja- beur (Tun) 6-2 6-3. TENNIS Tomas Berdych (32) stelt zich niet meer beschikbaar voor wedstrijden in de Davis Cup. De Tsjech zei dit gisteren in de krant Pravo. „De Davis Cup wedstrijden waren altijd een heel leuke belevenis, maar ook erg vermoeiend. Ik moet naar mijn lichaam luisteren", aldus de nummer 17 van de wereld. Ber dych won met Tsjechië de Davis Cup in 2012 en 2013. Hij be haalde vijftig overwinningen in de landenwedstrijd en leed ze ventien nederlagen. Vorig jaar verloor Tsjechië van Nederland om een plek in de wereldgroep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22