Historisch goud! Zoeken naar alternatieven na aanslagen Besparen op energie? Kies voor een uurtarief! Een kwart van de middelbare scholen die schoolreisjes naar het buitenland organiseren, gaat niet meer naar steden waar aanslagen zijn gepleegd. Walcheren Consument kan 270 euro per jaar besparen Ben jij een cupido? Doe de quiz! Met haar gouden plak op de 1.500 meter schaatsen in Zuid-Korea schreef Ireen Wüst gisteren geschiedenis. Nog nooit eerder behaalde een Nederlandse sporter op vier achtereenvolgende Olympische Spelen een gouden medaille. De helft van de scholen heeft A te maken met leerlingen die H van hun ouders niet meer B mee op reis mogen. Dat blijkt uit representatief on- B| derzoek van DUO Onder- wijsonderzoek Advies en deze krant onder ruim 200 schooldirecteuren. Op ruim twee derde van de middelbare scho- len met buitenlandse rei- B zen bestaat discussie over de trips. Enkele scholen zetten zelfs een streep door alle uitstapjes over de grens. Ze vinden het een te groot ri sico om leraren met een groep tieners op reis te sturen. Ook leraren heb ben twijfels. Londen, Parijs en Berlijn, waar de afgelopen jaren diverse aanslagen waren, zijn het vaakst uit het reisschema ge schrapt. Sommige scholen mijden alle Europese hoofdsteden. De vraag waar je veilig bent, is relatief. In Helmond kan ook iets gebeuren „De vraag waar je veilig bent, is natuurlijk relatief. Want er kan hier in Helmond ook iets gebeu ren", erkent Rob Aarts, directielid van de OMO-scholengroep. „Maar bepaalde plekken vinden wij risi covoller dan andere, zoals de hoofdsteden." Londen en Parijs zijn onder meer vervangen door Glasgow, Valencia en Kaprun. Opvallend veel middelbare scholen hebben Praag als nieuwe bestemming gekozen. „We zoch ten een stad die minder promi nent op de lijst met terroristenbe stemmingen stond. Maar de be stemming moest ook betaalbaar zijn, niet te ver weg en er moesten genoeg leerzame, culturele plek ken zijn voor de leerlingen", zegt Ferdinand Vinke, bestuurder bij Winkler Prins in Veendam. Bij de discussie over de buiten landse reizen spelen ouders een belangrijke rol. Zij laten hun kin deren niet altijd meegaan. „]e ziet dat de meeste scholen de keuze van ouders respecteren. Veel scholen gaan wel het gesprek aan, maar de uiteindelijke beslissing ligt bij hen", constateert onder zoeker Liesbeth van der Woud. Sectororganisatie VO-raad ad viseert scholen vooral het reisad vies van het ministerie van Bui tenlandse Zaken in de gaten te houden en met ouders en leerlin gen te overleggen over de uitstap jes. 6°C Nieuwsmedia Foto AFP/Roberto Schmidt Schoolreis niet meer naar Parijs Ellen van Gaaien Utrecht I Ellen I Utre< Rob Aarts, OMO-scholengroep »P6 dinsdag 13 februari 2018 Vrij zonnig pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1