L Marrit Leenstra is nu 'mevrouw nummer 3' 17 de vierde opeenvolgende keer goud op de Olympische Spelen Medailles Onze voorspelling: podium van de dag Rel rond 'middelvinger' Succesvolste Nederlandse olympiërs Daarna begint Het Lange Wach ten. Wüst loopt nerveus rondjes over het middenterrein, lurkend aan haar bidon, struikelend over tassen. Ze ziet hoe de een na de an der op een hoopje gaat in de laatste ronde. Niemand komt in de buurt van haar tijd. Dat wil zeggen: tot de laatste rit. Daarin starten Heather Bergsma en Miho Takagi - de Ja panse die dit seizoen alle wereldbe- Alleen goud telt voor mij. Die druk, daar ben ik niet bang voor. Ik hou er juist van kerwedstrijden over 1500 meter won waaraan ze meedeed. Wanneer het startschot klinkt, verbergt Wüst haar gezicht tussen haar benen. Ze luistert vanaf haar bankje naar het publiek en naar haar coaches - Wouter Olde Heuvel en Rutger Tijssen - die haar op de hoogte proberen te houden. Berg sma parkeert al voor de laatste ronde, Takagi niet. Wüst durft pas te kijken als de Ja panse het laatste rechte stuk op rijdt. Op het grote scherm is te zien dat Takagi een paar tienden achter ligt. Olde Heuvel en Tijssen begin nen te juichen. Wüst wacht tot Ta kagi over de streep komt. Op het moment dat ze een tweetje achter de naam van de Japanse ziet ver schijnen, springt ze van haar bankje omhoog. Onder haar voeten niets dan lucht. dinsdag 13 februari 2018 GO Na gisteren staat Nederland op 117 me dailles op de Winter spelen. Bij de Zomer spelen zijn dat er 293. Elke dag geven we een prognose. Vandaag: 1500 meter schaatsen (m). 2. Koen Verweij 1. Kjeld Nuis 3. Sverre Lunde Pedersen Zuid-Korea is boos op Sjinkie Knegt. Hij zou bij de huldiging voor de 1500 meter shorttrack stiekem zijn middelvinger hebben opgestoken naar winnaar Lim Hyo-jun. Knegt zelf: „Onzin. Ik hield alleen maar mijn mascotte vast." Naam TOT G Z B Ireen Wüst 10 5 4 1 Anky van Grunsven 9 3 5 1 Inge de Bruijn 8 4 2 2 Sven Kramer 8 4 2 2 Pieter vd Hoogenband 7 3 2 2 Leontien van Moorsel 6 4 1 1 Rintje Ritsma 6 0 2 4 De race... de stress... de ontlading. De historische dag van Ireen Wüst in drie beelden gevat, fotospimras.anp - Ireen Wüst Rik Spekenbrink Gangneung Ze werd vierde op de WK sprint, vierde op de WK all round, vierde op de Olympi sche Spelen, vierde (drie keer zelfs) op de WK afstanden. Marrit Leenstra was 'mevrouw vier' geworden, zo voelde het. Hoe vaak stond ze de af gelopen jaren niet met vochtige ogen in de catacomben van een ijsbaan er gens ter wereld? Het doemscena rio duikt ook op de 1500 meter weer op. Ze houdt Lotte van Beek welis waar op een honderdste, maar Leenstra staat tweede wanneer de laatste rit moet be ginnen. En dan weet ze door gaans genoeg. Heather Bergs ma en Miho Takagi lijken allebei ruim onder haar tijd van 1.55,26 te duiken, maar de Amerikaanse gaat op een hoop. Eindelijk. Geen vierde plek. De Friezin maakte in de zomer van 2016 de overstap naar de Italiaanse ploeg, waar haar man Matteo Anesi assistent-coach is. „Ik heb nog nooit zo hard ge traind als de afgelopen jaren. Dit brons voelt niet als goud, maar het is wel mijn mooiste medaille ooit." Het was het allemaal waard. Vier jaar ge leden won Leen stra goud op de ploegachtervol ging. Omdat dat nummer op de laatste dag wordt verreden, is er geen huldiging op 'medal plaza'. „Met Matteo ben ik er toch heen gereden. Het po dium was al weg, maar ik heb er wel staan dansen. Nu mag ik echt." Anesi: „Marrit is niet langer me vrouw nummer 4, maar mevrouw nummer 3."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17