j i i easyEnergy: Gas en licht op basis van actuele 14 Meer en meer energieleveranciers bieden gas en licht aan op basis van actuele uur- en dagprijzen. Voor consumenten valt tot 270 euro per jaar mee te besparen,, claimt adviesbureau Roland Berger. Kort Schipholslots in de verkoop Het ministerie van Infrastructuur en Water staat onderzoekt de mogelijkheid om zoge noemde secundaire slothandel toe te staan op luchthaven Schiphol. Een slot is een be paald tijdstip waarop een vliegtuig kan lan den of opstijgen van een luchthaven. Bij se cundaire slothandel kunnen slots die al uit gegeven zijn en ook minimaal twee seizoe nen gevlogen zijn, verhandeld worden. De internationale brancheorganisatie IATA staat daar positief tegenover. „Omdat de handel de mobiliteit bevordert." Met name easyjet zou graag zien dat slothandel ook wordt toegestaan op Schiphol. „Daarmee kan de markt zijn werk doen binnen het huidige schaarse aanbod," aldus William Vet, de regiomanager voor easyjet in de Be nelux. Boete voor Incassocentrale De Nederlandse Incassocentrale heeft een boete gekregen van 375.000 euro. De Autori teit Consument Markt (ACM) vindt dat het incassobureau consumenten onder druk heeft gezet om ongeldige rekeningen te be talen. De directeur kreeg een boete van 40.000 euro. De Incassocentrale en dochter ondernemingen Credit Pay, MKBusiness en Stichting Derdengelden Incasso Service eis ten dat consumenten rekeningen betaalden voor niet-geldige overeenkomsten, zonder dat ook informatie over de rekening werd verstrekt. Het ging vaak om ongewenste abonnementen, zoals op kortingsdiensten. De Incassocentrale gaat in beroep. Unilever waarschuwt Google Unilever waarschuwt Google en Facebook om meer oog te hebben voor de 'donkere kanten' van de digitale platforms. Het Brits- Nederlandse levensmiddelenconcern dreigt zelfs advertenties weg te halen als Google en Facebook niets doen tegen uitingen die voor extra verdeeldheid zorgen, of aanzetten tot haat. Unilever vindt dat de platforms ook meer maatregelen moeten nemen om kin deren te beschermen. Flitsen Galapagos Philips SBM Offshore Heineken Hoewel de Nederlandse energiemarkt met circa vijftig aanbieders supercompetitief is, bieden energiecon tracten al jaren weinig keuze. Con sumenten kunnen de prijs voor één tot drie jaar vastzetten en zo onze kerheid uitsluiten. Of ze nemen energie af op basis van halfjaarlijks wijzigende tarieven. Nieuwkomer easyEnergy brak begin 2017 met die praktijk en lan ceerde een nieuw concept: energie volgens de actuele prijzen van energiebeurs APX. Voor gas ver schilt de prijs per dag, voor stroom zelfs per uur. De aanbieder kan dat doen nu in miljoenen huizen een slimme meter hangt die ieders ver bruik tot op de minuut registreert. Gas en licht op basis van actuele prijzen is vrijwel altijd voordeliger, claimt het energiebedrijf. „Aanbie ders lokken klanten met welkomst premies en bonussen", sprak Maar ten Roelfs, ceo van easyEnergy bij de introductie. „Na een jaar ga je echter honderden euro's meer be- Spanje Portugal 699,- 779,- I 129,- 1799,- <®(f) Q talen, tenzij je blijft wisse len, wat de meeste mensen niet doen." Maar is energie op basis van spotmarktprijzen daadwerkelijk goedkoper? Volgens Roland Berger wél. De consultant bekeek alle stroom- en gasprijzen die de afgelopen drie jaar golden en vergeleek ze met wat Neder landers volgens CBS-data gemiddeld betaalden. De conclusie: de ener gierekening van huis houdens en MKB-bedrij- ven kan 10 procent tor bijna een derde omlaag. Voor een doorsnee gezin (vier perso nen) bedraagt de besparing over 2016 bijna 270 euro, ex clusief vaste leveringskos ten. Voor 2015 becijfert Ro land Berger het voordeel op 254 euro en het jaar daarvoor 10 euro minder. In het MKB is een kapper (21.000 kilowattuur stroom en 2.800 kuub gas per jaar) in 2016 met spotprijzen 372 euro voordeliger uit, in de jaren daarvoor 301 en 342 euro. Een cafe taria bespaart 596 tot 734 euro en een agrarisch bedrijf zelfs 1.046 tot 1.346 euro. David Frans, die het onderzoek namens Roland Berger deed, plaatst een nuance: het voordeel is met name fors voor 'slapende' con sumenten, die jarenlang bij hun be staande leverancier blijven. „Ac tieve consumenten die jaarlijks switchen kunnen ook veel bespa ren. Zij kunnen jaarlijks een wel komstpremie of bonus op te strij ken." Volgens Frans is energie op basis van spotprijzen vrijwel altijd voordeliger. „Pas als de prijs gedu rende een jaar verdubbelt, kan een spotprijscontract duurder uitvallen dan een traditioneel contract." Mooie cijfers, maar hoe objectief is Roland Berger? Het onderzoek is in opdracht van NieuweStroom en easyEnergy verricht, de aanbieders van die nieuwe spotprijzencontrac- GELD OP TAFEL VOOR KLANTEN ONDER DRUK GEZET THE EFFECT NIET ALLES TOELATEN OP PLATFORMS Pensioenbelegger PGGM wil niet reage ren op het bericht in de Britse zakenkrant Financial Times dat het mee wil gaan bieden op de chemiedivisie van verfconcern Akzo- Nobel, dat naar verluidt zo'n 10 miljard euro moet opleveren. Er zijn problemen met de motoren van de Amerikaanse fabrikant Pratt Whitney in de Airbus A320neo. Volgens Airbus gaat het om zo'n 35 toestellen. De Indiase prijsvechter IndiGo maakte melding van drie vluchten waarbij motoren tijdens de vlucht afsloegen. O dinsdag 13 februari 2018 Een nieuwe beschermings constructie moet ongewen ste overnames afweren. Het medisch be drijf kreeg een zetje van Duitse analisten. De maritiem dienstverlener was duidelijk even uit de gratie. Beleggers leken niet tevreden te zijn met de voorbeurs gepubliceerde jaarcijfers. Meer beursnieuws? o GO Energie per nieuwe dag of uur levert lagere rekening op - JB David Bremmer Rotterdam ^boekt/m 20 februari EXTRA voordeel Costa de Lisboa 8-daagse vlieg-busreis Lissabon, Öbidos en wijnproeverij Moscatel ook te boeken als 15-daagse reis met verblijf in luxe 4* hotel oad.nl/VEPT31 Authentiek Andalusië 8-daagse vlieg-busrondreis o.a. uniek verblijf tijdens rondreis tussen de olijfgaarden in Hotel Villa de Priego o.a. Sevilla, Cordóba en Granada oad.nl/VRES31 Het beste van Portugal I I -daagse vlieg-busrondreis verblijf in luxe 4" hotels incl. ontbijt diner o.a. Gerês Nationaal Park, lunch in Quinta Douro-vallei, Tornar en Evora Grand Tour Spanje Portugal 19-daagse busrondreis ook als 16-daagse vliegreis te boeken incl. bezoek en entreegelden Sagrada FamNia en paleizencomplex Alhambra oad.nl/VRPT33 oad.nl/BRIB43 Boek nu op oad.nl/krant, bel 0547 28 44 88 of ga naar uw reisbureau *Kijk voor de actievoorwaarden en deelnemende reizen op oad.nl/actie2018 Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14