TOP verzekert zich met flair van handhaving Tovaal grijpt in Delft gewonnen generale Erwin Adan moet Belg nipt voorlaten in Axel 17 TOP-Tempo 23-22: TOP bestreed Tempo met beduidend meer flair dan in de laatste verloren wedstrij den. Verdedigend toonde de ploeg meer branie en aanvallend scoorde het bovengemiddeld voor Arne- muidse begrippen. Met Wilma Meulmeester op de plek van de ge blesseerde Demi Mondeel kende het octet van coach Arco Goed koop na rust (12-10) het beste van het spel. Het verschil liep op tot ze ven punten (20-13). Toch kwam Tempo, de nummer twee op de ranglijst, één minuut voor tijd langszij (22-22). Aanvoerster Jea- nine Marijs zorgde daarna voor de winnende treffer. Twee rondes voor het einde van de zaalcompe titie weet TOP zeker dat het ook volgend zaalseizoen uitkomt in de hoofdklasse. Het team is niet meer in te halen door Die Haghe en Nieuwerkerk. Albatros-Tjoba 20-20: Na een pikstart (0-3) was Tjoba overal drie stappen te laat. Halverwege leek Albatros haar slag al geslagen te hebben (13-7). Na rust kwam de totale ommekeer. Zowel defensief als offensief legde Tjoba haar wil op aan Albatros. Hoewel de volle buit voor het grijpen lag, stemde de remise tevreden. DES-Ondo (M) 19-32: Degradatie kandidaat DES schuwde de fysieke middelen niet. Eenmaal ingesteld onttrok Ondo zich daaraan en liep het gestaag weg bij de Delftenaren. De winst was op driekwart wed strijd zeker, waardoor Ondo druk blijft zetten op koploper Futura. Scores Ondo: Sacha Hoefkens en Dennis Witte 7, Ronald Wisse 6, Je roen Mesu 5, Joyce van Eennen- naam en Thomas Mesu 3, Job van Hartingsveldt 1. Ondo(G)-AtIas 24-19: Atlas gaf al les in 's-Gravenzande, maar werd te licht bevonden door betere af maker Ondo. Na rust (11-11) ont stond een gaatje waar het tegenaan bleef hikken. Zaterdag is het voor Atlas er op of eronder tegen degra datieconcurrent ACKC. Atlas moet na het verloren duel met Ondo (G) komende zaterdag aan de bak voortdurend achter hekkensluiter Zaamslag aan. Terwijl de Zeeuws- Vlaamse mannen vlijmscherp wa ren hielpen de Goezenaren kansen om zeep. Op 20-22 leek een verras sende uitslag aanstaande, maar op karakter sleepte Togo in de slotmi nuut de winst er uit. Doordat Vios carnavalsvrij was is Togo mini maal een week koploper in klasse 3K. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk 9, Pjotr Hamelink 6, Erwin Verhelst 4, Gerwin Zegers 2, Linda van Reeuwijk en Jesse Hamelink 1. Seolto-Scheldevogels 19-16: Na een ijzersterke eerste helft (13-7) rekende het Vlissings achttal zich al rijk. Echt in gevaar kwam Seolto niet, maar door een dosis gemak zucht naderde Scheldevogels tot op drie punten. Seolto blijft titel kandidaat. Scores Seolto: Sander Meertens 7, Remi van den Broeke 4, Mayella Kuizinga en, Lieven Middelhoek 2, Rowena de Pagter, Mariëlle Francke Cyntha Minderhoud en Antoin Zuijdwegt 1. KVK-Stormvogels 16-25: De start was nog voor KVK (6-3), maar daarna was het Stormvogels dat de klok sloeg. In de tweede helft liep Stormvogels verder uit. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 10, Jonathan Koets en Lauren Peene 3, Loura Kleinepier, Demi van Vaardegem en Niek Peene 2, Angela Matthijsse, Emmely de Vis ser en Sander Verrijzer 1. Luctor-Blauw Wit 14-19: Om Blauw Wit nog van het kampioen schap af te houden, moest Luctor winnen met meer dan acht pun ten verschil. De ongeslagen Kloe- tingers gaven geen ruimte voor die gedachte. Op 11-19-voorsprong nam Blauw Wit met een aantal 'feestwissels' een voorschot op de viering van de verdiende titel in de vierde klasse. topscorer Gijs Gillissen toen al een publiekswissel had gehad. „Dit team is zo ontzettend ge dreven", zei Van den Berg. „Maar", zo voegde ze eraan toe, „veel spe lers zijn daardoor ook heel erg kri tisch op zichzelf, ze vinden dat al les goed moet gaan. Ik zeg dan wel eens: lach eens in het veld, geniet van wat er gebeurt." En ook buiten de lijnen zorgt ze voor relativering. „Ik merk dat de jonkies soms nog wel erg gespannen zijn. Met mijn opmerkingen in de kleedkamer - ik kan best bijdehand zijn - pro beer ik iedereen meer relaxed te krijgen. Dat heeft ook echt een doel: ik geloof dat je dan veel beter presteert." De rugbyers van Tovaal zetten zondag een forse stap in de rich ting van de titel in de derde klasse. Een week voor het cruciale duel met naaste concurrent URC 2 ver sloegen de Goesenaren Delft 2 met 12-40. Thuisclub Delft was versterkt met spelers van het eerste team, maar uiteindelijk pakte dat juist goed uit voor de ploeg van coach Brian Hendry. Zelf bracht Hendry een sterk team binnen de lijnen en hij had een luxeprobleem met Piotr Moleda, Peter van Stee, Ernst Berman, debutant Wietse Osinga en de grieperige Jordan Paterson op de reservebank. Met de felle wind in de rug had Tovaal in de eerste helft voortdu rend een overwicht. Dat resul teerde in vijf try's, waarvan aan voerder Jorian Broekmeijer er drie voor zijn rekening nam. Ook Remi van Oosten rondde een vlotte aanval af en door een try van Lars Colpaert was het bonus- punt al voor rust binnen: 5-35. In de tweede helft bracht de thuisclub ervaren zwaargewich ten in het veld. De Goese defensie gaf geen krimp en Tovaal won uit eindelijk met 12-40. Erwin Adan is nog maar 25 jaar oud, maar heeft al puike prestaties neer gezet. Vorig jaar won de Walcherse atleet bijvoorbeeld nog de Halve van Renesse, een halve marathon die gedeeltelijk over een onverhard parkoers gaat. Dit laatste geeft aan dat Erwin Adan vooral ook actiefis als trailatleet. De start van het atletiekjaar 2017 was niet denderend voor Adan met verschillende pijntjes. „Maar die zijn nu hopelijk definitief voorbij." Ook finishte hij nog als zesde in de Zeeuwse Kustmarathon. Kortom, Adan blijft vooralsnog uitstekend presteren in wedstrijden over on verharde parkoersen. Zaterdag bleek dat ook in Axel waar de Erpelkappersloop ook voor een belangrijk deel onverhard was. „Toch liep die Belg wel erg hard. Die kon ik niet bijbenen. Maar het was voor mij ook niet meer dan een trai ningsloopje", oordeelde Adan na de loop die hij beëindigde na 53.34. De Belgische winnaar Bart Raes had de race al na 52.01 afgesloten. In Axel was er ook een goede prestatie van Sander van Doorn. De Terneu- zenaar liet zijn gezicht weer voorin zien, maar het geweld van de Bel gen en Erwin Adan kon hij niet vol gen met zijn 54.40. Hij werd vierde. maandag 12 februari 2018 De korfballers van TOP Arne- muiden wonnen thuis verras send van Tempo. De hoofdklas ser versloeg de play-off-kandi- daat uit Alphen aan de Rijn met 23-22. Daarmee is TOP zeker van lijfsbehoud. JaapJan Ritsema Vlissingen Scores TOP: Jeanine Marijs 6, Pe ter van Belzen en Jorian Schroe- vers 4, Emmelie Bouwens 3, Wilma Meulmeester, Jurriaan Bouwens en Jurgen Janse 2. Scores Tjoba: Esmee Walraven 6, Dirk-Jan Westmaas en Robin Ha- rinck 4, Anne Sophie van Duijn 2, Manon Braam, Patrick de Bruine, Jurgen de Kunder en Dennis Broerse 1. Scores Atlas: Benjamin van Hese 7, Tim Dybala 4, Evi Ovaa 3, Tho mas Mesu 2, Irina Truijlio, Laura van Gilst en Stephan den Boer 1. Togo-Zaamslag 24-23: Togo liep Scores Togo: Jordi Dommisse 6, Niek Meerman 5, Mijke Tahapary 4, Marten Postema 3, Desiree Vos- hart 2, Anouk Hazelaar, Claudia Machielsen, Joost Goossens en Tim van Zon 1. Scores KVK: Koen Volkers 6, Ni- cole Bostelaar, Sander Slabbe- koorn en Niels Verdonk 2, Romie de Winter, Tonia Verdonk, Antwan Schouwenaar en Rick van Taten- hove 1. Scores Luctor: Evi Lauret 5, An- thony van de Velde 4, Eline Jansen 3, Adrie de Jonge en Pieter Kouse maker 1. Scores Blauw Wit: Denny Hoog- strate 5, Ivo Flipse 4, Kirsten Ver- schuure, Marieke Wolters en Marty de Vilder 2, Jannet Keijzer, Thomas Minnaard, Bastiaan Rijk en Tim Bil- derbeek 1. Blauw Wit is kampioen. De Kloetingse korfballers hebben in de vierde klasse tien wed strijden gespeeld en ze alle maal gewonnen. Joren Gillissen van Swift (met bal) in actie tegen GKV. FOTO LEX DE MEESTER Scores Swift: Gijs Gillissen 10, Ste phan den Boer 8, Aïsja Zuidweg 7, Eefje van den Berg 3, Joren Gillisen en Sanne Oostinga 2, Mirella Pou- wer en Davin Thielen 1. Hans Markusse Delft De Belgische deelnemers waren zaterdag in de Erpelkappersloop van Axel, nog te sterk voor hem. Desondanks leverde Vlissinger Erwin Adan een puike prestatie door tweede te worden op de lange afstand (14 kilometer). Adan moest zo'n anderhalve mi nuut toegeven op de Belgische winnaar Bart Raes uit De Klinge. Wim de Vos Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55