Hattrick helpt Harmes aan triomf Van Drongelen heerst met harde hand en pakt twee prijzen in De Beatrixhoeve II IJzendijke nipt onderuit 16 SWIFT TITELKANDIDAAT De van haar pensioen teruggekeerde Eefje van den Berg draagt veel bij aan het succes van Swift. Na de start probeerde Yunis Sti- tan, evenals in de Scheldesport- cross, het tempo te bepalen. Har mes volgde zonder problemen. Daarachter vormde zich een treintje met Martijn de Kok, Job de Feijter, Tim Pleijte en Ricardo Sint Nicolaas. In de tweede van vijf ronden gaf Harmes gas en zette hij Stitan op een achterstand van zo'n hon derd meter. Inmiddels hadden twee oud-circuitwinnaars Tim Pleijte (2017) en Job de Feijter (2016) zich opgewerkt naar de plekken drie en vier. Harmes finishte na 8 kilometer in een tijd van 26 minuten en 5 seconden. „Ik ga het nu een paar dagen rustig aan doen", liet hij weten, aangezien hij ook nog de halve marathon van Cadzand in de benen heeft zitten. Stitan kreeg bijna een minuut aan zijn broek, maar is wel leider bij de senioren. Hij wordt gevolgd door Martijn de Kok. Pleijte was tevreden met zijn vierde plaats: „Ik wilde me niet forceren, dus heb ik niet meer aangezet om Job de Feijter te pas seren." Bij de vrouwen pakte Monica Sanderse haar eerste zege in de competitie, hoewel ze afgelopen week nog twee dagen met griep op bed had gelegen en ook de halve marathon van Cadzand nog in de benen had. Ze neemt de leiding over in het klassement bij de vrouwen van Monique Verschuure. Op de korte cross boekte Anjo- lie Engels haar vijfde zege. Frank- lin van Anrooy, net terug van een Erwin Harmes won drie wedstrijden op rij en is al zeker van de eindzege trainingstage in Kenia, klopte op de meet Paavo de Leng na 2,7 ki lometer bij de mannen. De finale van de crosscompetitie is op 3 maart in Vlissingen. Dan staat de Kustcross op het programma. VLISSINGEN In de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal verloor IJzendijke zaterdag nipt met 1-0 van Be Quick'28 uit Zwolle. De formatie van Guust van de Velde, hij verving de zieke Eric Vanhij fte, liet de Zwollenaren aan de bal en zakte zeifin. In het tweede bedrijf kon IJzendijke goed meedoen, tot een individu ele fout door Be Quick'28 gena deloos werd afgestraft. IJzendijke ging risico's nemen en kreeg wel kansjes op de ge lijkmaker, alleen die viel niet meer. „Het was net niet voor IJ zendijke, maar de ploeg heeft ge vochten voor wat het waard was", aldus vervanger Van de Velde. Van Drongelen is goed te spreken over It's Me. „Ik heb hem als heng- stenveulen gekocht. Toen hij drie was, heb ik hem samen met Chan- tal en Jessica Nijpjes opgeleid", ver telde de Zeeuws-Vlaamse amazone zaterdag. Nathalie Thijsen en Anneke de Booij verdeelden de prijzen in de klasse ZZ-Licht „Het is een heel fijn paard om te rijden. Een paard met een sterk ka rakter. Kijkt nergens naar en maakt zich nergens druk om. Hij is nu wel gecastreerd, maar nog altijd het mannetje. Een boefje. Je moet altijd attent zijn. Hem laten voelen wie de baas is, maar hem wel een beetje te vriend houden. Dan doet hij alles voor je." Van Drongelen heeft hoge ver wachtingen van de Chippendale- zoon. „It's Me is een paard met drie goede basisgangen. De galop, het wijken en schakelen zijn sterke punten. Hij wordt in april pas vijf, is dus nog jong. Daarom heb ik hem bewust lang in Li gereden. Hij wordt nu sterker, pakt alles snel op. Ik denk dat dit een paard is waar ik mijn doel mee kan bereiken; ZZ- Licht rijden. En misschien zit er nog wel meer in." Nathalie Thijsen (Sint Kruis) stuurde in de eerste proef van het het ZZ-Licht de expressief bewe gende vosruin Escobar naar de overwinning (63,14). In de tweede proef ging Anneke de Booij (Kloos- terzande) met de merrie Vigieny S met de zege strijken (61,43). In de klasse Zi stuurde Maxime Osse (Heinkenszand) de fraaie uit gestrekte tonende merrie Nordieks Estrona twee keer op rij naar een af getekende overwinning (63,24 en 62,08). „Hier ben ik erg blij mee. Ik rij dit paard voor Marieke Kleinjan uit Ovezande. Zij reed hem M2. Wij vormen pas twee weken een com binatie en het klikt geweldig." Eefje van den Berg was eigenlijk gestopt. Na vele seizoenen in Swift 1 wilde de Middel burgse korfbalster wat meer vrije tijd. Maar toen Vera Kuijper aan het begin van de veld- competitie geblesseerd raakte, vroeg coach Dennis Plantinga de routinier terug. Van haar 'ja' heeft ze vanzelfsprekend geen spijt; ze is met de oranje-zwarten bezig aan haar mooiste jaargang tot nu toe. Zaterdagavond speelde Van den Berg (33) een dijk van een wed strijd. Met haar minstens zo sterk acterende teamgenoten rolde ze GKV - nota bene de nummer twee - op met 34-22. Swift bleef daar door aan kop in de overgangs klasse D en de titel lonkt nog al tijd. In de overige twee speelron- Ik wilde alleen terugkeren als de hele selectie daar achterstond des heeft het team nog wel twee zeges nodig, omdat SDO in de nek hijgt. „Toen Dennis mij terugvroeg, heb ik wel gezegd: 'Ik doe het al leen als de hele selectie daar achter staat'", vertelde Van den Berg. „Gelukkig was dat het geval. Heel tof van iedereen. En ik ben blij dat ik nu weer in het eerste team speel, voorlopig denk ik niet op nieuw aan stoppen." De ondersteunende speelster is bescheiden, maar hangt er als dui delijke teamoudste niet zomaar een beetje bij. Ze is nog altijd van toegevoegde waarde voor Swift. Met goede loopacties en lepe pass- jes brengt ze anderen keer op keer in stelling. En zelf scoort ze ook nog regelmatig. „Vandaag had ik zelfs drie doelpunten. Da's een evenaring van mijn record." In een uitpuilende sporthal De Sprong haalde iedereen het beste uit zichzelf. Gijs Gillissen en Ste- phan den Boer schoten uit alle hoeken raak, Aïsja Zuidweg was scherp met haar vrije ballen en de vijf anderen stonden constant voor hen klaar, zonder zichzelf he lemaal weg te cijferen. „Ik probeer mijn rol zo goed mogelijk in te vullen", zei Van den Berg. „Ik vind het heel mooi om er in mijn vak voor Stephan en Aïsja te zijn. Die worden alleen maar beter en het is mooi dat ik aan hun ontwikkeling een bijdrage kan leveren." Swift, dat al na vijf tellen scoorde, overdonderde iedereen met twaalf treffers in de eerste tien minuten. En met twintig goals in de hele eerste helft. Tóén kon GKV, dat er maar drie minder maakte, nog volgen. Maar na rust was het gedaan met de Gorin- chemse achtervolging, de concur rent van Swift viel compleet stil. Via 31-19 - het grootste verschil - werd het 34-22. Vijf minuten voor tijd schreeuwde Plantinga naar zijn spelers: 'Ga voor die 39!' Het gaf aan hoe eerzuchtig iedereen bij Swift is. Met die '39' doelde de coach op het hoogste aantal doel punten ooit voor een Zeeuwse standaardploeg. TOP Arnemuiden en Swift delen nu samen dat re cord met 38. Maar zo'n hoge uitslag zat er dit keer niet in, ook omdat maandag 12 februari 2018 Op het uitstekend beloopbare crossparkoers langs de boor den van het Grevelingenmeer boekte Erwin Harmes, een week na zijn eclatante zege in de halve marathon van Cad- zand, zijn derde overwinning in de Zeeuwse verzekeringen crosscompetitie. Met 1211 pun ten is hij zeker van de eind overwinning in het circuit. Sjaak Sinke Bruinisse Erwin Harmes in actie tijdens de Grevelingencross, die hij za terdag WOn. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Met fraai uitgevoerde proeven stal Natasja van Drongelen met de in L2 debuterende ruin It's Me, zaterdag op de dressuur- wedstrijd van de PSV Luctor in Axel, de show. De dierenartsas sistente uit Philippine liep in de arena van manege De Beatrix hoeve met de vierjarige Chip- pendale-zoon twee keer op rij naar de overwinning. Lucien Roelandt Axel Teamoudste is nog altijd van waarde Roeland van Vliet Middelburg - Eefje van den Berg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54