A Nyemb op schot voor Vlissingen de lach weer terug •Ér^tóHlïia TJEBmum fr SP^JNSORH 15 ze k trainer. „Na rust waren wij sterker dan Kloetinge. Maar het leverde ons, zoals wel vaker, niets op." Kansen waren er zeker. Zo kopte Sander van 't Hof op de lat. Ook de spits die bekend stond als doelpun- tenmachine, sinds dit seizoen actief bij Bru, kan de droogte niet door breken. „Ik heb best wel moeite met het niveau", was hij eerlijk. „Van de derde klasse (WHS) naar de eerste klasse is een heel grote stap geble ken. En het zit ook niet echt mee." Dat laatste beaamde zijn trainer. „Geluk dwing je af, zeggen ze. Dan hebben wij nog niet genoeg afge dwongen blijkbaar." Zo werd het duel in de sterke fase van zijn ploeg een kwartier onderbroken door een blessure bij één van de grensrech ters. En het doelpunt dat Bruse Boys wél maakte, in de slotseconde, werd afgekeurd. Perry Potappel schoot raak, maar Dennis Hoep stond hinderlijk buitenspel. Groe- neveld: „Een lastig moment. Ik denk dat er ook scheidsrechters zijn die hem wel goedkeuren." Conclusie Voor de Bruse Boys-trainer zat er niets anders op dan te herhalen wat hij dit seizoen al vaker heeft gezegd. „Het wordt een repeterend verhaal, ik weet het. Maar het is gewoon steeds hetzelfde. We voetballen aardig mee, het gaat de goede kant op. Alleen de punten blijven uit." De eindconclusie van collega Lourens, bij wie de irritaties wat waren ingedaald, was een stuk po sitiever. Zijn ploeg won ook het derde duel na de winterstop en bleef dus foutloos. „We hebben te weinig gescoord, een slechte tweede helft gespeeld. Maar wel weer plus drie en dat is wat telt. Toch?" De hoop van de bezoekers op een bekerstunt hield tamelijk lang stand. Pas in de 41ste minuut werd het duel beslist door de 2-0 van Yves Nyemb. Het was voor de sterke centrumspits een opmaat naar meer. In de 24ste minuut had zijn metgezel voorin, Steve Schalkwijk, de openingstreffer aangetekend. Toch liep het niet in de eerste helft. „Tegen zo'n elftal is het altijd moeilijk voetballen", benadrukte Nyemb na afloop. „Je gaat tegen jezelf voetballen, maar je moet elkaar zien te vinden, kij ken waar de gaatjes zijn. We pro beerden het wel, maar er was wei nig diepgang en veel miscommu nicatie. Het tempo moest hoger. Maar ja, zij stonden ook goed." Trainer John Karelse was met name kritisch op het spitsenduo en uitte dat verbaal gedurende het eerste bedrijf. „Als aanvaller zijnde kijk je waar de ruimtes lig gen. Maar hij had wel gelijk, er was KARAKTERISTIEK te weinig diepgang", aldus de 27- jarige centrumspits. Vlissingen kwam na de pauze uitstekend uit de kleedkamer. Karelse wisselde Schalkwijk en El Hattach voor Dos Santos Gal- hetas en Geerman, wat uitste kend uitpakte. „Die aanvallende wissels waren goed. We moesten toen écht, omdat we met vier aanvallers gingen spelen. Aanval lers moeten lopen, iets creëren. Dat wilde John zien", zei Nyemb. In een tijdsbestek van achttien minuten scoorde Joey Dos Santos Galhetas twee maal. Zijn eerste treffer, de 3-0 in de 47ste minuut, was enorm fraai. „Een goeie in gooi van Jarreau (Manuhuwa, red.) en ik kopte 'm lekker bin nen", reconstrueerde de invaller zijn goal. In de 65ste minuut gleed hij de 4-0 binnen. „Het is vechten voor je plek. Ik probeer altijd mijn best te doen en dit was wel een goeie invalbeurt." Daarna was het weer de beurt aan Nyemb, die de Zuid-Hol landse defensie nachtmerries be zorgde. Hij was verantwoordelijk voor de 5-0,6-0 én 7-1 in de tweede helft. „Dit is goed voor mezelf ook. Ik heb het laatste half jaar weinig doelpunten gemaakt, maar werk er elke week hard aan." Het slotakkoord was voor middenvelder Ibrahim 'Ibi' Eryü- rük. Hij de eindstand op 8-1. pen. Een speler met zijn kwalitei ten moet 25 acties per wedstrijd maken, waarvan er minimaal tien lukken. Ook moet zijn tegenstan der minimaal een gele kaart nodig hebben om hem af te stoppen. Daar zijn we voortdurend mee bezig." De jonge aanvaller speelde zes jaar lang in de jeugdopleiding van Feyenoord. Inmiddels is hij aan zijn tweede seizoen bezig in het rood wit. „In het begin had ik het lastig met de overstap. Teamgenoten be landden bij profclubs en in de tweede divisie. Ik dacht: dat kan ik toch ook? Ik ben door deze teleur stelling heen gegroeid. Mijn ambi ties zijn veranderd." Voor de meeste Zeeuwse voetbal liefhebbers is het geen geheim dat de verrichtingen van Franse ge volgd worden door Hoek. De 'Speedy Gonzales' van Goes mikt echter hoger. „Het liefst wil ik naar een club in de tweede of derde di visie. Ik wacht op deze kans." Een overstap is echter geen must voor de jongeling. „Ik kan me hier nog ontwikkelen. Ik had veel meer doelpunten kunnen maken en as- sists kunnen leveren." In de tweede helft zette Franse bijna de 3-1 op zijn naam. Hij faalde in de afwerking. Tien minuten eer der produceerden de bezoekers hun enige mogelijkheid na de pauze. De kopkans werd niet verzilverd. In de slotminuut stelde de thuisploeg de eerste overwinning in 2018 veilig. Daniël Wissel maakte de 3-1. Door de zege in het inhaalduel klimt Goes naar de gedeelde vierde plek. KARAKTERISTIEK maandag 12 februari 2018 twee gezichten Sander van 't Hof in duel met Thijs van den Dries (nummer 6). foto johan van derheijden Hoofdklasser VC Vlissingen heeft zaterdagmiddag de kwartfinales van het toernooi om de districtsbeker bereikt. Op het kunstgrasveld aan de Irislaan werd derdeklasser De Alblas uit Alblasserdam met gemak verslagen: 8-1. Stefan Maas Vlissingen Vlissingen-De Al blas 8-1 (2-0). 24. Steve Schalkwijk 1- 0, 42. Yves Nyemb 2-0, 47. Joey Dos Santos Galhetas 3- 0, 65. Joey Dos Santos Galhetas 4- 0, 67. Yves Nyemb 5-0, 70. Yves Nyemb 6-0, 76. Walter Heijkoop 6-1, 83. Yves Nyemb 7-1, 86. Ibrahim Eryürük 8-1. Aantal toe schouwers: 75. Vlissingen: Karim ben Sellam; Renzo Roemeratoe, Gio- vanni Siereveld, Shannon Braafhart jr, Milton Roemera toe; Ibrahim Eryü rük, Jarreau Manu huwa, Khalid El Hattach (46. Joey Dos Santos Gal- heta), Dangelo Mar- tien; Yves Nyemb, Steve Schalkwijk (46. Geraldi Geer man). Goes-Jong FC Den Bosch 3-1 (2-1). 21. Francis Kabwe Ma- nengela 1-0 (straf schop), 37. Marlon Slabbekoorn 1-1, 39. Ruben Hollemans 2- 1, 90. Daniël Wissel 3-1. Scheidsrechter: B. Erkens (Gouda) Gele kaart: Jop Dek ker (Goes), Najim Haddouchi, Kahra- man Demirtas (bei den Jong FC Den Bosch). Aantal toe schouwers: 200. Goes: Brian Meul- meester, Klaas van Hecke, Sherief Tawfik, Jan Paul van Hecke, Jop Dekker (75. Rick de Punder), Ruben Hollemans, Remon de Vlieger (79. Yannick van de Woestijne), Tim de Winter, Francis Kabwe Manengela (88. Ray Kroon), Erwin Franse, Daniël Wissel. Vreugde bij Goes na de 3-1 van Daniël Wissel, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53