Bij hoofdklasser Goes is O O) 0) O 14 Schweertman met gemak kampioen Van Anrooij loopt gouden recordrace Joey Grochal pakt titel snelschaken KLASSE KLOETINGE-BRUSE BOYS Sterke eerste helft is voor Kloetinge net genoeg in duel met bikkelend Bruse Boys:1-0. Voor de tweede keer in zijn carrière is Piëdro Schweertman Nederlands kampioen squash geworden. Hij versloeg gistermiddag in de fi nale van de nationale titelstrijd Sebastiaan Weenink met 11-411-411-4. Voor de uit Kou- dekerke afkomstige routinier was het zijn ze vende eindstrijd. In 2017 pakte hij, na vijf maal verloren te hebben, zijn eerste titel en die pro longeerde hij met succes. De nummer één van de plaatsingslijst won al zijn duels met relatief gemak.„Ik heb de laatste vier maanden geen proftoernooien meer gespeeld. Dat geeft mij wat rust", zei Schweertman in het Frans Ot- ten Stadion. „Daardoor speel ik wat meer re laxed. Ik ben ook ouder en wijzer geworden." Atlete Shirin van Anrooij uit Kapelle is zater dag in Apeldoorn Nederlands indoorkampi- oen op de 1500 meter geworden bij de meisjes A. De 16-jarige atlete van AV'56 nam met haar tijd van 4.37,98 het Zeeuws record over van Anjolie Wisse. Die kwam in 1994 tot 4.39.83, eveneens gelopen op het NK (in Den Haag). Van Anrooij maakte haar reputatie als multi- talent weer waar. Na de gouden plak op de 1500 meter behaalde de Kapelse ook nog zilver op de 3000 meter. Ook Bereket Petersen werd tweede op die afstand. Bij het kogelstoten be haalde Ruud Louter een bronzen medaille. Goesenaar Joey Grochal heeft zaterdag het 44e Open snelschaakkampioenschap van Schouwen-Duiveland op zijn naam geschre ven. Met 8,5 punt bleef hij Hans Groffen nipt voor. Het toernooi kende niet zoveel deelne mers, maar er deden nog wel wat toppers mee. Souburger Robin Bosters hield Grochal op re mise, maar kon verder geen potten breken. Groffen had kansen in het onderlinge duel op meer dan een nederlaag, maar een trucje gooide roet in het eten. Daarna kwam Grochal niet meer in gevaar. Groffen werd tweede voor Kedem Gutkind en Robin Bosters. Beste speler was Sjaak Spiegels met 4,5 punt. Karttitel Vierde klasse Topteam Na afloop van de derby in de eerste klasse tussen Kloetinge en Bruse Boys (1-0) wa ren beide trainers niet helemaal tevreden. Van Marco Groeneveld, eindverantwoorde lijke bij de bezoekers, was dat te begrijpen. Zijn ploeg had immers verloren. Al legde Bru na een slechte eerste helft wel een aardige tweede helft op de mat. Dat was juist de reden dat ook collega Marcel Lourens er een beetje de pee in had. Voor rust heerste Kloetinge. De ploeg kreeg KARAKTERISTIEK zes, zeven enorme kansen, maar maakte er - via Daan Esser - maar één af. Bruse Boys bleef in leven, klapte er na de pauze vol op en maakte Kloetinge het leven nog aardig zuur. Het moge duidelijk zijn: de laatste eerste klasse-derby van dit seizoen was er één met twee gezichten. Eerste gezicht Al snel leek het erop dat het duel op het Wesselopark een abc'tje zou gaan worden. Subtopper Kloetinge legde hekkensluiter Bruse Boys z'n wil op. „Onze eerste helft vond ik gewoon goed. We waren veel ster ker, creëerden veel kansen", blikte Lourens terug. „Maar die hadden we wel af moeten maken. Het irri teert met dat het bij rust geen 3-0 of 4-0 stond." De trainer kreeg bijval van doel puntenmaker Esser, door zijn teamgenoten sinds deze week 'Papa Daan' genoemd. Hij werd onlangs vader van een dochter. „Volgens mij hadden we wel zes goals kun nen maken", gaf de matchwinner aan. „Dat deden we niet en daar door brachten we onszelf nog bijna in de problemen." Het bleef dus bij slechts één tref fer, ontstaan uit een communica tiefout achterin bij de bezoekers. Een lange bal viel tussen Michel Maaskant en doelman Ti-Jay Bins in. Geen van beiden greep in, Esser sloeg toe. „Maar als je zag wat voor kansen we nog meer kregen...", ging Lourens hardop denkend te rug in de tijd. „We zijn toch alle maal juist ooit gaan voetballen om doelpunten te maken?" Tweede gezicht Die gedachte zal bij collega Groene- Het irriteerde me dat het bij rust geen 3-0 of 4-0 stond veld ook wel eens door zijn hoofd spoken, zijn ploeg scoort het hele jaar al moeilijk. Zo ook zaterdag in Kloetinge. Want na rust was Bruse Boys beter, maar de Schouwse for matie beloonde zichzelf niet. „Deze tweede helft was ons seizoen tot nu toe in een notendop", vertelde de Jong FC Den Bosch stichtte in de eerste tien minuten twee keer ge vaar. Daarna was het de beurt aan Goes. Tim de Winter, Ruben Hol lemans en Sherief Tawfïk waren dichtbij de openingstreffer. De mis sers speelden Goes geen parten. Halverwege de eerste helft zette Francis Kabwe Manengela (kreeg de voorkeur boven Ray Kroon) de thuisploeg uit een strafschop op een 1-0- voorsprong. Ronaldo Lima Duarte Lopes beroerde een voorzet van Erwin Franse met de hand, waarna de bal op de stip ging. Niet voor het eerst dit seizoen was Franse betrokken bij een doel punt. De rechtsbuiten ontpopte zich vorig voetbaljaar tot 'assistko- ning' aan Goese-zijde. „Dit jaar staat de teller nog maar op vier", houdt de buitenspeler zelf zijn sta tistieken bij. „Ik begon het jaar goed, maar daarna ging het minder. Waar de ups en downs aan liggen, weet ik niet precies. Ik moest wen nen aan de nieuwe spits (Daniël Wissel, red). Inmiddels gaat het weer beter." Franse zag de Brabantse oppo nent na 37 minuten langszij komen. Marlon Slabbekoorn schoot vanaf randje zestien raak: 1-1. Even daar voor raakten de bezoekers de paal. Lang kon Jong FC Den Bosch niet genieten van de gelijkmaker. Een paar tellen later kopte aanvoerder Ruben Hollemans Goes naar een 2- 1- voorsprong. De aanval was er één Het liefst wil ik naar een club in de tweede of derde divisie. Ik wacht op deze kans uit het boekje. Franse legde de bal panklaar op het hoofd van de mid denvelder. „Erwins snelheid is echt een moordwapen", weet Veenstra. „Maar hij heeft ook een zwakte. Wat de meeste mensen 's nachts doen, doet hij soms op het veld: sla- maandag 12 februari 2018 AMSTERDAM APELDOORN Joey Grochal. foto dirk-jan gjeltema NIEUWERKERK Dammer Ben Provoost zal in de slotronde van de halve finale van het NK moeten winnen van de Eindhovenaar Yuriy Lagoda om nog kans te maken op een finaleplaats. De Zeeuw speelde zaterdag twee keer gelijk. Zowel tegen Bhiem Ramdien als tegen Andrew Tjon A Ong kreeg hij licht voordeel, maar winst zat er niet in. Met nog één ronde te gaan leiden Bhiem Ramdien en Jitse Slump, met een punt voorsprong op Provoost en Lagoda. Bert Mol wordt volgend seizoen weer trainer van de korfballers van Stormvogels. Hij vervult een vacature die dit seizoen niet gevuld was in Westkapelle. De club verdeelt de taken dit sei zoen onder diverse clubmensen. Tussen 2006 en 2009 was Mol ook al trainer bij de club. ZE 1 Guillermo van Pa- melen uit Middel burg heeft zater dag de European Kart Challenge (IEKC) voor junio ren op zijn naam geschreven. De 15-jarige karter is nu zowel Zeeuws als Europees kart- kampioen bij de junioren. 12 In de vierde klasse A van het zater dagvoetbal boekte Domburg zater dag een 3-2-zege op FC De West hoek. Het score verloop: Chiel Ma- ranus 1-0, Hugo Brand 2-0, Len- nart Padmos 2-1, Sven Monster 2-2 en Jerom de Vis ser 3-2. i Na twee 6-0- zeges op Snelpost 11 hebben de bil jarters van Top team 's Lands Welvaren/Reedijk de leiding stevig in handen in de eer ste divisie. De Be velanders profi teerden van de nederlaag van concurrent Bios. Het gat is nu drie punten met twee duels tegoed. Zeeuwse derby kent Daniël Vervelde Kloetinge Kloetinge-Bruse Boys 1-0 (1-0). 13. Daan Esser 1-0. Scheidsrechter: B.B. van den Helder. Gele kaart: Valentijn van Keulen, Daan Esser (Kloe tinge), Marco Ketting, Wesley den Hollander, Sander van 't Hof, Perry Potappel (Bruse Boys). Toeschouwers: 550. Bijzonderheden: wedstrijd werd een kwartier gestaakt wegens blessure van één van de assistent-scheidsrechters. Kloetinge: Braafhart; Wuyts, Jaap Esser, De Jonge, Jan sen; Van Keulen (77. Mulder), Van Tiggele, Van der Poel, Van den Dries, Daan Esser, De Bonte (83. Ozgan). Bruse Boys: Bins, Ketting, Lindhout, Vroegindeweij, Van den Berge, Maaskant, Potap pel, Dorst, Dennis Hoep, Van 't Hof, Den Hollander (77. Nieuwland). r - Marcel Lourens Eindelijk weer eens een driepun ter voor Goes. De zondag hoofdklasser boekte gisteren de eerste competitiezege in het nieuwe jaar. „Ik zie weer la chende gezichten", was trainer Rogier Veenstra blij en opge lucht. „De laatste keer dat ieder een zo opgetogen was, was tij dens het trainingskamp in Valen- cia. Al even geleden dus." Len Wolters Goes - Erwin Franse a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52