Van der Poel weer tweemaal de beste 13 AIHLETiCS MEET NG Om 21.40 uur zaterdagavond klinkt er in de Topsporthal Gent een knal, vrijwel meteen gevolgd door een tweede. Er is vals gestart. Dafne Schippers weet genoeg: zij krijgt een rode kaart te zien. Met haar handen in haar zij probeert ze de jury nog op andere gedachten te brengen, maar het verdict staat vast. Zo begint de ster van de avond bij de International Flanders Athletics Meeting naast de baan al aan haar relaas, terwijl in haar rug opnieuw een startschot klinkt en landgenote Jamile Samuel (25) naar de zege snelt in de finale van de 60 meter. Het mopperen duurt niet lang. „Ik sta weer met een glimlach op de baan. Zit lekker in mijn vel en heb zin om te racen. Dat is het belang rijkste", zegt Schippers. Na exact 167 wedstrijdloze dagen vond Schippers het hoog tijd wor den voor actie. De tweevoudig we reldkampioene op de 200 meter koos voor een ritje naar Gent. Voor één sprint van 7,17 seconden in de serie, blijkt na de valse start in de fi nale. Maar een verloren avond? Nee, schudt Schippers. „Kan gebeuren, afvinken en weer naar huis. Niet te lang stil bij staan, dat is zonde van mijn energie." Die ene sprint heeft haar hoopvol gestemd. „Met zo'n technisch slor dige race deze tijd lopen, daar ben ik voor nu heel tevreden mee." Zo- Als Dafne een keer wil verspringen, dan gaan we kijken naar de mogelijkheden als ze toch al zo positief klinkt. De laatste weken begon het te kriebe len tijdens de trainingen, werd ze nieuwsgierig naar haar kunnen op dit moment. „Ik ben gewoon gretig. Zit weer vol raceplezier." Wie hier in de hal goed naar haar luistert, kan zich niet aan de indruk onttrekken dat 2018 deels gebruikt gaat worden om de batterij op te la den. Na haar internationale door braak (Europees kampioene op de 100 en 200 meter in 2014, wereld kampioen op de 200 meter in 2015), de Olympische Spelen in 2016 en het verdedigen van haar titel op de WK vorig jaar, laat ze de teugels nu wel iets vieren. Coach Rana Reider zal dit jaar losser benaderen. Een experi mentje hier, een spelelement daar. De Amerikaan sluit desgevraagd zelfs niet uit dat Schippers dit jaar een keer een bijzonder uitstapje maakt naar het verspringen. „Dafne wordt betaald om wereldklasse te zijn in het sprinten. Maar als ze een keer wil verspringen, dan gaan we kijken naar de mogelijkheden. Het zou kunnen, ja." Schippers sprint komende zater dag op de NK indoor in Apeldoorn, daarna volgt een laatste test in Glas- gow voor ze naar Birmingham af reist voor de WK indoor, die van 1 tot en met 4 maart worden gehou den. Daar zou ze, twee jaar na haar zilveren medaille in Portland, voor het eerst mondiaal indoorgoud kunnen halen. Onder hoogspan ning komt ze de komende tijd niet te staan, vertelt Schippers. „Heel eerlijk gezegd is mijn hoofddoel het outdoorseizoen met de Diamond League-wedstrijden en de EK. Tus sendoor zijn de WK indoor. Ik kom daar niet met de gedachte van: ik zie wel wat er gebeurt. Maar uiteinde lijk is outdoor het belangrijkste." Én, herhaalt ze nog maar eens: het plezier. HOOGSTRATEN Veldrijder Ma- thieu van der Poel heeft bij de wedstrijd om de Superprestige in Hoogstraten zijn 28ste overwin ning van het seizoen geboekt. Met deze prestatie pakte hij ook de winst in het eindklassement. Hij passeerde in de tussenstand de Belg Wout van Aert. Van der Poel eindigde gisteren in Hoogstraten voor de Belg Laurens Sweeck en zijn broer David. Wereldkampi oen Van Aert finishte als zesde. „Het was uiteindelijk nog wel een fijne cross", zei Van der Poel. Hij gaat er ook van uit dat de eindzege in de Superprestige binnen is. „Ik denk niet dat Van Aert er zal zijn in Middelkerke. Hij zal zich aan zijn planning houden." Van Aert gaat op trainingsstage als voorbe reiding op het wegseizoen. Hij wil eind februari starten in Omloop Het Nieuwsblad. Na zijn mislukte jacht op de we reldtitel herstelde Van der Poel za terdag zijn hegemonie van dit sei zoen al door in het Belgische Lille de Krawatencross, die meetelt voor de DVV-Trofee, te winnen. Hij behaalde ook de eindzege. Eer der verzekerde hij zich al van de eindzege in de wereldbeker Column DIEDERIKSMIT verheugde me al een tijdje op de volgende zinnen die zo vaak worden uitgesproken door spor ters en journalisten. 'Het besefis er nog niet hele maal.' 'Dit is waar je vier jaar lang voor getraind hebt.' 'Echt bizar.' 'Dit is natuurlijk een geweldige boost voor het Nederlandse vrouwenskeleton.' 'Tweeëndertig zeven, hij stort nu echt helemaal in.' 'Is dit brons met een zilveren randje?' 'Uiteindelijk scheelt het maar een paar honderdsten, maar daar koop je op dit moment hele maal niks voor.' 'Heb je iets mee gekregen van de Sjinkie-mania die de afgelopen dagen is losge barsten in Nederland?' 'Eén drieënvijftig achtenveertig!' 'Tijdens het Wilhelmus had ik inderdaad wel even een brok in m'nkeel, ja.' 'Misschien dat ik morgen blij kan zijn met zilver, maar op dit moment is het gewoon zwaar ka uu tee zeg maar.' 'Er wordt mor gen een MRI-scan gemaakt en dan weten we meer.' 'Nou ja, ik zag vanuit een ooghoek dat ze onderuit ging in de binnenbocht en ik probeerde nog te ontwij ken, maar dat ging gewoon niet.' 'Wie gaat hier nog onder komen? Ik denk helemaal niemand.' 'Ja nee, wat wil je dat ik erover zeg? Het was eerlijk gezegd gewoon niet goed genoeg vandaag, klaar.' 'Twaalf achterdertig vierenvijf tig!' 'Nou ja, natuurlijk denk je op zo'n moment wel van: wat zou er gebeurd zijn als die marmot niet op de baan terecht was geko men.' jij de afgelopen dagen nog ge dacht aan die verkeerde wissel in Vancouver?' 'Want die kernoor log met Noord-Korea duurt nu al dagen, is dat dan iets waar jullie het over hebben met elkaar of ben je gewoon volledig gericht op het snowboarden?' 'Nuisje, Nuisje, wat ga je doen?' 'Zes nul één tweeëntachtig!' 'Kippenvel.' Misschien dat ik morgen blij kan zijn met zilver Korrel krijgt gouden medaille 'cadeau' UITSLAGEN VS maat te groot voor Oranje in Fed Cup maandag 12 februari 2018 A De seizoensopening van Dafne Schippers (m) eindigt met een valse start en een rode kaart, fotobelga Valse start, maar Schippers straalt Eindelijk klonk voor Dafne Schippers (25) weer eens het startschot. Haar seizoensope ning werd geen onverdeeld succes, maar de sprintster bleef stralen. „Ik sta weer met een glimlach op de baan." Pim Bijl Gent Rana Reider, coach Kiooenve Iooi, de Olympische Winterspelen in het Zuid-Koreaanse Pye- ongchang zijn begonnen. Ik 'Even heel eerlijk: hoe vaak heb JUDO Michael Korrel heeft bij de grand slam in Parijs een gou den medaille gewonnen in de klasse tot 100 kilo. Zijn Zuid- Koreaanse tegenstander Cho Gu-ham liet de finale schie ten. Guusje Steenhuis haalde de finale in de klasse tot 78 kilo. Kim Polling (-70kg) en Frank de Wit (-78kg) eindig den als derde. In de klasse boven 100 kilogram moest Roy Meyer uit Breda zich in de golden score van de strijd om het brons tegen olym pisch kampioen Lukas Krpa- lek gewonnen geven. TENNIS Montpellier (Fra). Mannen, halve fina les: Pouille (Fra/2) - Tsonga (Fra/3) 1-6 5-5 Opg, Gasquet (Fra/5) - Goffin (Bel/1) 6-4 0-6 6-3. Finale: Pouille (Fra/2) - Gasquet (Fra/5) 7-6(2) 6-4. Sofia (Bul) Mannen, halve finales: Copil (Roe) - Ko- valik (Slw) 6-4 6-2, Basic (Bos) - Wa- wrinka (Zwi/1) 7-6(6) 6-4. Finale: Basic (Bos) - Copil (Roe) 7-6(6) 6-7(4) 6-4. VELDRIJDEN Hoogstraten (Bel). Superprestige. Mannen: 1. M. van der Poel 59.33,2. Sweeck (Bel) 0.22,3. D. van der Poel TENNIS De Nederlandse tennissters hebben het duel in de eerste ronde van Fed Cup tegen de Verenigde Staten verloren. Ri- chèl Hogenkamp ging giste ren in de derde wedstrijd in Asheville (North Carolina) met 5-7 1-6 onderuit tegen Venus Williams. De kopvrouw van de Amerikaanse ploeg haalde hiermee het derde en beslis sende punt binnen: 3-0. Hogenkamp verloor zaterdag in haar eerste enkelpartij ook van Coco Vandeweghe. Arantxa Rus was niet opge wassen tegen Williams. 0.30. Stand na 7 van 8 wedstrijden: 1. M. Van der Poel 100 pnt, 2. Van Aert (Bel 96,3. Sweeck (Bel) 76; 5. Van der Flaar 69. Vouwen: 1. Cant (Bel) 40.26, 2. Kapt- heijns 0.28,3. Wyman (GB) 0.34, 4. Del Carmen Alvarado 0.51,5. Worst 0.58. Stand na 7 van 8 wedstrijden: 1. Cant (Bel) 92 pnt, 2. Kaptheijns 91,3. Worst 72, WIELRENNEN Almeria (Spa). Clasica de Almeria: 1. Ewan (Aus/Mit) 4.35,28, 2. Van Poppel (LJm) z.t., Dupont (Bel/Wan) z.t.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51