De Klakkers op z'n Turks Maffiose hippies EN 19 Carnaval is zo'n feest waarop je je mag laten gaan. En dat ze deden zeker in Hulst, Clinge en Lamswaarde. Met wethouder Diana van Damme als Kop van Jut. 'Hulst scheidt' of, zo je wilt, 'Hulst schijt'. Uitslagen zv Ach ja, je moet het maar voor elkaar krijgen als wethou der, met de invoering van een nieuw afValscheidingssys- teem. Gescheiden inzamelen is het toverwoord. In Clinge loopt zaterdag een carnavalsgroep in af valzakken. In Hulst en Lams waarde moet Van Damme het ook ontgelden. 'Krijg toch allemaal het scheid', staat op een carnavalswa gen in Lamswaarde naast een grote foto van Van Damme. Ze zal ermee kunnen lachen, beter zulke aandacht dan geen aandacht. Veel kritische noten zitten er ver der niet in de Zeeuws-Vlaamse carnavalsoptochten. Of het moet een ludieke camper in Sas van Gent zijn. 'Met ingang van carna val 2018 héén campers op d'n De loopgroep voert een Afrikaanse dans uit, alsof de dansers zo uit de rimboe komen punt', verwijst een tekst naar de inrichting van een supercamper- plaats op het Sasse Kanaaleiland, nadat er campers illegaal stonden. Creativiteit viert overal weer hoogtij, met loopgroepen voor to renhoge wagens die a la minute op televisie kunnen in een showpro gramma. Zo ritmisch voeren ze hun dansen uit. Neem carnavals vereniging De Knosseljèrs uit Kloosterzande, met 'Indiana Jones in de rimboe' als thema. De loop groep voert een Afrikaanse dans uit, alsof de dansers zo uit de rim boe komen. Juryleden slaan zaterdagmiddag in Vogelwaarde in een bushokje aan de Van Bossestraat de stoet gade. Ze komen uit Sas van Gent, om volledig onafhankelijk een oordeel te kunnen vellen. Carna valsvereniging De Mutsen eindigt bij hen op een derde plek. Tja, een eerste plek had niet misstaan. De Mutsen hebben, net als 'alle schei- ders of schijters uit Hulst', een su- peractueel onderwerp opgepakt: de opgang van internetmunten als de Bitcoin. Ze delven een eigen munt, de Mutscoin. Wat die ook waard mag zijn, het is wel super- carnavalesk. maandag 12 februari 2018 De Droolse Woepers won nen zaterdag in Vogelwaarde de categorie Binnenwagens. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE SINT-JANSTEEN - Grote wa gens 1. De Slippers; 2. De Krab- bekokers; 3.Spuit ElfGrote groepen: 1. De Prammekes; 2. De Leutmaokers 3. Op het Nipper- ken; Individuelen groepen boven 12 jaar: 1. Steense Filmma kers; 2. Dubbel B.3. Gezins Ver- vangengd Tehuis; Individuelen groepen tot 12 jaar: 1. Bassdie de Zwever; 2. De Snoepekes; 3. De Steenhorens; SLUISKIL - Wagens gemotori seerd: 1. De Leuters - Disney; 2. Muziekvereniging Sluiskil; Loop groepen met wagentje: 1. Familie Overbeeke, Freek gaat naar de haaien; 2. Jonges, Sluiskilse pro fessoren; Loopgroepen: 1. Fami lie Groosman; 2. Pascaline Gel derland; 3. Super familie super woman; Individuelen/ groepen tot en met 12 jaar: 1.M M's groep Calon; 2. Milana Boonman; 3. Floyd en Quin; Individuelen/ duo's /groepen ouder dan 12 jaar:1. Heks en duivel; 2. Super helden; Categorie kinderwagens: 1. Julian de Engelsman; 2. Ilse Breepoel; Wisselbeker: Groep Pascaline Gelderland; groep Pro fessoren; VOGELWAARDE - Binnenwa gens: 1. Droolse Woepers; 2. De Polderjongens; 3. De Mutsen; Buitenwagens: 1. De Boelies; 2. De Snotkokers; 3. De Knossel- jèrs; Enkelingen: 1. Ik heb er een tje laten vliegen; Duo's: 1. De Deurzakken; 2. Wij kijken de kat uit de boom;3. Hollands glorie; 3 t/m 5 personen: 1. Lap dansen;; 2. De zoete inval; 3. Showband wij slaan nergens op; 6 t/m 9 personen: 1. Light, camera, ac- tion; 2. De bezige bijtjes; 3. Heel Holland bakt; Groepen 10 perso nen en meer: 1. High tea party, vette pret; 2. We've git the power; 3. Pareltjes van de stoet; WESTDORPE - Wagens: 1. De jeugd in de ruimte; Groepen vol wassenen: 1. Snoepje van het jaar; 2. BOB; 3. Weetje, de beet jes komen van een andere pla neet; Individueel volwassenen: 1.lk laat genitalie zien; Groepen onderbouw: 1. Puk van de pette- flet; Duo's onderbouw: I.Jokie Jokie; 2. Aardbeidjes; Groepen bovenbouw: 1. Kat squad; Creativiteit viert overal hoogtij Harmen van der Werf Lamswaarde Verkleed als Turkse sultans trokken ze zaterdag door „aan ook naar optochten in Heist, Maldegem, Zee- 9 u'o+ïa- ^lanpn ze ooed van. foto brugge en Assenede. Katia: „Slapen ze gue CAMILE SCHELSTRAETE Rowdy de Haze en Lorraine Bakker zijn zaterdagavond voor het mega carnavalsbal van de Vogelpiek in Vogel waarde. Ze komen zowaar uit dé carnavalsstad van Zeeuws- Vlaanderen, Sas van Gent. Lorraine wilde als hippie, ver telt ze, 'maar dat is een beetje mislukt'. „Het is toch goed zo, zeker dat met dat brilletje", re ageert Rowdy. Hij heeft net zo'n brilletje, maar andere kle ding. „Maffia en hippie door elkaar." En weg zijn ze, de springende massa in. „Fees ten!", roept Lorraine nog. foto CAMILE SCHELSTRAETE zaterdag 10 februari 2018 AARDENBURG - Groepen 2 t/m 4 personen.1. De Luizenplui- zers; 2. Vlindertje en bloem; 3. De familie Van Gaelen - van Espen;Groepen 5 personen en meer: 1. Altegoare; 2.Schwon- dieke; 3. CV de Twee Gezinnen; Buitenwagens: 1. Orde van de Soepkiekens; 2. Orde van d'Ak- kerleuzen; 3. De Pezewevers; Binnenwagens A: 1. KPJ Eede; 2. De Knoeiers; 3. De Zwalpeiers; Binnenwagens B: 1. De Pokkies; 2. De Uulewappers; 3. Van Alles Wa;CLINGE - Binnenwagens 1. De Pivo's; 2. De Meelzakken; 3. CV Nooit Gedacht; 4. De Sjak- kies; 5. De Kleppies; Buitenwa gens: 1. De Bermzjeekers; Loop groepen C1:1. Mien Henneken; 2. Clingse Meskes; Loopgroepen C2:1. N'n Grueten Uewp Tuewp; 2. Van alles Wa; 3. Zo Maar; 4.Knosseljers; Loopgroepen kin deren D1:1. De Kleine Kwartjes (Lisa en Fredrik Vermeulen); Loopgroepen kinderen D2:1.De Clingse Vandael'n; 2. De Feest beesten; 3. Blue Eyed Stables; 4. De Stokpaardjes; GRAAUW - Grote wagens: 1. De Zeverjèrs De Zeverjèrs nemen het ervan als Samurai Japan).; 2. De Zuipcilinders Schots Sgaif); 3. De Sukkeljèrs Post postbodes); Enkelingen en duo's: 1. De Huiskamerbouwers Draai eens mee); 2. Gewoon Wim; 3. Patatjes frietjes; Groepen 3 t/m 6 personen: 1.Plastieken dames: krimp klikko's; 2. Neef en Nicht: we stonden voor den overgang; 3. De Aikes: keuken is mobiel, bakt eieren met eiprovil; Groe pen 7 en meer personen: 1. Toogverkes: Wij kleuren den op tocht; 2. De Vlerken: de kneu is een trekvogel; 3. De Booziewoo- zies: ben de betoetert; KLOOSTERZANDE - KINDER OPTOCHT: Enkelingen: 1. We wandelen de wereld rond; 2. Pot tenkijker; Duo's: 1. Prinses Eline met haar ridder Lars; 2. Cowboy en Indiaan; 3. Kloosterse Race Rakker; Groepen: 1. Monster truck; 2. Kloosterse kermis; 3. Super Mario Bros ontdek ken Kloorianenland; VER LICHTE OPTOCHT: Catego rie A: 1. Light, camera, action; 2. Licht op onze heupen; 3. De Stoofpjèren; 4. De Mon sters; Categorie B: 1. Show band; 2. De Tijd drinkt; 3. Peppa; KOEWACHT - Grote wagens 1. Sjokkedèze; 2. Sjansbozze; Grote loopgroe pen; 1. Vloer van lava; 2. De Strong Vikings; 3. Het leger; Individuelen: 1. Power Flower girls; 2. Oxbord girls 3. Ibrahi- movic; PHILIPPINE - Wagens: 1. We doen der nog eentje; 2. Vlegels; 3. Zwaantjes; Wagens buiten categorie: 1. De Sloebers Indi viduelen: 1. Juf. Ank; 2. Ik ben om op te vreten; 3. Konijntje; Duo'sJ. De Slippertjes; 2. Foto club Kiekieris; 3. Ik zie sterre tjes; Groepen volwassenen: 1. Diep in de Spuikom; Groepen jeugd: 1. De eendjes; Aanmoedi gingsprijs: Ik zie sterretjes; Pu blieksprijs: Dweilband De Slik- mossel;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49