M In Brogum komt bij de fans het echte Pinkf loydgevoel naar boven Ongeveer zestig deelnemers bij straö Burgh-Haamstede 19 Het strand staat vol met mensen. Komen ze al? Wie? De paarden. Een vast tafereel bij het straöfeest in Burgh- Haamstede. Het is een oud volksfeest. Beter dan de Efteling", zegt Jaap. Het idee van straö is dat de paarden na een lange winter op stal de benen wassen in de zee. Maar het paard Mambo van Amiette Boot (22) uit Haamstede heeft het nog niet zo op water. Daarom rijdt ze samen met dorpsgenoot Sanneke de Meulmeester (21), die op Bo zit, gewoon over het strand. Amiette probeert elke straö-rit van het sei zoen mee te pakken. Ze houdt van Waarom we het zo leuk vinden?Het is een oud volksfeest. Beter dan de Efteling de gezelligheid en het paard ver sieren. Vorige week in Renesse haalde ze daarmee de eerste prijs. Er gaat al met al heel veel tijd in zitten. „Aan het eind van de dag heb ik denk ik wel zeven uur in het zadel gezeten", zegt ze. Voor Minka la Garde (12) en haar moe der Roanne van Strien (38) uit Dordrecht is het de eerste keer dat ze aan de straö meedoen. „Mijn oom woont hier in Haamstede en hij haalde ons over. Het is echt de moeite waard", zegt Roanne. Ze moeten snel verder, want de stoet raakt uit zicht. De paarden staan centraal tijdens het straö-feest, maar er zijn meer activiteiten, zo als kinderspelen aan de Ring in Haamstede. Romy Kostermans (10) kan geen genoeg krijgen van het fietsparcours dat is uitgezet. Ze gaat zonder aarzeling een wipje over en wat pallets met een af- sprongetje. „Het is spannend. Je valt er een beetje af, maar het is wel geinig. Echt heel vet." Hans en Sasja van Heeswijk en hun zoon Lorens (10) uit Veldhoven kijken tus sen al die toeschouwers ook ver langend naar de horizon. Ze zijn bij Westenschouwen het strand opgegaan en hebben hun blik op het noordwesten gericht. Want daar kunnen de paarden, zo'n zes tig ditmaal, elk moment vandaan komen. Dat wachten en alles erom heen, het verveelt nooit, vindt Sasja. „We hebben een huisje in Bruinisse en als we in Zeeland zijn pakken we altijd wel een straö mee. We kijken welk dorp aan de beurt is en dan gaan we." Sasja heeft een voorkeur voor Burgh- Haamstede. „Deze vind ik het leukst, want hier hebben ze speci ale koek. Die delen ze tijdens de keuring uit, maar dat hebben we gemist." Ze heeft het over de schroasels, traditionele Schouwse koeken.De paarden laten even op zich wachten, ze moeten immers eerst een stukje het bos door voor ze het strand op kunnen, maar dan zijn ze ineens in de verte te zien. „Even kijken of de paarden nog bokkesprongen maken", zegt Sasja.Dat het folkloristische feest niet alleen inwoners trekt, maar ook veel toeristen, blijkt uit het feit dat de familie Euser - Jaap, Nelleke en Tessa (6) - uit Hendrik- Ido-Ambacht elk jaar speciaal voor de straö naar Westenschouwen komt. „Dit is voor ons de zesde of zevende keer dat we hier bij zijn. Waarom we het zo leuk vinden? speel zelf ook gitaar en David Gil- mour is bijna onnavolgbaar. Abso- lutely Floyd is goed hoor, het komt in de buurt." Pieter was vorig j aar ook graag bij het concert van de Pink Floyd tri- buteband geweest, maar toen was het uitverkocht. „Daar baalde ik wel van." Toen Brogum de band op nieuw programmeerde wachtte hij toch nog tot zaterdag. „Ik ben niet zo van het vooruit plannen. Mijn vrienden zeiden dat het was uitver kocht, maar toen ik vandaag op de site keek, kon ik toch nog kaartjes kopen." Hij had geluk, want als het con cert is begonnen gaan de laatste kaarten - in totaal 200 - over de toonbank. Het popcentrum is zaterdag goed gevuld en er hangt een uitstekende sfeer. Het publiek is heel relaxed en komt meer om te luisteren dan te dansen. Zo staan Marco Wagenaars (48) uit Oudelande en zijn dochter Sabine (24) stilletjes te genieten. „Ik ben al een jaartje of dertig fan. Het verveelt nooit." Stef van Rosevelt (21) uit Noord- gouwe vindt Pink Floyd meer gele- genheidsmuziek. „Ik vind het op momenten fijn om naar te luiste ren." Hij is dan ook meegesleurd door zijn vrienden. „Die zijn echt fan." Nee, het gevoel is niet helemaal Pink Floyd als het aan bezoeker Pie ter van der Laan (31) uit Zierikzee ligt. „Ik luister al heel lang Pink Floyd, sinds mijn veertiende. Ik maandag 12 februari 2018 SD Even kijken of de paarden bokken Het is prachtig winterweer tijdens de straö in Burgh-Haamstede. foto dirk--jan gjeltema -Jaap Euser, bezoeker Kijk voor een video over de straö op pzc.nl. Valeska Nastaly Burgh-Haamstede De band zorgde voor een uitverkocht Brogum. foto dirk jan gjeltema Zierikzee Een lange gitaarsolo, de gitarist is gehuld in mist, het keyboard komt erbij, dan de tweede gitaar en de drums. Ja, met zo'n mys terieus intro is het Pink Floydge- voel bijna compleet als Absolu- tely Floyd zaterdag het podium van Brogum in Zierikzee be treedt. Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44