u Goetheer superblij met opening 18 IJsclub Oosterland wil leden laten schaatsen IN DE REGIO Bijeenkomst over nieuwsgaring Koffiemorgen Eilandzorg MIJN DORP, MIJN STAD De ijsclub heeft sinds zes jaar een nieuwe ijsbaan, maar daar is nog nooit op geschaatst. Afgelopen zo mer werd de baan ingewijd met een spelletjesdag wegens het honderd jarig bestaan van de club. Dat was leuk, vond het bestuur, maar het is wel een ijsvereniging, dus de leden moeten kunnen schaatsen. En dat schaatsen op de eigen baan zit er waarschijnlijk ook dit jaar niet in. „We hebben toch wel vijf nach ten van -5 nodig met overdag ook nog vorst. Ik denk niet dat het nog lukt", zegt secretaris Thijs Bal. On danks de schaatsloze jaren blijft het ledental van de vereniging stabiel rond de 400 leden. „Afgelopen zo mer kregen we er zelfs twintig le den bij. Natuurlijk zeggen er ook wel mensen op, maar dat zijn er heel weinig. We hebben nu 440 le den", aldus Bal. Dat heeft ook wel te maken met de hoogte van de contributie. Die bedraagt drie euro. Steenpoorte: „Als we langs de deuren gaan om het geld op te halen zeggen mensen Zolang er kans is op natuurijs, gaat niemand op kunstijs schaatsen soms: 'Zo weinig? Hier, ik geef je vijf euro." Het bestuur wil die men sen wel wat kunnen bieden voor hun lidmaatschap. „Kunnen we nooit meer schaat sen of moeten we meer gebruik gaan maken van een kunstijs baan?", vraagt voorzitter Arjan Steenpoorte zich daarom zaterdag af. De club organiseert elk jaar, bij gebrek aan natuurijs, een reisje naar de overdekte kunstijsbaan in de Uithof in Den Haag. Vorig jaar stuitte de organisatie echter op een gebrek aan animo. Het dilemma? „Zolang er kans is om op natuurijs te kunnen schaatsen, gaat niemand op kunstijs schaatsen", zegt Bal. Daarom wordt het uitje pas geor ganiseerd als het schaatsseizoen over is. En dan is het voetbalseizoen in volle gang. De leden die tevens lid zijn van de voetbal haken dan af, denkt het bestuur. Maar daar is niets aan te doen vinden Bal en Steenpoorte, om bovengenoemde reden. Schaatsclinic Dit jaar wordt daarom weer het reisje naar de Uithof georganiseerd in de tweede helft van maart. Als er voldoende belangstelling voor is, kunnen deelnemers een schaatscli nic volgen. En het bestuur denkt er over volgend jaar meer gebruik te maken van de ijsbaan in Zierikzee. Zelf een kunstijsbaan neerzetten in Oosterland is te duur, zegt Steen poorte. MIDDELBURG Een plek waar fy siotherapie, oefentherapie, massa getherapie, haptonomie en acu punctuur op één plek samenko men. Afgelopen zaterdag is het Centrum voor Gezondheid Wel zijn geopend in een pand aan het Molenwater in Middelburg. Saskia Goetheer is de initiatief neemster en eigenaar van het pand. In het dagelijks leven is ze fysiothe rapeut en manueel therapeut. Ze zag kansen om in samenwerking met andere zorgverleners patiënten multidisciplinair te kunnen behan delen. Dat wil zeggen dat de men sen door verschillende hulpverle ners geholpen kunnen worden in één pand. „Ik werkte eerst in een fysiopraktijk en ik merkte dat ik de samenwerking een beetje miste. Ie dere hulpverlener zat met zijn dis cipline op zijn eigen eilandje", ver telt Goetheer. „Ik ben met mond- tot- mondreclame en via Facebook op zoek gegaan naar andere hulp verleners en zij hadden hetzelfde gevoel. Samen met die mensen hebben wij nu dit initiatief gestart." Het concept is uniek in Zeeland. „Er zijn wel meer panden waar ver schillende zorgverleners samen werken, maar dat is dan bijvoor beeld een samenwerking met een huisarts", zegt Goetheer. „Wij wil len een completer geheel zijn met veel verschillende disciplines." Het centrum is begin januari ge opend. De afgelopen weken zijn Goetheer goed bevallen. „De samenwerking gaat tot nu toe erg goed. Ik merk meteen al dat hulp verleners graag een beroep op el kaar doen. Het maakt de zorg echt sterker." maandag 12 februari 2018 OOSTERLAND Voor de ledenavond van Vrouwenclub Sameé is op woensdag 14 fe bruari Aad van der Wouden, hoofdre dacteur van week krant Wereldregio, uitgenodigd. Hij gaat vertellen over zijn loopbaan in de krantenwe reld. In het verleden heeft hij gewerkt voor de Zierikzee- sche Nieuwsbode en de PZC. Van der Wouden vertelt over hoe in het verleden een krant tot stand kwam en hoe het nu in de huidige tijd gaat. Ook geeft hij zijn visie op de toe komst van de krant. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur in het dorpshuis van Oosterland. ZIERIKZEE Eilandzorg houdt op woensdag 14 fe bruari een koffie morgen in Zierik- zee. De koffieoch tenden worden ge houden in restau rant De Raadzaal van locatie De Wie ken. ledereen is welkom. Vanaf 10.00 uur is binnenstappen mo gelijk. De zorgorga nisatie Eilandzorg heeft een maande lijks wisselende ac tiviteitenkalender opgesteld. Het vol ledige programma is te vinden op de website van Eiland zorg. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis, 13.00- 16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Harmonie en leer lingenorkest; 19.00- 20.30 uur: Tai-Chi, DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziekvereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Cres- Beat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljart vereniging Onder Vrienden; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: O&U; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.15 uur: Bodyshape, 20.30 uur: Badminton, 19.00 en 20.15 uur: Fytaal Pilates; Kuur oord de Schouw, 18.30 uur: Yogales door Marianne van den Haak; OOSTERLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Repetitie zang vereniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Ro- donis; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.30 uur: Yoga; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Battle of the Sexes; Yogastudio Zee land, 10.30 uur: Yoga en meditatie, ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00- 10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Re petitieavond Nut en Uitspanning. GOES Ter Weel, Joanna- plantsoen 1, 08.00- 17.00 uur: Expositie Trees Oude Op- huis; Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Erasmu- spark, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; vanaf 13.00 uur: Activiteiten voor senioren, waaron der handwerken. Winterleven zoekt zijn heil in kunstijs Met de bus naar de kunstijsbaan in Zierikzee en de Uithof in Den Haag. Dat is de oplossing waar voorzitter Arjan Steenpoorte van ijsclub Winterleven in Oos terland aan denkt nu er voor de vijfde winter op rij niet ge schaatst kan worden op de eigen natuurijsbaan. De club hield zaterdag zijn ledenverga dering in dorpshuis Oosterhof in Oosterland. Valeska Nastaly Oosterland -Thijs Bal, secretaris ijsclub Saskia Goetheer (I) en Sonja Engels verzorgen een behandeling bij Janine Davidse. foto lex de meester ORGELCONCERT ZIERIKZEE De vrijwilligers van de Nieuwe Kerk in Zierikzee hadden zaterdag 100 stoelen gereed gezet voor het concert van Marien Stouten en Jan Peter Teeuw. Slechts 29 daarvan raakten bezet. Stouten en Teeuw speelden afwisselend vier handig op het orgel en de andere keer hadden ze een samen spel op orgel en vleugel. Het publiek kon de mannen via een projectiescherm zien. Stouten had de kerk afgehuurd voor de opname van zijn kerstcd. „Ja we zijn er vroeg bij." FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43