ftl bij Feyenoord 11 'We houden Twente in leven' swingende ploeg waarvan ieder een, ongeacht clubvoorkeur, stie kem vindt dat zij het meeste recht op de titel heeft. 'Koplopertje pesten' Daarom doet Matthijs de Ligt, gis ter samen met Nicolas Tagliafico wel prima spelend, niet mee aan 'koplopertje pesten'. Natuurlijk wordt hij er moedeloos van dat PSV steeds weer wint voordat Ajax zelf moet spelen. „Maar ik word er moe van dat er zoveel commentaar op hen is. Wij staan zeven punten achter en dat is onze eigen fout toch?" Zo is het ja. Ajax moet vooral naar zichzelf kijken. Want de am bities van de club met de meeste (financiële) mogelijkheden stro ken niet met de werkelijkheid. Prima resultaten dus, maar het bravoure en het spel van een kam pioen speelt Ajax niet. Gisteren was er een dubieuze strafschop nodig om de boel te redden. Fundament Ten Hag bouwt verder op het fun dament dat Keizer legde, uiteraard met zijn eigen accenten als het bij voorbeeld om druk zetten gaat. Om de ploeg écht naar de hand te zetten is de termijn simpelweg te kort. Ten Hag weet ook dat hij voor rigoureuze veranderingen meer tijd nodig heeft. De nieuwe trainer drukt binnen de club wél zijn stempel. Hij verlangt net als bij zijn vorige clubs dat de spelers lan ger aanwezig zijn en vaker op het trainingsveld staan. Kort door de bocht gezegd: weg met de gemak zucht. Juist dat facet brak de ploeg tegen FC Twente na een goed be gin bijna op. De kritiek op koplo per PSV is dat het negatief voetbalt en daarmee niet kampioenswaar- dig speelt. Daar kun je een com plete discussieavond over volpra- ten, maar feit is dat Ajax op basis van het getoonde spel van de laat ste weken geen recht van spreken heeft. Ook Ajax is allerminst de Ik word moe van het commentaar op PSV. Wij staan zeven punten achter en dat is onze eigen fout ningen? Waarom niet pas schou derklopjes als het wat langer echt goed gaat met een speler, zeker bij eentje die al 3,5 jaar op de bank zit. Gisteren kreeg Basacikoglu zijn eerste basisplaats sinds 23 septem ber, de dag dat Feyenoord van NAC verloor. De Rotterdammers gingen opnieuw ten onder en Basacikoglu kreeg een rode kaart die zijn ploeg na rust in grote problemen bracht. 5. Waar is toch de logica? Jorgensen die gisteren als een soort rechtsback opdook om een aanval van Vitesse tot stoppen te brengen. Of Jeremiah St. Juste, de rechtsback, die helemaal aan de andere kant van het veld liep als een soort lin kerspits. Om daar de bal knullig te verliezen. De spelers doen in hun ijver de meest onlogische dingen op het veld. 6. Kinderhand snel gevuld De 3-0 tegen FC Groningen werd donderdag luidkeels gevierd. De wondergoal van Robin van Persie had daar uiteraard mee te maken. Maar wie na een erbarmelijke pres tatie tegen VVV (1-0 verlies) zo'n slechte eerste helft speelt tegen FC Groningen, mag best wat minder uitbundig zijn. 7. De excuses De Champions League blijft vol gens de club één van de boosdoe ners. Maar hoe lang kan een kans loze nederlaag tegen Manchester City in september eigenlijk pijn doen? En al die blessures, hadden die eigenlijk wel met de Champi ons League te maken? Eric Botte- ghin en Jan-Arie van der Heijden raakten zwaar geblesseerd nog voor duel twee in Europa was gespeeld. Extra inspanningen en spierblessu res? Sam Larsson liep donderdag een spierblessure op meer dan twee maanden na de laatste Euro pese wedstrijd. Excuses tellen niet bij de kampioen en al helemaal niet als ze nauwelijks legitiem zijn. maandag 12 februari 2018 GO Het beslissende moment uit Ajax - FC Twente: Peet Bijen (r) haalt in de ogen van de arbiter Ajacied Hakim Ziyech onderuit. FOTO OLAF KRAAK/ANP Ajax-trainer Erik ten Hag was mild in zijn commentaar door vooral aan de prima be ginfase van Ajax te refereren. „Die eerste goal van Kluivert was geweldig. De eerste 25 minuten waren sowieso goed en houden we FC Twente in leven." Ten Hag moest toch ook toegeven dat het daarna erg matig was. „We werden onnauwkeurig en het tempo ging omlaag. Het spel is nog te wisselend, maar er zit wel karakter in deze ploeg." woorden een kampioen —Matthijs de Ligt (18) VITESSE - FEYENOORD Feyenoorder Steven Berghuis (r) is helder: „Zelfs een eventuele bekerwinst maakt het seizoen niet goed." fotojoepleenen/proshots 43. Kashia 1-1 66. Linssen 2-1 86. Linssen 3-1 Opstellingen Pasveer Jones Dabo St. Juste Kashia 46. Nieuwkoop Castaignos Berghuis 80. Buitink Jorgensen Linssen Basacikoglu I (65.) 21 Doelpogingen 5 58% Balbezit 42% 9 Overtredingen 11 8 Hoekschoppen 1 2 Buitenspel 1 2 Reddingen keeper 4 Scheidsrechter: Higler Toeschouwers: 16.459 Miazga Van Beek Van der Heijden Mount Serero Bruns 72. Foor Beerens 88. Karavaev Haps 16. Malacia I (81.) El Ahmadi Toornstra 79. Van Persie Vilhena

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39