Stille kracht 4 'Er zit meer in', bleef laatbloeier Carlijn Achtereekte OLYMPISCHE SPELEN PYEONGCHANG 2018 Held uit de oude doos: Bart Veldkamp Column Dat is de conclusie na de clean sweep van zaterdag. Een schitterend begin van de Spelen. Je zou een duivelse Ireen Wüst verwachten, maar niks is minderwaar. Natuurlijk was ze teleurge steld, zagen we haar balen omdat ze slechts acht honderdsten van een seconde van goud afzat. Maar ik denk dat ze meteen de knop heeft omgezet en al dacht aan de dag van vandaag: de 1.500 meter. Die afstand moet goud gaan opleveren. 'Nu alle ener gie richten op wat ik nog wel kan winnen', leek ze te denken. Als ze goud wil veroveren op deze Spe len, dan is vandaag haar grootste kans. Op de ploe- genachtervolging lijkt dat namelijk al vergeven aan de Japanse dames. Niet de Nederlandse vrou wen, maar de Japanse Miho Takagi is de gedood verfde winnares op de an derhalve kilometer. Ze heeft alle internationale 1.500 meters dit jaar ge wonnen. Maar ook zij zag vandaag dat de 3.000 meter niet werd gewonnen door een van de favorieten. Mis schien had ze wel verwacht dat ze zelf op het podium zou staan. Hard trainen en veel winnen geven geen enkele garantie op succes tijdens de Spelen. Dat blijkt elke keer weer opnieuw. Daar kun je heel zenuw achtig van worden. Ik denk dat Johan de Wit - de Nederlandse suc- cescoach van de Japanse dames - zijn handen vol heeft om Takagi vandaag niet te laten bezwijken onder de druk. Als dat wel gebeurt, dan heeft Nederland nóg twee troeven. Lotte van Beek groeit met de dag. Tijdens de trainingen zie ik haar genieten van de olympische entourage en het lijkt erop dat ze net op tijd het magische gevoel van Sotsji terug heeft. Daar ging ze met een bronzen plak op deze afstand naar huis. Maar er is nog een vrouw om rekening mee te houden. Al drie keer werd ze tweede achter Takagi in de wereldbekerwedstrijden: Marrit Leenstra, de Nederlands recordhouder op deze afstand. Het kan. Marrit hoor je niet, maar het is een stille kracht. Goud is een optie. Het zou een fantastische beloning zijn voor jarenlang keihard werken, overal aan meedoen maar op de belangrijke mo menten altijd iets te weinig hebben gekregen. Go Marrit! Goud op de 1.500 meter zou een fantastische beloning zijn voor Marrit Leenstra maandag 12 februari 2018 GO Bart Veldkamp verloste Nederland bij de Spelen van 1992 van een 16 jaar durend schaatstrauma. De toen 24-jarige Hagenaar won de afsluitende 10.000 meter in Albertville. Hij werd daarmee de eerste mannelijke Nederlandse olympische schaatskampioen sinds Piet Kleine. Die won 16 jaar daarvoor in Innsbruck dezelfde afstand. @erbenwennemars Carlijn Achtereekte wint goud en Ireen Wüst verliest goud op de 3.000 meter. Ik geloof het nog steeds Olympisch kampioene Carlijn Achtereekte geniet zichtbaar van de huldiging. FOTOEPA Pye 0 ng Chon^"2018 TeatnNL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32